Бодибилдинг дневник

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Почнав со ful body workout програмата, а во исто време сум и на низок јаглехидратен внес, па морам да кажам дека толку многу не сум бил изморен од памти век.
Ќе видиме дали ќе ја издржам :D
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
прво службено патување 2 недели па се разболев 1 недела не идев теретана, па на одмор сега 2 недели, а нема ни шипки овде... многу тажно, изгледа цел напредок што сум направил во тежини последниве 2-3 месеци сеа у канта (((
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.901
Поени од реакции
1.362
прво службено патување 2 недели па се разболев 1 недела не идев теретана, па на одмор сега 2 недели, а нема ни шипки овде... многу тажно, изгледа цел напредок што сум направил во тежини последниве 2-3 месеци сеа у канта (((
vo ista sitoacija sum,taka da nesi sam :) vo rok od 1 mesec -2cm na obem,zasega kilazata ista. do septemvri se ke otide jabana. ni gejner ni proteini ni ishrana pomaga. bez treninzi nisto -_-
 
E

Epsilon

Гостин
Мислам дека достигнав највисока тежина откако вежбам во теретана, сега моментално сум 82кг, до пред некој ден бев 83кг, но почнав почесто да трчам и играм фудбал.

Пред се' задоволен сум од себе си бидејќи знам дека можам повеќе, ама таман е и вака.. :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Дневниче,

40 денови без вежбање, i feel like shit :(, а таман си истерав ок година, ајде уште месец и пол и ваљда ќе има услови за да се почне пак :unsure:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Втор ден кето, се осеќам како гомно.
Ми се врти, имам главоболки, немам сила... ај ваљда ќе помине.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Продолжив, помина тешкото, мислам дека се навикнав :ROFLMAO:
Првата недела дена е тешка, после тоа нема да имаш проблем, ајде па чекаме апдејт што си постигнал.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Се убаво со кетото, ама не се може без алкохол, нај досаден сум у друштво :place:
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.901
Поени од реакции
1.362
Се убаво со кетото, ама не се може без алкохол, нај досаден сум у друштво :place:
Bidi razlicen od drugite :p taka veli arnold :jeeee: zenite so konjaci maskoto so voda :D.... Inace kako stojs so pad na telesna masa i muskulna masa? So definicia kako stojs.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Bidi razlicen od drugite :p taka veli arnold :jeeee: zenite so konjaci maskoto so voda :D.... Inace kako stojs so pad na telesna masa i muskulna masa? So definicia kako stojs.
И масти и мускули малку стопени.. долниот дел на стомакот ми е најмачен, додуша таму никогаш не сум ни бил без сало, а сите што ме гледаат во теретана се чудат зошто сум на диета, викаат дека ептен сум изгледал "чист" :icon_lol:

Инаку не бројам калории.. ќе видиме што ќе испадне.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
1 месец кето:

- намалено сало, особено се примеќа на половините
- стомачните ѕиркат :cool:
- мускулната маса е задржана повеќе од очекуваното
- добивам комплименти :свиркам:

Од вчера намалив уште малку на калории, ќе видиме дали ќе се досредам за 2 недели.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Дневниче,
силата и кондицијата вратени на посакуваното ниво, малку се преценив последнава недела, па вчера и денес завршив на крај од тренинг со повраќање од премор, гликогенот ми е потрошен целосно и на моменти доаѓам до ниво на хипогликемија, денес морав да испијам 10грама бцаа со 10 грама декстроза за да можам да стојам на нозе.
Моментално комбинација од Ми40 и гигантските сетови на Милош, 6 денови неделно тежински тренинг по 2 мускулни групи на ден плус 4 дена хит кардио, мислам дека ќе умрам од воспаление деновиве, паралелно спуштам телесни масти и качувам мускулна маса, 86 кг со околу 13-15% телесни масти, фалат уште долните и страничните стомачни и да ги изрендам нозете до посакуваното ниво, посакувана килажа 79кг за крај на Август.
 
Член од
5 август 2017
Мислења
33
Поени од реакции
9
Дневниче,
силата и кондицијата вратени на посакуваното ниво, малку се преценив последнава недела, па вчера и денес завршив на крај од тренинг со повраќање од премор, гликогенот ми е потрошен целосно и на моменти доаѓам до ниво на хипогликемија, денес морав да испијам 10грама бцаа со 10 грама декстроза за да можам да стојам на нозе.
Моментално комбинација од Ми40 и гигантските сетови на Милош, 6 денови неделно тежински тренинг по 2 мускулни групи на ден плус 4 дена хит кардио, мислам дека ќе умрам од воспаление деновиве, паралелно спуштам телесни масти и качувам мускулна маса, 86 кг со околу 13-15% телесни масти, фалат уште долните и страничните стомачни и да ги изрендам нозете до посакуваното ниво, посакувана килажа 79кг за крај на Август.
Стави некоја слика :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom