Блокбастери 2013

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.647
Традиционално, налет успехот на 2011 темаата и фејлот на 2012, блокбастери 2013. Или како што милуваме да ги нарекуваме, како самооправдување, филмови кои константно ги плукаме а обожаваме да ги гледаме, летни блокбастери.

Лани погодивме, Хобитот delivered. Бетмен такоџе, Прометеј фејлна според многу, јас како фан го ставам на прво место. А секако тука беше и Avengers, блокбастер по дефиниција, прекрасна забава. Да видиме што нуди годинава. Изборот ќе го сведам на 10, ама слободно дискутираме за сите останати.

1. Под број еден ќе го ставам Pacific Rim, @Io Sono Interista ќе го обожава.
Ви се допаѓаа роботи, еве ви 103 пати поголеми! Бонусот е што Guillermo Del Toro е зад режисерската палка.
Pacific Rim - Official Trailer [HD]

2. Број два малку ќе си поигра со нашите чувства. Мара. :( Мan of Steel.
Супермен станува подаркерски и подаркерски, го следи примерот на Бетмен. Преголем хајп има околу филмов дури цела година уназад. Според трејлерите изгледа фантастично и има солидна актерска екипа.
Man of Steel - Official Trailer #2 [HD]

3. Како трет, официјално се води 2013, второто продолжение од новата триологија Хобитот, The Hobbit: The Desolation of Smaug. Peter Jackson твори историја. Најдобрата триологија досега добива нова од тој свет. Фановите со душа чекаат, книгите се читаат одново, се прават цели маратони со гледање а и оправдано, проверен квалитет, годинава Хобитот не освои сите, а сигурно и така ќе финишира триологијава.
Нема официјален трејлер, ама еве ви мал тизер.
Peter Jackson and The Hobbit cast on The Desolation Of Smaug

4. Четврт за кој се шушка без прекин е големиот камбек на Том Круз. Oblivion.
Eфекти, маркетинг, Морган Фримен, сај фај може да биде на годинава. Изгледа одлично во најмала рака.
3официјални трејлери до сега: еден, два и три.

5. Петти да го ставиме Star Trek: Into Darkness. Нема портал каде не сме виделе слики или трејлери од филмот. Прилично сум скептичен, затоа и тој од 2009та уште не ми е гледан. Мада си ја симнав next generation и си ја терам без проблем. Култно име со гарантирана заработка. А и сите сакаме да видеме Бенедикт како ќе се покаже. Башка J.J.
Star Trek Into Darkness - International Trailer (HD)

6. Како шести, пазете се на твистови, господин господин М. Night. Shyamalan. After Earth.
Will Smith во главна улога. Изгледа сериозно, па да се обидеме да го предвидеме твистот. :D
After Earth - Official Trailer (HD)

7. Како седми, да побегнеме од сај фај малку, можеби најпреценетата комедија станува триологија. Маркетинг и постери на сите страни, Hangover III. Познат ни е сите концептот, еве трејлер, за да издржите до Мај.
The Hangover Part III Official Trailer #1 (2013)

8. Многу тројки годинава.. ептен несакам во десеткава да го ставам ама неизбежно е.
Iron Man 3. Бла бла, исто веќе 3 дела. Ама тоа е есенцијата на блокбастерите. Кеш.
А овој безсрамно си ги собира. Ќе се нагледаме на ефекти, ако не друго..
Iron Man 3 - Official Trailer (HD)

9. Kaко 9ти, World War Z. Зомби акција као, во комбинација со Бред Пит. Лоша комбинација ми е некако ама останува да видиме. Трејлер: World War Z Official Trailer #1 (2013)

10. И за последно, пристрасно SIN CITY! Sin City: A Dame to Kill For
Шта речи..

Вреди да се спомнат Hunger Games, Fast and Furious, Thor, Wolverine.. ама мислам овие ќе бидат поголеми.

Анкета не поставувам во случај да сум испуштил некое големо име, колегијално може да комбинираме листа за гласање како резултат на дискусијата, па накнадно нека додадат модераториве. Инаку од кого очекувате најмногу, од кого најмалку? Задоволни од ова што не очекува или слаба година?
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Хобитот со душа го чекам и Hunger games.

Hangover не знам ни дали ќе го гледам. Првиот дел беше супер, вториот истите финти од првиот, и сеа не знам шо да очекувам.

Fast and furious одамна е загреови веќе

The Long Ranger исто така ветува многу и Grown Ups 2 сигурно ќе го гледам :D
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
fast and furious ke bide megu prvite so ke keshira najvise...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.647
Намерно не вметнав анимирани.
Инаку да Lone Ranger одамна се збори, само не ми беше некако блокбастер-ish.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Јаки филмови ќе има, највеќе очекувам од Хобитот, пошто кецот беше само онака колку да привлече ама идниве два дела ќе бидат врв. Иначе наместо Iron Man 3 би го сменил со The Prototype, и од овоа мислам дека ќе испадне филмиште. Иначе и Rush Hour 4ката ќе биде јак сеќаам...(y)
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Monsters University (2013)
Despicable Me 2 (2013)
Kick-Ass 2 (2013)
Cloudy with a Chance of Meatballs 2 (2013)
Scary Movie 5 (2013)

ќе видиме шо ќе бидне од овие
Scary Movie нема да биде ни приближно добар како првите 2, ќе биде фејл ќе видиш
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Го има хенговер го нема The Lone Ranger и Вулверин.

Wot, I'm dissapoint.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Јас не сум фан на X-Man па знам дека треба да го има Вулверин во топ 10 (да се придружам кон хејтот спрема wot).
Туку само мене ли ми изгледа Pacific Rim ептен мутаво некако (да Ио знам да хејтам филм со роботи....)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.133
Michael Bay нема што друго тука да се спомне.

 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.647
Реков зошто не е вметнат Lone Rider.
И дали сте сериозни за The Wolverine? Знаете дека ќе биде полош и од X-Men Origins: Wolverine? Така?
Спин оф, Волверин во Јапонија, значи јапонци ќе бидат сите освен Хју.

Не е како да го испуштив X-Men: Days of our future paste, кој за жал е дури во 2014, наместо годинава.
После First Class серијалов почна да заличува на нешто достојно, а Wolverine oд 2013 само ќе ја огрди цела слика. Искрено, Fast and Furious залужува повеќе одошто овој, самошто во минатогодишната тема немаа.. одзив некако Fast а и Hunger Games затоа оваа година мислев да ги дискутираме пропатно, кога нема да бида најдобрите 3 а немаат ни шанса како некои непроверени underdogs, да изненадат. :)

Или еве, да, G.I Joe.
И некој нека му каже на Ајсбој дека Ио не е веќе модератор, нема повеќе колачиња на темната страна. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Фак ју Х-Мен:Вулверин ми беше супер.

И да Џ.АЈ.Џо. Трејлерот :vozbud::vozbud::vozbud:

wot се претвара у хипстер со хејтањево на овие мејнстрим popcorn филмчиња. (уствари изгледа е хипстер али јас не знам :D )
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
H

HoT IcE

Гостин
The Hangover & Fast and Furious не верувам дека ќе ги гледам, секој филм е им е само ради чиста заработка, ништо различно и поквалитетно од предходните делови нема. Не знам како рајава сеуште фрла пари по кино за да ги гледа овие два филма.
Наспроти тоа Обливион ми се стори ко итнересен филм, ама Круз ми е крајно антипатичен лик и ме тера да си гризнам од левото маде, така да неверувам дека ќе го гледам. G.I. Joe & Pacific Rim обавезно ги гледам, како и The Hunger Games.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom