Бодибилдинг дневник

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
7 Години тренираш? Имаш фотки вака да споделиш од моментален физички изглед?

Имам поставувано на темата неколку фотки , не гонам маса туку гледам да биде златна средина помеѓу изглед, дафиниција и сила :)

Ете нешо
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Се подновив со појас пред се за мртво дигање, безбедноста на прво место :D
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Од каде и колку?
Го порачав од амазон, ама сега неможам да го најдам линкот изгледа се испродадени само ракавици и грипери излегуваат од RDX . За цената мислам дека 1400 излезе.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
На30ти Ноември 2012 сум го пишал ова :)

Драг бодибилдинг дневнику :)

Денес славам 91-от ден од стартот на физичките промени. Од буре, се намалив како конзерва :) Првите два месеци скинав 20кг, изминатиов месец се трудам да ја задржам килажата но да ги топам само мастите. Има ефект, правам еднаш месечно со фотографии пред и потоа, денес ја направив третата фотографија и презадоволен сум.

Исхраната ми е иста, не сум воопшто гладен, но не јадам леб, пржени работи, не јадам свинско, јадам само овошје и зеленчук и секако по некое мевце. Информацијата дека сум гладен си ја покривам со пиење на вода.

Околу колковите кога започнав бев 114цм сега сум 96цм, незнам како успеав. Од вежби си практикував кардио секој ден освен во Недела по 40 минути, по некој склек и десетици чучњеви. Пред 3 недели започнав да одам во теретана и да се вратам на старите води на кик-боксот.

Има добри дечки на форумов, кои стварно знаат да кажат нешто што ќе држи вода и да те посоветуваат, во врска со тренинзите и исхраната. Сега се двоумам за некои суплементи, како аминокиселини, глутамин, протеини, се мислам како кое со што да искомбинирам. Деновиве ќе си купам л карнитин и декстроза да пијам, а за погоре набројаните ќе размислам, уште чекам добри совети.

Не застанувам тука, не застанувам додека не си ги видам стомачните кои се сеуште покриени во не толку дебел слој на сало кое што беше огромно до пред три месеци.


И после толку пот, 3-4 пати повраќање од кардио вежбите се сликав пред скоро месец дена и ова ми е резултатот


Не е многу за некого, ама за мене ова е напредок, нема застанување и предавање.
Мислам земањето фотографии после секоја недела е само-мотивација, делува добро.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
5 ти ден без теретана и можам да кажам дека побудалив. Почнав од вчера со Insanity od ShaunT ама не е исто чувството како теретаната. Моментална состојба 1.74 висина 76кг околу 12% телесни масти прекинувам со суплементација наредните 4 месеци следува работа и ако остани малку време вежбање. Боксерските вреќи ги симнувам вечерва малку да се размрдам и со нив+ Insanity или П90Х + разбој +вратило. Коленото полека ми се стабилизира, спадна отокот така да за 2-3 дена ќе може пак да мавам на вреќа и со него. Само некако ми се отвора апетит деновиве кога не вежбам така да ме плаши дека ако немам време да вежбам пак да не се засалам.
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
preworkout - 813 кал / 29 протеин / 99 јх / 43 масти + 195мг кофеин
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
postworkout - 645 кал / 76 протеин / 66 јх / 6 масти
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Паднав толку и од мене. За 2 и пол недели минус 4 кг, слабо спиење и слабо јадење. Немам апетит воопшто, време уште помалку само 2 оброци на ден само а трошам преку 3500 ккал. 71 кг слегов, 2 цм рацете помали криза фаќа. Ова стреет воркаут некако уште ко да ме топи повеќе, сила гледам имам повеќе, вратило и разбој за нецел месец ги напреднав по 2-3 повторувања плус на секоја серија али мускулите се топат. Ќе мора гејнер да се бара ко шо тргнала работава.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Дневнику кај си бе брат :D И покрај преполниот работен распоред (кој ми одзема најголем дел од денот ), плажа, гости низ дома, касно прибирање дома...тренинзите ги намалив на 3 неделно се држам до пропишаното но одвреме на време во ретки случаи си каснувам уште по нешто :) ништо страшно и онака одам на м.маса, планирам пауза од 2 до 2.5 недели и здравје боже од септември одиме од почеток диета, програм и здравје боже да легнат навреме парите додавам суплементи, чисто од кејф денеска направив една слика иако не е со најдобар квалитет, пофалби позитивни негативни совети и слично се е добредојдено. Фала ви имајте убав ден јас бегам да се испливам малце ајт сиктер сите сеа :).
2.jpg
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Почнаа да се појавуваат стомачните :)))
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Завршен првиот тренинг на Insanity програмата. Претешко ми беше,највеќе ради тоа што почнав да вежбам од доста лоша состојба. Мислев дека ќе издржам со средни напори по изгледот на вежбите,али изгледот лаже :) Сепак го завршив цел тренинг и имав слични резултати како луѓето од видеото,јесда ме исцрпи тотално. Продолжувам само јако,нема одкажување.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
214
Поени од реакции
51
Оооо дневнику мој......
еве денес правам 4 месеци одкако сум влезен во теретана па решив да ти пишам нешто
по тешки и ригорозни диети гледање како сите го јадат моето омилено јадење (иначе секое калорично јадење ми е омилено :D) издржав барем до сега ама нема откажување одиме напред
дефинитивно сликите барем за мене претставуваат мотивација не сум нешто посебно ама еве до кај стигнав
IMG_0399.JPG

Сега не сум како sajSiGa во грбот ама задоволен сум од мојот прогрес
жив ке се изедам зашто не се сликав кога бев 110
предна страна ке покажам ко ке го снема стомакот и кожата драг мој дневнику
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Дневнику да се исповедам малку и јас, да не ми тежит :D

Не е некоја голема разлика од пред некој месец со оглед на тоа што втеретана бев околу 2 месеци со паузи од две-три недели помеѓу нив, но завршија тешкотиите па се надевам ке одвојам малце време.Сепак и покрај тоа што се нема време, барем 1 саат вежбам во домашни услови, ова ми стана зараза, го сакам спортов и неможам да се откажам макар и дома да вежбам.Еве по некоја слика, кренав на рака 2см, истотака и градите и грбот, додека вежбав зедов едно паковање протеин: Dymatize Gourmet, а креатинот го баталив, не го пиев со оглед на тоа што не осетив скоро никаква сила и растење на мускулот првиот месец :)
2013-07-23 02.26.16.jpg 12222.jpg razlika (1).jpg
 

Attachments

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Дневнику ја утнав јас работата и оваа година, пак повреда минатата година рамото сега раката. И така и така 2 месеци скоро немам цапнато во теретана али си терав street workout во комбинација со insanity и се држев до некаде али сега 2 месеци пауза ќе биде доста лошо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom