Блиндор врати

Дискусија во форумот 'Архитектура, дизајн и уредување' започната од Атлантист, 18 мај 2017.

 1. Атлантист

  Атлантист

  Член од:
  15 јули 2014
  Мислења:
  461
  Допаѓања:
  232
  Сакам да ставам надворешна, за стан, сигурносна врата.
  Прв избор ми е блиндор, но ако некој има позитивно искуство и со други врати и тие доаѓаат во предвид.
  Она што го најдов на нет е голема разлика во цени.
  Пр. овие од проспера, http://prospera.com.mk/category/sigurnosni-vrati/blindor/vrati-standard/
  или http://www.rojalinvest.com/sliki/PVC/Katalog Blindor.pdf
   
 2. chiller2233

  chiller2233

  Член од:
  5 мај 2016
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  8
  Гледајќи ги според цените се многу ефтини. Права блиндор врата испод 1500 евра не е.


  Еве едно видео за каква врата би требало да биде блиндор врата


   
  На Атлантист му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Џек Нолан

  Џек Нолан

  Член од:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  926
  Допаѓања:
  1.224
  Крадци провалија во стан со врата од 700 евра кај роднини, па сега ти види.
   
  На Атлантист му/ѝ се допаѓа ова.
 4. аллександар

  аллександар Вечно ненаспан

  Член од:
  5 мај 2006
  Мислења:
  7.149
  Допаѓања:
  2.264
  овие од ројал инвест благе везе немаат дека се блиндор врати.. 100% кина и за .!. не ги бива. ја стаив дома кога реновирав таква и го изедов стапот за сите пари.. ем не диктува ем крива е фабрички ем квалитетот и е нула... од проспера можда се малку подобра класа ама не очекувај премногу уште на старт да знаеш.... ако сакаш убава и квалитетна врата оди карши америчка амбасада кај тоа островчето шо беше порано кај циганите - продаваат влезни врати и собни. има нешто и паркет или ламинат ако не се лажам - еднаш влегов таму и кога ми кажаа цените како се движат по брза постапка си фатив патот надвор... оди чисто за споредба ке видиш што е квалитет и блиндор а што е шкарт и кинезарија.
   
  На Атлантист му/ѝ се допаѓа ова.
 5. vladok

  vladok

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  87
  Допаѓања:
  4
  појди во сеф компани, карши скопски саем во керамидница, и таму прават влезни сигурносни врати
  --- Споено дупло мислење, 19 мај 2017 ---
  Сеф Компани ДОО
  ул. 520 бр. 7 – Гази Баба, 1000 Скопје

  +389 (0)2 3239-139

  +389 (0)2 3124-192

  info@sefcompany.mk

  Менаџмент
  Никола Лазаровски

  Генерален Менаџер

  +389 (0)75 331-099

  +389 (0)70 221-099
   
  На Атлантист му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bijons

  bijons Lady in red

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  1.411
  Допаѓања:
  1.323
  ...искрено да ти кажам ,,Проспера,, ги има скоро сите комшии и не знам како вака кажува дека е потекло е ЕУ, кога сите му се од кинеско потекло барем така ги имам видено лично кај комшиите пред да купам ( ако се баш некои ЕУ не се подалеку од Бугарија увезени), неколку стана во населбава се опљачкани и тоа сред бел ден или на ручек и тоа без да приметат воопшто било кој комшија и тие станови баш имале блиндер врати се оградувам од коментар од каде се купени ( ама имаат една мана која ја користат провалниците и со два потега ја отвараат од другата страна кај нитните :D )
  мој совет, обичната врата да не ја остраниш - остави ја !!! а надворешно после неа постави блиндер врата од наше производство (ова ти кажувам од лично искуство) и тоа од Охрид мислам човекот се викаше Никола (мери на лице место просторот, ја изработува вратата, ти ја носи - ти ја монтира ! и ОК цена има (y) )
   
  На Атлантист му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Атлантист

  Атлантист

  Член од:
  15 јули 2014
  Мислења:
  461
  Допаѓања:
  232
  Ова ми се свиѓа, со 2 врати, но е проблем за користење на шпијунката - окце.
  Помислив за минијатурна камера, како во мобилните тел. што има, мора и кај нас да се продава вакво нешто, па од комп. да следам, да не станувам за секој.
  http://www.videonadzor.com.hr/KAMERE_ZA_VRATA.html
   
 8. bijons

  bijons Lady in red

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  1.411
  Допаѓања:
  1.323
  имаш две опции :
  -да си ја отвораш првата ,,старата,, врата и да си видиш на окцето на блиндер врата,
  -странично да си имаш мониторче кое ќе си го уклучиш и ќе гледаш поголем простор од пред врата од камерата што нека ти биде поставена во ќошот сосема горе на зидот...

  [​IMG]

  јас дури автоматски си поставив внатре прекидач за светло од скалите, ако е темница, а некој упорно звони од внатре уклучувам светло, уклучувам мониторот од камерата и потоа ќе ја отворам вратата ! инаку опција да видиш кој е и да не станеш за било кој, нема шанса, ние сме балканци ако треба ќе заспиеме на звончето звонејќи дури да не се отвори врата :vozbud:
  инаку Да! имаш Wireless Wifi lp video door

  [​IMG]
   
  Последно уредено: 20 мај 2017
  На Атлантист му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: