Бодибилдинг суплементи

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од chipicaoo, 18 октомври 2011.

 1. Woops

  Woops

  Член од:
  6 декември 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Мислење за протеинов? Вреди за парите или има се во него а најмалку протеин? 35е е инаку во Словенија.
   

  Прикачени податотеки:

 2. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  370
  Допаѓања:
  157
  hahah denes plata dadoja pa da se podnovam so nesto :D zedov protein 2,5 kg na my protein a gejnerov mi e za zamena na obrok pretezno na rabota za treta smena. godinava namaliv so gejnerive lani bese apla
   
 3. Macedonian97

  Macedonian97

  Член од:
  25 септември 2016
  Мислења:
  131
  Допаѓања:
  68
  Секој различно че ти кажи за мене се под нивото, мислам дека во оваа тема дебатиравме за тоа кој и како. Заштеди и земи си нешто подобро ако го земаш поготово од Словенија земај MyProtein или BioTechUSA или пак QNT ненормално се евтини таму (20-30% разлика)...
   
  На Woops и Viksa.LAL им се допаѓа ова.
 4. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  3.762
  Допаѓања:
  4.160
  На Psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 5. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  370
  Допаѓања:
  157
  vo tamaro marketot vo ohrid istite suplementi za 400 denari poevtini. vo brutal my protein concetrat 2850 2,5kg a vo tamaro 2500, gejnerot od 2200 vo brutal vo tamaro 1900 denari 2,5kg, za ostanatite nemale na zaliha ke imale za nekoj den. ovie ceni mu bile redovni.
   
  На Makaron му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Biomage

  Biomage

  Член од:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2.667
  Допаѓања:
  1.798
  Препорачајте некој гејнер и уште нешто во комбинација со него ако може, и од каде да купам препорака


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  370
  Допаѓања:
  157
  Vo brutal suplements ima se so e potrebno https://www.facebook.com/BrutalSupplementStore/ i KAMARO super marketot. Ti go preporacvam impact weight gainer na my protein 2.5kg 1900-2200 denari. So gejnerot kreatin monohidrat na my protein. Soliden gejner. Serious mass gainer na optium nutrition e dosta kvaliteten i so sigurnost ke kacis tezina odnego ali moras da imas podloga znaci mora da imas solidna ishrana meso jajca riba oves bademi lesnici zelencuk ovosje... za oporavak mozes L glutamin. Imam dosta iskustvo so gejneri so te interesira pisi nemoj da frlas pari za fake firmi i nekvalitetni evtini gejneri.
   
 8. Macedonian97

  Macedonian97

  Член од:
  25 септември 2016
  Мислења:
  131
  Допаѓања:
  68
  Ако имаш навистина потреба од гејнер (замена за огромен оброк) тогаш земи си од BiotechUSA мислам HyperMass се викаше. Но ако немаш потреба тогаш прави си некој шејк по твое и додавај си работи по твое да ги достигниш тие нутритивни вредности.

  100 грама овесни снегулки
  1 банана
  2 лажици мед
  2 лажици маслиново масло или путер
  1 мерица (25 грама) MyProtein Impact Whey
  2 лажица ленено семе
  2 лажица чиа семе

  ИЛИ

  100 грама овесни снегулки
  50 грама лупен сончоглед
  50 грама лупени семки од тиква
  2 лажици мед
  1 мерица (25 грама) MyProtein Impact Whey
  1 лажица ленено семе
  1 лажица чиа семе


  Исто така creatine monohydrate или од MyProtein или од BiotechUSA, ако не си во можност исто добар ти e од Olimp Nutrition.
   
  На Gjoroski му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Biomage

  Biomage

  Член од:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2.667
  Допаѓања:
  1.798
  Biotech usa прашав прееска немаат гејнер бев во херкулес.


  Иначе добра варијанта е ова рецептов,башка нутрибулет си земав, ако имате повеќе рецепти вака кажете.

  Иначе морам гејнер пошто неам многу време за асално јадење често и квалитетно.
  Во зависност од работата и по два оброка јадам коа сум у фрки...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. Macedonian97

  Macedonian97

  Член од:
  25 септември 2016
  Мислења:
  131
  Допаѓања:
  68
  Тогаш во никој случај не се надевај на гејнер!
  - Додатоците во исхрана не се замена за разновидна храна во текот на диетата...


  Гледај прај си смути или каши по нашки шо би се рекло со нутрибулет-от, имаш на нет целосни рецепти а и нутритивни вредности...
   
 11. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  4.629
  Допаѓања:
  8.266
  Како си задоволен од преворкаутот од пбц што го зеде?  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
 12. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  3.762
  Допаѓања:
  4.160
  Абе милион опции имаш од страна на јаглехидрати што се квалитетни, а се припремаат апла брзо.

  Полуподготвен ориз- варење/печење за 15 минути, во Стокомак го имаш за 86 денари кг италијански
  Овес, остави го да откисне, во блендер со малку овошје и дозерка протеин имаш комплетен оброк.
  Компирите се печат и варат исто брзо, барем за варени ги оставаш и бркај си работа низ дома, ниту може да ги зезнеш, ниту може да ги направиш невкусни.
  Слатка пченка од конзерва, овошје, мешункасти зеленчуци и да не набројувам, барем јаглехидратите се џабе пари.
   
  На martin01 и AceCaleb им се допаѓа ова.
 13. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  4.629
  Допаѓања:
  8.266
  И мислење за овај.
  [​IMG]

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
 14. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  3.762
  Допаѓања:
  4.160
  Супер е, на ниво на некои преворкаут суплементи што ги имам пиено, а биле со двојно повисока цена. Веднаш штом го испиеш почнува да пецка бета аланинот, а веќе после 20-30 мин се осеќав одлично, без него туркав по 105кг на бенч со ова 115 кг пред една недела.
  Малку проблем ми е со спиењето поради кофеинот, али ок беше додека вежбав, прекинав јас за годинава, здравје за следната ќе го допијам :)
  --- Споено дупло мислење, 11 декември 2017 во 22:31 ---
  На хартија изгледа дури и подобар, јас не сум го пиел овој од твојава слика, еве го составот на една дозерка од knockout.
  [​IMG]
   
  Последно уредено: 11 декември 2017 во 22:31
 15. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  4.629
  Допаѓања:
  8.266
  Сакам да земам следниов месец овај од пбц ми изгледа ефтин и можам да си го дозволам.

  А што е ова ?

  [​IMG]
   

Сподели преку: