Блокирана ФБ страна поради никаква причина

Член од
24 февруари 2005
Мислења
242
Поени од реакции
50
Здраво веќе неколк месеци ми е блокирана ФБ страна од срана на ФБ. Страната имам 1.5 к не дека е којзнае колу ама ок ми беше за тоа што ми беше наменета. Страната беше на друг профил ја префлив на мојот, ја преименував и една единствена содржина ставив и ФБ ми ја блокира, им се пожалив на ФБ но немам никаков одговор од нив! Има ли некој претстава зошто?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.967
Ваљда мислат дека си ја препродал, си сменил „сопственик“ и име и тоа им е сомнително.
Сигурно ќе ти дадат одговор а ако е се' во ред, ќе ти ја вратат.
 
Член од
24 февруари 2005
Мислења
242
Поени од реакции
50
Сељаци, ти викам една содржина само што споделив. Па што им е гајле дали сум ја земал од друг профил. Тоа им е легална опција јас не сум им прекршил никакво правило нивно. Криво ми е таман се израдував што ја си ја најдов со толку лајкови зошто и ја имав заборавено и оп ми ја блокираа. Не за друго не можам повеке од 200 лајкови да соберам од нова, и со она ако сакам да се ракламирам на многу малку лудје ми излегува за 1 долар.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Ако продаваш дојаве из клуба ќе ти ја блокираат :icon_lol::icon_lol:
 
Член од
24 февруари 2005
Мислења
242
Поени од реакции
50
Ма какви дојави какви глупости ништо не сум правел од тоа!
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.242
Поени од реакции
3.574
Сигурно си сменил и име на страната не само сопственик/админ. Така ти оди тоа, страната била едно и луѓето ја сакале, си дошол си сменил ти и на прва објава некој од тие што ја сакале старата не им се допаднало тоа новото и оп те пријавиле. пример еве лупам, имаш стара страна фан клуб за реал, идеш ти и менуваш дека од сега е за барселона и пушташ нешто за нив, старите фанови не им се допаѓа и пријава на фб, тебе те блокираат и решен проблем чао пријатно :)
 
Член од
24 февруари 2005
Мислења
242
Поени од реакции
50
Да тоа направив, и чаре нема? Да ја заборава?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.242
Поени од реакции
3.574
Да тоа направив, и чаре нема? Да ја заборава?
па пробај убедувај се со фб дека не си ја хакирал или слично ама не верувам дека ќе сменат мислење и одблокираат ама за проба пари не земаат па пробајсе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom