Бодибилдинг дневник

Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
Kip-up, tako zvani crossfit pullup.

Sent from my D5103 using Tapatalk
прочешлај по нет,има и за тоа објаснување зошто го праат така :)

мада ни мене не ми беше логично ама ај.Сепак боље такви пул упс неголи оние срања што ги прават копиљациве по шипкиве,за никаков к.р не им се тие вртења и глупости,освен за лајкови на фб од малолетнички.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
прочешлај по нет,има и за тоа објаснување зошто го праат така :)

мада ни мене не ми беше логично ама ај.Сепак боље такви пул упс неголи оние срања што ги прават копиљациве по шипкиве,за никаков к.р не им се тие вртења и глупости,освен за лајкови на фб од малолетнички.
Ги прават ради тоа што ако ги прават регуларно неможат да ги тајмираат. Т.е се губи цел оној goal-based дел од кросфитот.
Ако вежбаш сам, прави си ги регуларните, со kip-ups повеќе раце ќе умориш отколку грб што ќе извежбаш. :icon_lol:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: -x-

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Се враќаме назад во теретана, и се враќаме на булк ама вистински овој пат :D Мооооорам да ги израснам рацеве, маме им ебам едвај растат. Некој совет?

А грбов си расте и расте, претпоставувам калистеникс си врши работа ко што треба. Еве една слика не скроз флекснат:

 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Дневниче,

После долго време пак започнав дружба со железата, за старт со „чистење“, што јас го викам чистење на џебот. Во моментов 83кг, бев 87во понеделникот али внесот на само 80грама јаглехидрати на ден, 200 грама протеин и останатото до 1600ккал масти си го направија своето.
За џомба што има паузирано нешто повеќе од година, добро се држам со килажите, 90кг гради, 110 мртво, 100чучањ на прв тренинг за нозе.
До крај на следната недела очекувам да сум 80кг, протеините ги планирам да одат кон 240грама на ден, а јаглехидратите на 50грама, за последната недела пред одморот да ги скинам целосно и да ја исфрлам водата.
Засега 5 оброци, 3 тврди и 2 протеин, креатин 10грама на ден, глутамин 10грама, бета аланин 5грама.
Следен петок ќе ти се фалам или жалам, зависи како ќе оди, кардиото ми е сеуште малку само 20 минути 4 пати неделно, морам да стигнам до 45 минути 4 пати за следнава недела.
Лоша вест е што се откажав од пивцето оваа недела и сладоледот, јбг мора жртва за стомачни.
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Со нови сили ја почнуваме пост-летната сезона :icon_lol:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Дневниче,
помеѓу Jen Selter и јаглехидрати, во моментов ќе ги одберам јаглехидратите :D, едно сладоледче мх.
81 кг жива мера, 220грама протеин дневно али веќе возам на резерва, на кантата од протеинов и се гледа дното.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Дневниче,
помеѓу Jen Selter и јаглехидрати, во моментов ќе ги одберам јаглехидратите :D, едно сладоледче мх.
81 кг жива мера, 220грама протеин дневно али веќе возам на резерва, на кантата од протеинов и се гледа дното.
Oh pred nekoi 3 meseci kako kje se pronajdev, mozhebi i nekoja solza kje izleev so tebe :D

Sega labavo si letaat 3 giroa za vechera, bar dur sme na odmor neli.. (kje se kaam za mesec dena zashto dirty-bulkam)

Kako izgledash momentalno ako ne ti prechi da spodelish?

Sent from my D5103 using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Oh pred nekoi 3 meseci kako kje se pronajdev, mozhebi i nekoja solza kje izleev so tebe :D

Sega labavo si letaat 3 giroa za vechera, bar dur sme na odmor neli.. (kje se kaam za mesec dena zashto dirty-bulkam)

Kako izgledash momentalno ako ne ti prechi da spodelish?

Sent from my D5103 using Tapatalk
Рано е за слики, сеуште сум меѓу 12-15 % боди фат, ќе има за 2-3 недели се надевам нешто со околу 10 или под :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
He треба да плаќам во теретана да одам и кревам тегови ко можам дома за беспари, секое станвање од фотеља кревам 90 кила
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
He треба да плаќам во теретана да одам и кревам тегови ко можам дома за беспари, секое станвање од фотеља кревам 90 кила
Оди снимај клипчиња со Палјото, ем погледани од вестите ќе бидите, ем без пари ќе вежбаш :)
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
9 кила качени од почеток на лето.. :)

Блиску сум да кажам ЧАО на стомачните ама нема везе, други се целите за оваа година.... најбитно, РАЦЕТЕ!! Моментално експериментирам со зголема фреквенција на вежбање раце, со што имам 1 dedicated arm day, и уште 2 пати во неделата уфрлувам три/би суперсетови после chest/back days. Незнам дали имам срање генетика за раце, или пак не сум обрнувал доволно внимание на нив до сега (мислам дека е ова), некако сега се осеќам дека ја плаќам сметката.

Ќе видиме до зимоска.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom