Блогер соработка

Selekt3

Волшебник
Член од
3 август 2011
Мислења
254
Поени од реакции
45
Го започнувам овај проект наречен БС-Блогер Соработка кој ќе му овозможи на сите сопственици на Блогери да бидат повеќе промовирани и со тоа да привлечат поголема посетеност.Денес барем во Македонија нема нешто многу познати и посетени блогери.Има али се мн ретки.Сите од вас кои имаат желба да пишуваат(да го изразат своето мислење) преку интернетов нека коментираат.Ова ќе биде добар проект за повеќето од нас.Сите оние кои ги бива(имаат талент) да станат новинари или веб-дизајнери или нешто друго од оваа област можеби ќе ги земат во Кајгана тимот.И тоа добро ќе му дојде ;).Е сега блогерите да се упдејтираат барем на 2дена.
Еве ви линк од мојот блогер: selekt3news.blogspot.com и од мојата фејсбук страна www.facebook.com/Selekt3.Ова не го правам само да се исрекламира мојот блог или да соберам лајкови на мојата страна.Проектов е многу добар и ќе биде уште подобро ако тој биде тотално реализиран.Затоа модератори,админи ќе ве замолам да не ја бришите оваа тема.Ако сакате поддржете не.Ние кајганџиите одсекогаш ќе ти останиме верни.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Имав порано блог... ама не гледав дека беше посетуван и ајт отиде сега имам нешто на фејс како група за смеење ја направив ипак пак ништо од посетеноста и лајк ... инаку ете можеби и оф топик сум ама со блог одмна завршив инаку еве линк од фејс страната http://www.facebook.com/pages/Something-interesting/344412515607657?ref=ts ако сакате постете ја. :)
 

Selekt3

Волшебник
Член од
3 август 2011
Мислења
254
Поени од реакции
45
Имав порано блог... ама не гледав дека беше посетуван и ајт отиде сега имам нешто на фејс како група за смеење ја направив ипак пак ништо од посетеноста и лајк ... инаку ете можеби и оф топик сум ама со блог одмна завршив инаку еве линк од фејс страната http://www.facebook.com/pages/Something-interesting/344412515607657?ref=ts ако сакате постете ја. :)
Посетено :D
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250


Другарче на воа дефинитвно се изнасмеав..особено на тоа тој на мене,не ке сум пушела у несвес паднав..треба само малце да поработиш на популарноста..:D
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Го започнувам овај проект наречен БС-Блогер Соработка кој ќе му овозможи на сите сопственици на Блогери да бидат повеќе промовирани и со тоа да привлечат поголема посетеност.Денес барем во Македонија нема нешто многу познати и посетени блогери.Има али се мн ретки.Сите од вас кои имаат желба да пишуваат(да го изразат своето мислење) преку интернетов нека коментираат.Ова ќе биде добар проект за повеќето од нас.Сите оние кои ги бива(имаат талент) да станат новинари или веб-дизајнери или нешто друго од оваа област можеби ќе ги земат во Кајгана тимот.И тоа добро ќе му дојде ;).Е сега блогерите да се упдејтираат барем на 2дена.
Еве ви линк од мојот блогер: selekt3news.blogspot.com и од мојата фејсбук страна www.facebook.com/Selekt3.Ова не го правам само да се исрекламира мојот блог или да соберам лајкови на мојата страна.Проектов е многу добар и ќе биде уште подобро ако тој биде тотално реализиран.Затоа модератори,админи ќе ве замолам да не ја бришите оваа тема.Ако сакате поддржете не.Ние кајганџиите одсекогаш ќе ти останиме верни.
Чекај чекај, проектот се состои само во тема на кајгана? :)Пошо не видов друга страна за регистрација или слично, освен линковите за твојот блог.
Мојот блог иначе, ми стои во потпис.
 

Selekt3

Волшебник
Член од
3 август 2011
Мислења
254
Поени од реакции
45
И моите блогови се во потпис(y)
Другар ако сакаш ќе почни ме со соработка лајкни ми на фб страната и писи некаков коментар ќе се најдиме и ќе видиме што понатаму.
 
Член од
11 октомври 2011
Мислења
24
Поени од реакции
12
Супер идеја, 100% ја поддржувам! Имаме талентирани млади луге, кои заслужуваат бидат читани, но македонската блогосфера не е доволно развиена :(

Треба да се направи македонски директориум на блогови, каде ќе се листираат добри и интересни блогови, доколку некој се нафати, хостингот ќе го зпонзорирам јас.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Супер идеја, 100% ја поддржувам! Имаме талентирани млади луге, кои заслужуваат бидат читани, но македонската блогосфера не е доволно развиена :(

Треба да се направи македонски директориум на блогови, каде ќе се листираат добри и интересни блогови, доколку некој се нафати, хостингот ќе го зпонзорирам јас.
Има. http://blogirame.mk/
 

Selekt3

Волшебник
Член од
3 август 2011
Мислења
254
Поени од реакции
45
Супер идеја, 100% ја поддржувам! Имаме талентирани млади луге, кои заслужуваат бидат читани, но македонската блогосфера не е доволно развиена :(

Треба да се направи македонски директориум на блогови, каде ќе се листираат добри и интересни блогови, доколку некој се нафати, хостингот ќе го зпонзорирам јас.
Па и ова е таков проект затоа ми требаат блогери да си помагаме.Затоа секој што има и сака нека ми пиши порака.
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Идејата многу ми се допаѓа. Читав на нет за соработка со други блогери. Пред една недела започнав блог на македонски јазик Три години сама во кој го опишувам мојот живот сама, како се соочив со стравот од осаменост и научив да го контролирам.

http://snezanapetkovska.wordpress.com[DOUBLEPOST=1492519138][/DOUBLEPOST]@Selekt3, може ли покана да го прочитам твојот блог?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom