Бодибилдинг суплементи

Член од
8 јуни 2013
Мислења
69
Поени од реакции
29
Јас пиев гејнер Critical Mass 4.5 kg од Олимп,за цената е екстра,за други производи од Олимп не знам.
Critical Mass е од Big Man , не од Олимп. Јас го пиев истиот и тапа беше, подобар бев пред да почнам да го пијам.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Critical Mass е од Big Man , не од Олимп. Јас го пиев истиот и тапа беше, подобар бев пред да почнам да го пијам.
Било тапа затоа што исхраната не ти била средена и си бил во калориски дефицит :).
Don't blame the supplements when your diet ain't in check.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Стеф а ти некое искуство со Олимп или слабо ?
Don't judge a book by it's cover.
Ако ги има изнесено состојќите и се во препорачаните и потврдени дози тогаш нема зашто да не го купам.
Фирмата мене не ми значи колку што состојќите и дозите.
Кога купувам било што гледам да е ефтино и квалитетно а такво нешто нуди Dymatize.
Не сум користел специфично од Олимп,ми даде еднаш другар да му го допијам гејнерот и го користев за Скопскиот полумаратон.
А сум слушнал добри и лоши критики за фирмата исто и како за било која фирма.
Ако делува кај мене не значи кај тебе,така да се одлучив да останам на само креатин и урда и грчки јогурт моментално.
Другото се е до психата,бидејќи тоа е најдобар pre-workout :)
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
69
Поени од реакции
29
Било тапа затоа што исхраната не ти била средена и си бил во калориски дефицит :).
Don't blame the supplements when your diet ain't in check.
Неможиш да знајш каква ми е исхраната, а ќе ти кажам дека ми беше иста кога земав Critical mass и тогаш кога го земав супергаинерот на Pumpfood. Со овај вториот имав 5 пати подобри резултати одколку со Critical mass.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Неможиш да знајш каква ми е исхраната, а ќе ти кажам дека ми беше иста кога земав Critical mass и тогаш кога го земав супергаинерот на Pumpfood. Со овај вториот имав 5 пати подобри резултати одколку со Critical mass.
Види не сакам да се карам и да бидам баниран за глупости.
Нема подобар гејнер за добивање мускулна маса од калориски суфицит 10-15 % повеќе од дневните потреби.
Дали ќе земеш од ориз или од гејнер потребите за јаглехидрати телото ќе го складира во глукоза и потоа во гликоген.
Ако не си добил мускулна маса од тоа што очекуваш дека ќе добиеш самиот факт што не си ги проверил и другите варијабли како прогресивно натоварување и дали ти се зголемила силата во тој период и дали си спиел доволно и мали други работи што додаваат за ти да мислиш ќе добиеш нешто се сосема друга дискусија што тука не е за кажување.
Бидејќи сум рационалист и барам докази не можеш да обвиниш некој суплемент за тоа што не си успеал да добиеш мускулна маса или било каква цел.
Голема е веројатноста дека не си ги проверил и другите променливи.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.655
Неможиш да знајш каква ми е исхраната, а ќе ти кажам дека ми беше иста кога земав Critical mass и тогаш кога го земав супергаинерот на Pumpfood. Со овај вториот имав 5 пати подобри резултати одколку со Critical mass.
Помалку калории на 100гр прашок има Critical Mass, околу 300 помалку во споредба на пр. со Mutant Mass, но затоа па има креатин во него.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Critical Mass е од Big Man , не од Олимп. Јас го пиев истиот и тапа беше, подобар бев пред да почнам да го пијам.
Да,во право си,од Big Man e,но со средена исхрана,гејнерот мене ми беше одличен во споредба со цената и квалитет.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.029
Поени од реакции
711
Дечки, сакам да зеам Л - карнитин. 179 сум висок имам околу 87 кг и досадни масти околу стомакот.

Кој Л - карнитин да го земам?
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
Дечки, сакам да зеам Л - карнитин. 179 сум висок имам околу 87 кг и досадни масти околу стомакот.

Кој Л - карнитин да го земам?
Јас сум задоволен корисник на Dymatize L-Carnitine 1100 :) мислам дека беше околу 700 денари.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Па како да ти препорачаме кога не ни знаеш колку калории внесуваш и дали имаш потреба.
Не може да ти речеме јади повеќе затоа што калорискиот внес ти е променлива...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom