Блам состанок!

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
Ова се случува кога женскиве не знаат како да одбијат, па послем на дејт влечат багаж со нив за ништо да не се случи.
Една другарка порано увек ме викаше на нејзите дејтови зошто не знаеше како да се отараси од машки. Нејќеше другарки да влече туку мораше мене зошто така ќе помислеле дека правиме нешто и ќе ја оставеле. Ептен непријатни ситуации, дечките ќутеа цело време зошто не знае што се случува и како да се постават и само ја и другарка ми меѓу себе си правиме муабет. Послем 20мин секогаш им искачаше нешто работа и си заминуваа.
Навистина е глуп тој потег, ама женски памет, да не се дружевме од мали нозе никогаш немаше да се согласам.
ја сум била влечкана не дека не знаеше како да одбие, туку сериозно јас и ги куцав пораките па ме зема и мене на дејт, па и јас ко теле зјапав во автобуси :(
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Постов го пишивам инспириран од друга тема.
Не е блам,поврзан е со мојата прва љубов.
Натали...
Трета година средно,прво работно место у Дебармаало на Славка Недич 15,ресторан Tiglio-Липа.
А недалеку ,у жутите двокатници на Орце Николов на втор спрат,живееше Натали ))))
Еден ден бев излезен да ја средам витрината у двор,артишоки да ставам,пармезанот да го превртам,кога гледам со газдава Леко,влага у ресторан Натали.Ма љубов,цел се здркав,се укочив ))))
Му викам на Леко, нареден ден.Леко мора со Натали да ме упознаеш,ми вика Бубе шо ќе ти е бе Натали,таа поеќе грапа може да испие од мене и тебе,хахах.
Ај важи нема проблем ќе те упознаам.И си мијам јас садови у кујна,и влага Леко,вика Бубе ајде да и однесеш едно минестроне на Натка дома.Ја радости и носам супата,не се здркав.
И така дугачко време,на Натка ја и носев нарачките дома,и почнавме да разговараме,она почна да ме препознава,да влага понекогаш у кујна да ме поздрави и така))))
Нема везе.
Еднаш послем работа,фаќам ја патот накај дискана у парк меѓу тоа зградите,а она селиката ја паркираше пред Вардар мебел.И глеам она у кола.И тропнав на стакло да ја поздравам,и здраво здраво,как одиш ај ја ќе те префрлам.И јас брзо кројам план "Парк ене го кај е,че ме остаи кај стар влез золошка,викам ќе и речам дома да ме носи,100% стариве од мало се на клупи,да си дигнам оценка малце)))) и така и би.Влагам ја у кола,и муабет,викам Натке,ја тебе многу те сакам,ептен,до уши сум вљубен )))) А она ме гаси,вила абе мал си,шо ќе ти праам на тебе,хахаха.Викам,сакам на вечера да излеземе,и као ај ќе се договориме.И стигаме кај мене,ја искачам од кола,не одам а лебдам,одма статус алфа-мажјак.
Ја договорив на вечера Ната,у овој итаљанскиов рестпран у ГТЦ,го забправив како се вика.
Уложив една плата у гардероба и парфем,уште две се задужив за вечерата,и така.
Послем на брод отидов,па по Европа,и се заборави,сето тоа.
Ми се врати филм,го спомнив секој детал,ко вчера да беше .....
 
Член од
12 февруари 2020
Мислења
41
Поени од реакции
145
Ај и јас да чкртнам ред два на темава.
Беше тоа кога бев и млад и наивен-сега веќе не сум толку млад. Имаше една девојка ептен го привлекуваше моето внимание. Аме ептен, Заљубен во нејзе до уши. А бев прилично неискусен. И мечка страв - мене не страв и предложив даа излеземе заедно само таа и јас - без друштво. Девојката прифати.
И каде ќе одиме? - и предложив да одиме во еден кафич кој беше многу популарен на времето. Внатре гужва -тутма. Среќа персоналот ме знаеше биедјки со друштво бевме стални гости и ми понудија две места ама на маса заедо со еден пар. Речено- средено - јас среќен дека ете сум се покажал фаца пред девојчето во фазон- "ќути не ме знаеш - цело Скопје ме знае".
Масата мала со кружна форма- стварнио само за двајца. И седиме така четворицата пододалечени од масата- јас и девојчето наспроти парот кои беа малку повозрасни од нас. Музиката трештеше- не можеш два збора да врзеш без да не се напрегнеш. Седиме така и ќутиме како утки. Стигнаа и пијачките - џин тоници за двајцата. И тргнувам јас во акција. Палам цигара и почнувам онака целиот унервозен да и стартувам некаков муабет. Онака нервозен, вовлечи дим- затресија цигарата во пепељара- кажи збор два- пак дим, пак трес трес во пепељарата. Ама цело време онака свтрен накај девојчето со аголот на окото го гледам типот како ми ја трга пепељарата. И се вртам накај типот и таман да го прашам- "во што е проблемот зошто ми ја тргаш пепељарата?" - гледам- јас цело време сум тресел во нивното чинивче со кикирики. Ај у п.м- Леле извини, извини...типот очигледно намршен промрморе- ништо, ништо, нема проблем...
Ај што бев нервозен од целата ситуација и едно чуство дека работите не ми идат во посакуваната насока - сепак продолжувам во намерата да го стартувам девојчето... Капак на се беше кога бидејки музиката прегласна - двојчево пола од тоа што и го кажувам не ме дослушува- и во обид да се дообјаснам - правам некоја гестикулација со рацете - шљаааас џин тоникот го турнав и целата содржина истече во правец на типот од спротива... лом м го направив и панталони и кошула и се...- ај у п.м зини земјо и голтни ме! Блам невиден! Уште еднаш се извинив- станавме- правец надвор- и го испратив девојчето право до дома.
По пат не се обидував ништо. Се разделивме скоро без поздрав. Кога си легнав си реков самоиот на себе - Ај јбг- оваа ноќ, не беше твој ден! Со девојчето не бидна ништо- јас не и и предложив да излезема повторно а и таа беше прилично ладна. Наскоро си фати дечко. А и јас си научив нова лекција.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.594
Поени од реакции
7.168
Ај и ја да си кажам, незнам дали е за тука.

Мај месец оваа година, ја на работа, примам роба, доаѓа една типка ми вика здраво, ја така здраво. Знаеш, здраво, чисто од култура, не сум земал здраво за готово. Ама типкава зачести да доаѓа на работа кај мене и да се врти тука, кај што работам, не обрнував многу внимание.
После некој период ја гледам си иде од работа и застанав да направиме муабет, што, како, зошто. И земав инста, почнавме да пишуваме, договорив одма дејт, коа ќе бидеме втора смена да ја почекам и да идеме негде.
Океу, ајде прв дејт, ја чекам се качува у кола, рандом муабети, ми вика утре сум прва смена нема да седам многу само 20 минути,добро и викам, падна лапање, драпање за тие 15 мин.
Продолживме да пишуваме, пак ќе се договараме а да се видиме и кажувам утре пак да не си прва па да седиш кратко, ми одговара со не, си викам супер утре ја носам на некое место.
Доаѓа дента за да се видиме ја собирам и ај ќе ја носам, кога од еднаш ми вика у кола и денес ќе седам 20 минути немам многу време, ок и викам па нели си слободна утре.
На се тоа добив одговор, абе толку ми е времето пешки од работа до дома, мајка ми ќе звони. Цел таков со прашалници бев.
Поминаа 20 минути како седевме мајка и звонеше на мобилен за да си дојде дома.
Видов ж, не видов после некој ден ја разбаталив, ја блокнав, цела среќа па сеа не влага на работа кај мене.
Уште да биде трагедијата поголема беше постара од мене 7 години.
:pos: :pos: :pos:
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Ај и ја да си кажам, незнам дали е за тука.

Мај месец оваа година, ја на работа, примам роба, доаѓа една типка ми вика здраво, ја така здраво. Знаеш, здраво, чисто од култура, не сум земал здраво за готово. Ама типкава зачести да доаѓа на работа кај мене и да се врти тука, кај што работам, не обрнував многу внимание.
После некој период ја гледам си иде од работа и застанав да направиме муабет, што, како, зошто. И земав инста, почнавме да пишуваме, договорив одма дејт, коа ќе бидеме втора смена да ја почекам и да идеме негде.
Океу, ајде прв дејт, ја чекам се качува у кола, рандом муабети, ми вика утре сум прва смена нема да седам многу само 20 минути,добро и викам, падна лапање, драпање за тие 15 мин.
Продолживме да пишуваме, пак ќе се договараме а да се видиме и кажувам утре пак да не си прва па да седиш кратко, ми одговара со не, си викам супер утре ја носам на некое место.
Доаѓа дента за да се видиме ја собирам и ај ќе ја носам, кога од еднаш ми вика у кола и денес ќе седам 20 минути немам многу време, ок и викам па нели си слободна утре.
На се тоа добив одговор, абе толку ми е времето пешки од работа до дома, мајка ми ќе звони. Цел таков со прашалници бев.
Поминаа 20 минути како седевме мајка и звонеше на мобилен за да си дојде дома.
Видов ж, не видов после некој ден ја разбаталив, ја блокнав, цела среќа па сеа не влага на работа кај мене.
Уште да биде трагедијата поголема беше постара од мене 7 години.
:pos: :pos: :pos:
Љунфер си испуштил брат....
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.107
Ја проширивте малку темата па ајде еве една постара случка од мене...

Неколку месеци одкако се преселив у Бангкок ми дојде другар на гости од АУС. Желба му беше да ја види Khao San Road познатата бекпрекерска улица за журкање. Бангкок има страшен собракај со мало утишје од 7 до 8 па ако треба некаде подалеку да одам обично го користам тој момент. Идеата беше ќе седнеме на почеток на улцата, ќе вечераме, мезиме и некако брзо ќе дојде 11 кога почнува да пикира местово, ќе си правиме муабет али тивка ноќ. Седнавме порачавме кула пиво уз нешто исанска кујна (џангл фуд) и фино така си теравме едно дури 10 минути пред да помине првата продавачка на кофи... Е сега улицава е позната и по тоа што се продаваат „коктели“ у кофички. Нешто вака...

1609090272113.png

Не не сум јас на сликата...

Први муштерии бла бла, ни штина по 2 такви и си кидна.

Саат време подоцна веќе убаво загреани до нас седнаа две кукли што буквално изгледаа ко да побегнале од некоја ред карпет журка или од некој барби филм. Јас ги шмекам и во себе се прашувам што кур бараат бе овие овде вака дотерани со хаљини и лабутин штикли а другар ми веќе прешол у акција. Испадна и они само што слетале па како него си имале листа што и како сакале да видат. THE CITY GIVES.

Швеџанки на тура окулу светот наредна станица АУС бла бла бла... Пројде девојчицата ни шитна уште 4 кофи за секој по една овојпат, се порача уште храна што тотално не идеше со коктелите али јеби га гладни плус овие сакаат да пробаат све и кој мисли на стомак во таква ситуација. Почна журката на улицата, падна нешто денсинг, галење, лапање али брзо и девојчиците сфатија дека се предотерани за овде и ајде ќе идеме у дискотека. Фаќаме такси, влагаме, другар ми купил 6ка пиво за по пат и идеме кон Силом. Пивото не ни требаше.... Жолт картон...

По пат муабет падна за гого баровите, за Baccara текила и боди шотс, па и тоа скале да видат, сменивме план место Силом во Сухумвит прво во диско па да идеме во гого. Во дискотеката заменивме коктели за вино, ги заменивме и партнерките, таа со мене повеќе го свиѓала другар ми и обратно, ние веќе си направивме филм дека на крај ќе падне групњак секако така да теравме.

Такси до Soi Cowboy искачаме и полека идеме кон бакара ама има еден паб на почеток на улицата каде се пуши наргиле а овие запнаа и тоа да пробале (ова е пред 12тина год, тогаш во европа слабо тоа) и ајде и таму влеговме. На брзина ни средија мешавина на тутун и овошје типкиве почнаа муабет со едни црнкињи на другата маса. Ги поканија и нив со нас, пушиме, овие ги викаат со нас у бакара, црнкињиве им објаснуваат дека неможат таму забрането им е (проституки беа) овие ништо не сфаќаат јас си кутам и чекам да одиме, веќе стомак ме стега а бога ми и ми се ебе... Ајде им пројде меракот, а пошто едвај 2-3 дима зимавме ајде да сме им го дале наргилето да го пушат тајланџаниве до нас од другата страна... ОК гест што беше прифатен од масата до нас, а они ни понудија да го пробаме нивното, само да сме пазеле оти е „појако“... Зимам дим, тоа опиум место тутун (во тајланд горе во голден трајангал опиум е ко ракија у кавадарци и е легално) им кажувам на другиве полека овие сите се попалија... Црвен картон... THE CITY HAS YOU.

Епа хенговер сте го гледале.... Кога Бангкок ќе те грабне обично не е е на арно.

Се поздравивме со црнкињите не оставија пред врата, ако биле тука после ќе дошле и они со нас бла бла бла, јас брзам да влеземе у веце ми се иде осеќам ќе пукнам. У глава ми се врти Риголето од Хладно Пиво си се смеам а пукам... Ни 2 прста ни шака ништо не помогна, веќе сум си у балон, comfortably numb. Се гледам у огледало супер ми е си се договорив сам со себе дека се ќе биде ок и полн со кураж се враќам назад на сепаре.

Таму веќе е хаос, флаша патрон на маса пола веќе ја нема циркуз во полн ек... Бакара е познат по тоа што кога ќе порачаш флаша текила „девојчиците“ ти помагаат да ја испиете со тоа што се пукаат боди шотс а а паѓа и групна оралка... Седнувам, другар ми веќе полу гол, типкава што беше со мене лиже цициња на некоја курва, до мене седнува една и ми вика дали сакам боди шот... Јас и викам ок, ти мене јас тебе, друга меѓу нозе ми олабавува каишот... Мачкам сол, лимун на цицките, шмукам, текилата... Пот, сол, лимун, топлина, лед, риба, ребра, алги, ананас све у пичку матер... Инертно вртам глава десно и РИГОЛЕТО ама баш ко на филмовите. Бањање и швеџанката и уште 2-3 курви. THE CITY TAKES...

У куси црти, место да падне UNITED COLOURS OF BENETTON групњак завршивме со курот у раце. Курвите ги собраа швеџанкиве експресно у соблекувална позади, они неќеа повеќе да не видат, дојде обезбедувањето си плативме сметка плус пари за хемиско, такси и кучи.

Наредниот ден да се искупам такси и правец Патаја. Два дена од распутин и мулен руж не излеговме, пројдовме двоцифрен број русинки и тајланџанки. До ден денес кога збориме ми вика тоа беше најдобар викенд со убедливно најлош старт. Свесни сме што испуштивме али јеби га тоа е.

Неколку дена подоцна идам да испитам терен у Бакара да видам дали и јас ко црнкињиве ќе немам пристам повеќе таму. Влагам, порачувам пијачка, ми носат две... Прашувам што е работава, вика на куќа... Порачувам пак, пак исто... Ми дојде незгодно станав да си идам, надвор баткава од обезбедување ми вика кај ги најдовте тие две бе, све сме виделе ама овие луди... Они се истуширале таа вечер, овие им дале облека па дури и на риковери некаде продужиле со обезбедувањето и некој од курвите од барот. Наредниот ден дур ние сме биле у Патаја, они ги шетале низ Бангкок па вечерта овие направиле некој луд цех у барот од 3-4000 евра плус им оставиле по 1000 бат тип на сите... Уште и слики ми покажуаше... Јеби га за него испадна THE CITY GIVES таа вечер. Бар некој виде ќар. :pos: Овој дел никад не му го имам кажано на другар ми, мислам дека тек тогаш никад нема да ми прости.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Ја проширивте малку темата па ајде еве една постара случка од мене...

Неколку месеци одкако се преселив у Бангкок ми дојде другар на гости од АУС. Желба му беше да ја види Khao San Road познатата бекпрекерска улица за журкање. Бангкок има страшен собракај со мало утишје од 7 до 8 па ако треба некаде подалеку да одам обично го користам тој момент. Идеата беше ќе седнеме на почеток на улцата, ќе вечераме, мезиме и некако брзо ќе дојде 11 кога почнува да пикира местово, ќе си правиме муабет али тивка ноќ. Седнавме порачавме кула пиво уз нешто исанска кујна (џангл фуд) и фино така си теравме едно дури 10 минути пред да помине првата продавачка на кофи... Е сега улицава е позната и по тоа што се продаваат „коктели“ у кофички. Нешто вака...

Прегледај го приврзокот 278641

Не не сум јас на сликата...

Први муштерии бла бла, ни штина по 2 такви и си кидна.

Саат време подоцна веќе убаво загреани до нас седнаа две кукли што буквално изгледаа ко да побегнале од некоја ред карпет журка или од некој барби филм. Јас ги шмекам и во себе се прашувам што кур бараат бе овие овде вака дотерани со хаљини и лабутин штикли а другар ми веќе прешол у акција. Испадна и они само што слетале па како него си имале листа што и како сакале да видат. THE CITY GIVES.

Швеџанки на тура окулу светот наредна станица АУС бла бла бла... Пројде девојчицата ни шитна уште 4 кофи за секој по една овојпат, се порача уште храна што тотално не идеше со коктелите али јеби га гладни плус овие сакаат да пробаат све и кој мисли на стомак во таква ситуација. Почна журката на улицата, падна нешто денсинг, галење, лапање али брзо и девојчиците сфатија дека се предотерани за овде и ајде ќе идеме у дискотека. Фаќаме такси, влагаме, другар ми купил 6ка пиво за по пат и идеме кон Силом. Пивото не ни требаше.... Жолт картон...

По пат муабет падна за гого баровите, за Baccara текила и боди шотс, па и тоа скале да видат, сменивме план место Силом во Сухумвит прво во диско па да идеме во гого. Во дискотеката заменивме коктели за вино, ги заменивме и партнерките, таа со мене повеќе го свиѓала другар ми и обратно, ние веќе си направивме филм дека на крај ќе падне групњак секако така да теравме.

Такси до Soi Cowboy искачаме и полека идеме кон бакара ама има еден паб на почеток на улицата каде се пуши наргиле а овие запнаа и тоа да пробале (ова е пред 12тина год, тогаш во европа слабо тоа) и ајде и таму влеговме. На брзина ни средија мешавина на тутун и овошје типкиве почнаа муабет со едни црнкињи на другата маса. Ги поканија и нив со нас, пушиме, овие ги викаат со нас у бакара, црнкињиве им објаснуваат дека неможат таму забрането им е (проституки беа) овие ништо не сфаќаат јас си кутам и чекам да одиме, веќе стомак ме стега а бога ми и ми се ебе... Ајде им пројде меракот, а пошто едвај 2-3 дима зимавме ајде да сме им го дале наргилето да го пушат тајланџаниве до нас од другата страна... ОК гест што беше прифатен од масата до нас, а они ни понудија да го пробаме нивното, само да сме пазеле оти е „појако“... Зимам дим, тоа опиум место тутун (во тајланд горе во голден трајангал опиум е ко ракија у кавадарци и е легално) им кажувам на другиве полека овие сите се попалија... Црвен картон... THE CITY HAS YOU.

Епа хенговер сте го гледале.... Кога Бангкок ќе те грабне обично не е е на арно.

Се поздравивме со црнкињите не оставија пред врата, ако биле тука после ќе дошле и они со нас бла бла бла, јас брзам да влеземе у веце ми се иде осеќам ќе пукнам. У глава ми се врти Риголето од Хладно Пиво си се смеам а пукам... Ни 2 прста ни шака ништо не помогна, веќе сум си у балон, comfortably numb. Се гледам у огледало супер ми е си се договорив сам со себе дека се ќе биде ок и полн со кураж се враќам назад на сепаре.

Таму веќе е хаос, флаша патрон на маса пола веќе ја нема циркуз во полн ек... Бакара е познат по тоа што кога ќе порачаш флаша текила „девојчиците“ ти помагаат да ја испиете со тоа што се пукаат боди шотс а а паѓа и групна оралка... Седнувам, другар ми веќе полу гол, типкава што беше со мене лиже цициња на некоја курва, до мене седнува една и ми вика дали сакам боди шот... Јас и викам ок, ти мене јас тебе, друга меѓу нозе ми олабавува каишот... Мачкам сол, лимун на цицките, шмукам, текилата... Пот, сол, лимун, топлина, лед, риба, ребра, алги, ананас све у пичку матер... Инертно вртам глава десно и РИГОЛЕТО ама баш ко на филмовите. Бањање и швеџанката и уште 2-3 курви. THE CITY TAKES...

У куси црти, место да падне UNITED COLOURS OF BENETTON групњак завршивме со курот у раце. Курвите ги собраа швеџанкиве експресно у соблекувална позади, они неќеа повеќе да не видат, дојде обезбедувањето си плативме сметка плус пари за хемиско, такси и кучи.

Наредниот ден да се искупам такси и правец Патаја. Два дена од распутин и мулен руж не излеговме, пројдовме двоцифрен број русинки и тајланџанки. До ден денес кога збориме ми вика тоа беше најдобар викенд со убедливно најлош старт. Свесни сме што испуштивме али јеби га тоа е.

Неколку дена подоцна идам да испитам терен у Бакара да видам дали и јас ко црнкињиве ќе немам пристам повеќе таму. Влагам, порачувам пијачка, ми носат две... Прашувам што е работава, вика на куќа... Порачувам пак, пак исто... Ми дојде незгодно станав да си идам, надвор баткава од обезбедување ми вика кај ги најдовте тие две бе, све сме виделе ама овие луди... Они се истуширале таа вечер, овие им дале облека па дури и на риковери некаде продужиле со обезбедувањето и некој од курвите од барот. Наредниот ден дур ние сме биле у Патаја, они ги шетале низ Бангкок па вечерта овие направиле некој луд цех у барот од 3-4000 евра плус им оставиле по 1000 бат тип на сите... Уште и слики ми покажуаше... Јеби га за него испадна THE CITY GIVES таа вечер. Бар некој виде ќар. :pos: Овој дел никад не му го имам кажано на другар ми, мислам дека тек тогаш никад нема да ми прости.
Брат да идеш у Патаја и да не опнеш шимејл исто ко да не си бил )))))
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.107
Брат да идеш у Патаја и да не опнеш шимејл исто ко да не си бил )))))

Hahaha, ne ne... Ostaj tie cirkuzi so niv mene mi se apla odvratni. Nemozam ni toa kabareto da im go gledam, duri i humorot niven me nervira nekako.

Najjako od Pattaya ti e Penthouse Hotel... Ova e zadnja stanica. Vo hotelot vo prosek sekoj 2 meseci ima edno samoubistvo, obicno koga ke gi ispukas site pari toa e mestoto... Progugaj go hotelot, sobite, atmosferata e ludnica. Del od hotelot ti e Kittens Club, kade pokraj chicks ima i chicks with dicks... Tamu pazi da ne dobies crven karton lol posto Pattaya ne e Bangkok, toj grad samo zima, tamu nema nisto free.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Hahaha, ne ne... Ostaj tie cirkuzi so niv mene mi se apla odvratni. Nemozam ni toa kabareto da im go gledam, duri i humorot niven me nervira nekako.

Najjako od Pattaya ti e Penthouse Hotel... Ova e zadnja stanica. Vo hotelot vo prosek sekoj 2 meseci ima edno samoubistvo, obicno koga ke gi ispukas site pari toa e mestoto... Progugaj go hotelot, sobite, atmosferata e ludnica. Del od hotelot ti e Kittens Club, kade pokraj chicks ima i chicks with dicks... Tamu pazi da ne dobies crven karton lol posto Pattaya ne e Bangkok, toj grad samo zima, tamu nema nisto free.
У Банког сум бил,али не у Патаја.
И не ни сакам бро,јер таму сидата на дрво расне! )))))
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.107
У Банког сум бил,али не у Патаја.
И не ни сакам бро,јер таму сидата на дрво расне! )))))
Nemas gajle, koristi kondomi i ne trcaj po ladyboys tie uglavno se opasni. Vo barovite se testiraa sekoja nedela taka da nemas problem tamu, ustvari nemalo nikogas slucaj nekoj da se zarazil od bar girl. Freelancerkite ti se pogolem rizik ali ako si zastiten e ok. Pattaya e ludnica. Nego sto e forava so rusite be? Zadnji 10 godini u Pattaya si idat familjarno i gi gledas so deca shetaat niz walking st. Zar tolku ne znaat kaj idat? Ne im go sfakam rezoniranjeto, ej ladno e u Moskva, daj ke ideme u Pattaya na familjaren odmor?
Автоматски споено мислење:

@chef_cook si bil vo cababages and condoms? Ova e institucija, ako nekogas te vodi pat obavezno odi. Imaat SUPER hrana, issan food, ok ceni, mestovo e epten dobro. Tipot sto go otvoril vo 70tite sakal da pomogne so namaluvanje na familiite pa delel kondomi posle sekoja poracka. Ima duri i nagrada od UN za unitaktnost. Edno od omilenite mesta vo BKK mi e.

 
Последно уредено:
Член од
27 декември 2020
Мислења
74
Поени од реакции
210
Одлична тема за подобрување на расположението.

Јас немам некои толку страшни искуства, за среќа.
Се сеќавам на еден што толку беше убеден во своите способности за бакнување, а со јазикот вртеше како центрифуга. Буквално до носот ме лижеше, абе цело лице ми беше во неговата плунка.
Второ гледање ни беше, на првото само онака бевме на пијачка, вториот пат бидејќи беше лето седнавме на клупа. И кога почна... животот ми се згади.

:pov:

Запалив цигара со надеж дека ќе престане, тој продолжува...
Пробав да му дадам суптилни сигнали да не претерува, ништо. Лапа како за последно.

На крај, ни две ни три, му реков: Знаеш, не сум јас многу по бакнувањето. Ајде, ќе се слушнеме некој ден.
Станав и си отидов.
За среќа, не сме се слушнале пак.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Не е блам состанок, ама ќе го пишам.

Бев бруцош, прва на Правен и не знаев никој сем неколку другарчиња од средно. Кај сета среќа, во мојата група ми се падна едно педерастично другарче. Ок лик, супер однос имавме од средно и речиси само со него комуницирав првите 5-6 недели.

Доаѓа колоквиумска, тогаш полагавме на компјутер, и ми се приближува еден налицкан момак, дотеран, умирисан, го немав приметено претходно. Ми вика "здраво, како си?", "супер ти?". "Учеше?", "па, да". На секоја размена се повеќе и повеќе ми се приближува. Се смешка, си игра со косата. "Тешко ќе биде, ама ќе положиш" (паднав). Во еден момент ми се доближи до тој степен што ми стана незгодно. Си викам готово ме залапа и ќе морам да ми удрам една, без еден положен испит ќе ме избркаат од факс! Среќа почнаа списоците и влеговме.

Поминаа неколку недели и една колешка ми вика "Може да те прашам нешто, ама немој да ми се налутиш?", слободно прашај. "Абе, ти да не си педер!?" Кога почнав да се смеам, па и сите и нарипаа. Цел семестар мислеле дека сум педер, а и овој ми го меркал задникот!

После кога влегов во друштво ми рекоа дека не ме дружеле затоа што ме мислеле за педер само затоа што се дружев со педерастичниот! Секако дека имав фантастични дебати сам против сите поврзани на таа тема по Семејно и наследно, па сите полемики паднаа во вода. Не знам, не изгледам педерастично, не се однесувам педерастично, не знам зошто им бил вклучен црвениот аларм, ама сѐ вакви ми се лепат.

пи.ес. Оф топик: Еднаш ми се стави еден пешован, не знам зошто. Ми се закануваше дека ќе ме гаѓа со нешто налик повраќаница (претпоставувам дека беше смути). Оди гледај апстрактна уметност или дизајнирај нешто, не се карај со мене. Збори, збори, збори. Си продолжив и тој продолжи да збори. Досада.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
. Не знам, не изгледам педерастично, не се однесувам педерастично, не знам зошто им бил вклучен црвениот аларм
Изгледа гејовите не мислат така )))))
не ме дружеле затоа што ме мислеле за педер
Ни у угостителско немало вакво дно,дна
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не знам, не изгледам педерастично, не се однесувам педерастично, не знам зошто им бил вклучен црвениот аларм, ама сѐ вакви ми се лепат.
Не мора да значи дека изгледаш/се однесуваш на одреден начин/"педерастично" да на некој си му интересен или привлечен. Тоа што некој исто нема лични граници на интеракција со некој новозапознат за кој не знае ништо, а не на кој пол му се крева, не значи дека сите сме такви (се надевам немаш изгенерализирано мислење по тој основ :icon_mrgr:)

Инаку интересно е што споредено со друштвово што избегнувало да се дружи со тебе ради тие причини, ти помалку си го судел пријателот (тој од средно што пролжил на правен) и тие испаднале далеку похомофобни. Кога ќе те обвинат следен пат за истото, кажи им ја случкава да ги затнеш :coffee:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom