Бодибилдинг суплементи

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.999
Поени од реакции
1.482
Мислам дека во Македонија нема белки од јајца во продажба, последно знам имаше во вид на прашок ама ги тргнаа...

Иначе за gain bolic 6000 од олимп има некој пијано?
gain bolic e slicen na serious mass samo so e pojacan so amino i kreatin. ne e los sprema sostavot[DOUBLEPOST=1485283414][/DOUBLEPOST]
Мислам дека во Македонија нема белки од јајца во продажба, последно знам имаше во вид на прашок ама ги тргнаа...

Иначе за gain bolic 6000 од олимп има некој пијано?
gain bolic e slicen na serious mass samo so e pojacan so amino i kreatin. ne e los sprema sostavot
Оди со HYPER MASS 5000, многу подобра растворливост и полесен за пиење од MASS XXL.

Знај некој каде можи да го има ова?
hyper mass mislam deka e slab gejner posto vo edna doza sodrzi 20 grama na protein so e malce. edino so e pojacan so amino i kreatin taurin. zato e i eftin slicen na gainer profesional -_-
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
hyper mass mislam deka e slab gejner posto vo edna doza sodrzi 20 grama na protein so e malce. edino so e pojacan so amino i kreatin taurin. zato e i eftin slicen na gainer profesional -_-
Незнам од каде тие инфото, но во препорачаната доза на тој производ, која изнесува 130 гр од производот, има 34 гр протеин, или во 100 гр производ содржи 26 гр протеин, по што се разликува од другите. За разлика од него, во понуда го имаме и Volu Mass 35 на Scitec кој во 100 гр содржи 38 гр протеини.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.999
Поени од реакции
1.482
Незнам од каде тие инфото, но во препорачаната доза на тој производ, која изнесува 130 гр од производот, има 34 гр протеин, или во 100 гр производ содржи 26 гр протеин, по што се разликува од другите. За разлика од него, во понуда го имаме и Volu Mass 35 на Scitec кој во 100 гр содржи 38 гр протеини.
go sporeduvav hyper mass so serious mass poso vo gejnerot serious mass vo edna doza od 330 grama imame 50 grama na protein u 256 grama na jagleno hidrati. me interesira kolku grama vo edna doza treba da se pie od hyper mass? posto mi se potrebni pogolemi kolicini na protein i na jagleno hidrati primer vo edna doza da vnezam 50 grama na protein i nekade 200 grama na jgh. i uste edna ista doza pred spienje,fakticki dva pati da go pijam edna doza vo tekot na denot i edna pred spienje! ovaj Muscle Mass Gainer vide dosta soliden kako sto gledam na forumot :)
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
go sporeduvav hyper mass so serious mass poso vo gejnerot serious mass vo edna doza od 330 grama imame 50 grama na protein u 256 grama na jagleno hidrati. me interesira kolku grama vo edna doza treba da se pie od hyper mass? posto mi se potrebni pogolemi kolicini na protein i na jagleno hidrati primer vo edna doza da vnezam 50 grama na protein i nekade 200 grama na jgh. i uste edna ista doza pred spienje,fakticki dva pati da go pijam edna doza vo tekot na denot i edna pred spienje! ovaj Muscle Mass Gainer vide dosta soliden kako sto gledam na forumot :)
MMG на Labrada во моментов нема. Од она кое го имаме во понуда се:
- Hyper mass 5000, кој во 100 гр содржи 26 гр протеин и 65 гр ЈХ
- Volu Mass 35, кој во 100 гр содржи 38 гр протеини и 48 гр ЈХ и
- Jumbo Hardcore, кој во 100 гр содржи, 33 гр прптеин и 46 гр ЈХ.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.999
Поени од реакции
1.482
MMG на Labrada во моментов нема. Од она кое го имаме во понуда се:
- Hyper mass 5000, кој во 100 гр содржи 26 гр протеин и 65 гр ЈХ
- Volu Mass 35, кој во 100 гр содржи 38 гр протеини и 48 гр ЈХ и
- Jumbo Hardcore, кој во 100 гр содржи, 33 гр прптеин и 46 гр ЈХ.
go zedov hyper mass,predobar vkus lesen za pienje nepravi tezini na stomak :) sa ke cekam da porasnat muskulite heheh :P[DOUBLEPOST=1485654599][/DOUBLEPOST]mislenje za ovaj gejner ? http://eshop.thestrongest.mk/index.php?route=product/product&path=&product_id=294
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
- Hyper mass 5000, кој во 100 гр содржи 26 гр протеин и 65 гр ЈХ
Која ви е моменталната цена, и дали вршите достава во градовите каде што немате продавници/дистрибутери. И дали имате некој добар креатин во таблетки, бидејќи заминувам војска смеам само таблети да внесувам друго ништо. И ако можи малце со веб сајтот да го подсредите (добро-намерно мислење) дека сепак не можеме сите да ве посетиме во продавница и се тоа...
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Која ви е моменталната цена, и дали вршите достава во градовите каде што немате продавници/дистрибутери. И дали имате некој добар креатин во таблетки, бидејќи заминувам војска смеам само таблети да внесувам друго ништо. И ако можи малце со веб сајтот да го подсредите (добро-намерно мислење) дека сепак не можеме сите да ве посетиме во продавница и се тоа...
Се надевам дека сајтот ќе биде среден кога ќе стартуваме повторно со списанието.
Вршиме испорака во секој град во МК, но за жал во моментов освен уште некое пакување од 1 кг, нема повеќе. Отиде се со попустот :( Од креатин во таблети истотака во моментов нема, а увезуваме на БТН КреАлкалин.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
кај има декстроза, малтодекстрин, цена?
Бако 70 денари беше сега е 110 денари кг... Во сите продавници за здрава храна има (не овие што продаваат суплементи туку оние за здрава храна)...
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Дали можи да се најди кај нас пумпач со 1.3 DMAA во него? И ако да, каде и колку пари?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.999
Поени од реакции
1.482
Се снабдив со ваков, да го тестирам и ќе пишам каков е.





Sent from my D2403 using Tapatalk
go zedov core mass,predobar vkus lesno se rastvorva so voda i so mleko samo so stanuva gust so mleko....dali imas barem mal napredok od gejnerov? mene mnogu me nasitva ako go pijam nagladno za pred trening ne go osejkam voopsto :)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740
go zedov core mass,predobar vkus lesno se rastvorva so voda i so mleko samo so stanuva gust so mleko....dali imas barem mal napredok od gejnerov? mene mnogu me nasitva ako go pijam nagladno za pred trening ne go osejkam voopsto :)
Само стомак успеват во рок од 5 дена да ми направит и толку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom