Блам држава

Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Било која трета партија од македонскиов блок да дојде на власт, што секако тешко дека ќе се случи, барем не во блиска иднина... Дали Левица или било кои други, невозможно е да направат таков потоп и катаклизма ко Курто и брат му Мурто !
Третио блок е најнеспособен и е полн со лузери и идеолошки екстремисти.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Сепак, пробај. Ќе се израдуваш на наградата.
Пробај си ти !
Автоматски споено мислење:

Третио блок е најнеспособен и е полн со лузери и идеолошки екстремисти.
Ахха а мислиш демек нема ич идеолошки екстремисти и забеганици во овија поголемиве курто-муртовски партии...
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.529
Страв ми е да не ме направи @kano комуњара :ROFLMAO: :ROFLMAO::ROFLMAO:

Шала настрана, 8,12 години беа одговорни за истите тие училишта! Одговорност што негде паднал таван, или што некаде сеуште има училишта со кров што прокиснува, па децата седат со кофи сред училница кога врне.. имаат подеднаква одговорност со сдСсм!

Преку такво ми е кога ќе ги чујам(а обично избегнувам и не сакам да ги слушам) како власта е крива за се во државава..!
Доста време и они беа власт. Исти с*ања правеа и они. Не паднаа од Марс па да се прават нс тошо како да немаат никаква одговорност!
sekoj ke si ja snosi odgovornosta za sranjata sto se slucile u nivno vladeenje pogotovo za odrzuvanje na objekti. ovie se na vlast veke podolgo vreme i sigurno uvidele sto treba da se sanira. ako imaat 900k da delat za provizija mesecno za nadzor, da davaat za treniranje magarinja i slicni sranja togas za sanacija na pokriv mora da ima.

cela infrastruktura vo obrazovanieto ni e sranje i gradena za drug sistem i vo drugo vreme e tocno i treba da se smeni postepeno ama da ti padne krovot i da ti povredi deca nemozes da delis odgovornost ili krivis nekoj sto 6 god ne e veke na vlast... smesno e ova be.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
СДСМ и ВМРО се добри на зборови а срање на дела. Левица се срање на зборови немам муда да ги видам на дела но ако лажат што зборат и се како Курто и Мурто може да ги бидне. Левица се комунисти предводени од исфрустриан психопат.
Логикава ти вришти.

Значи вака сега. Левица освен името што го носи и фолклорот, не носи ништо лево ниту во идеологијата што ја манифестираат на дело ниту ништо.

И ајде образложи каде Левица се срање на зборови.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Логикава ти вришти.

Значи вака сега. Левица освен името што го носи и фолклорот, не носи ништо лево ниту во идеологијата што ја манифестираат на дело ниту ништо.

И ајде образложи каде Левица се срање на зборови.
Левица имаат најлоши изјави и по содржина и по стил од било која партија. Фрикови и фанатици шоу на кловнови и чукнати. Сакаат мк да биде Зимбабве.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.622
Поени од реакции
10.261
Левица имаат најлоши изјави и по содржина и по стил од било која партија. Фрикови и фанатици шоу на кловнови и чукнати. Сакаат мк да биде Зимбабве.
Па ние сме и полоши од Зимбабве!!
Да станеме Зимбабве ќе биде напредок за нас.
Автоматски споено мислење:

sekoj ke si ja snosi odgovornosta za sranjata sto se slucile u nivno vladeenje pogotovo za odrzuvanje na objekti. ovie se na vlast veke podolgo vreme i sigurno uvidele sto treba da se sanira. ako imaat 900k da delat za provizija mesecno za nadzor, da davaat za treniranje magarinja i slicni sranja togas za sanacija na pokriv mora da ima.

cela infrastruktura vo obrazovanieto ni e sranje i gradena za drug sistem i vo drugo vreme e tocno i treba da se smeni postepeno ama da ti padne krovot i da ti povredi deca nemozes da delis odgovornost ili krivis nekoj sto 6 god ne e veke na vlast... smesno e ova be.
Не бе друже, ама ич не е смешно!
Да не си играа стиропор барок, трансформерс лавови и жални врби од по 2мил еура, ако ништо друго, бар саглам реновирани школи ќе имавме! Ете нека не беа нови..
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.529
Па ние сме и полоши од Зимбабве!!
Да станеме Зимбабве ќе биде напредок за нас.
Автоматски споено мислење:


Не бе друже, ама ич не е смешно!
Да не си играа стиропор барок, трансформерс лавови и жални врби од по 2мил еура, ако ништо друго, бар саглам реновирани школи ќе имавме! Ете нека не беа нови..
u nivno vreme bea saglam. ne padnal nikade krov taka? sto trebalo bilo sredeno i renovirano, 11 god jas ne se sekavam za vakov nastan... dodaj na toa deka izgradija eden kup sportski sali u skolive (mislam bea 80tina) plus se postavija i paneli vo nekoj skoli, se formiraa i nekolku univerziteti itn...

6 god podocna eve kaj sme. sto e najtragicno ova e i sitnica. nemozat ucebnici da istampaat be alo, ne deka e toa tesko nego cekaat tender da namestat... isto e i so krovot, ne deka ne znaat deka nesto protekuva i ke padne nego se ceka koj da lapne paricka... 2mil evra za kosenje treva imame tender sega....
 
Член од
24 август 2017
Мислења
320
Поени од реакции
756
Левица имаат најлоши изјави и по содржина и по стил од било која партија. Фрикови и фанатици шоу на кловнови и чукнати. Сакаат мк да биде Зимбабве.
Vikas imat poloso i od "zivi luge ke jademe" " malo sutra" i "za dva meseci predvremeni" ?, more torko ovie deka sakaja EU da bidime 30god unazad si ebavme majkata raka za raka do Somalija, ne znam uopste dali imat normalen coeck sho bi gi branel ili relativiziral na dpne I sds
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Vikas imat poloso i od "zivi luge ke jademe" " malo sutra" i "za dva meseci predvremeni" ?, more torko ovie deka sakaja EU da bidime 30god unazad si ebavme majkata raka za raka do Somalija, ne znam uopste dali imat normalen coeck sho bi gi branel ili relativiziral na dpne I sds
Левица е ниво на најмизерен трол на Кајгана. Плус и комунисти се. Типот е за во лудачка кошуља.
Автоматски споено мислење:

Па ние сме и полоши од Зимбабве!!
Да станеме Зимбабве ќе биде напредок за нас.
Автоматски споено мислење:


Не бе друже, ама ич не е смешно!
Да не си играа стиропор барок, трансформерс лавови и жални врби од по 2мил еура, ако ништо друго, бар саглам реновирани школи ќе имавме! Ете нека не беа нови..
Со Левица ова инфлација би била супер. Ќе се тепаме за тоалетна хартија како во Венецуела а ќе плаќаме во милијарди. Типот идеолошки е како Мугабе може да се кандидира само во Буркина фасо за император. Речникот му е на мијач на клозети...Амди Бајрам од Карпош 2
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.217
Поени од реакции
78.780
Левица имаат најлоши изјави и по содржина и по стил од било која партија. Фрикови и фанатици шоу на кловнови и чукнати. Сакаат мк да биде Зимбабве.
Тоа би бил напредок.
Автоматски споено мислење:

Со Левица ова инфлација би била супер. Ќе се тепаме за тоалетна хартија како во Венецуела а ќе плаќаме во милијарди. Типот идеолошки е како Мугабе може да се кандидира само во Буркина фасо за император. Речникот му е на мијач на клозети...Амди Бајрам од Карпош 2
Ме боли кур каков му е речникот, битно ми е што збори.
Нека он обезбеди подеднакво важење на законите и еднаквост помеѓу Македонците и Албанците, па за другото плачете до задутре ако сакате.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Mislam deka ako Levica dojde do pozicija za Vlada - Apasiev formalno ke se povlece od lider
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.622
Поени од реакции
10.261
u nivno vreme bea saglam. ne padnal nikade krov taka? sto trebalo bilo sredeno i renovirano, 11 god jas ne se sekavam za vakov nastan... dodaj na toa deka izgradija eden kup sportski sali u skolive (mislam bea 80tina) plus se postavija i paneli vo nekoj skoli, se formiraa i nekolku univerziteti itn...

6 god podocna eve kaj sme. sto e najtragicno ova e i sitnica. nemozat ucebnici da istampaat be alo, ne deka e toa tesko nego cekaat tender da namestat... isto e i so krovot, ne deka ne znaat deka nesto protekuva i ke padne nego se ceka koj da lapne paricka... 2mil evra za kosenje treva imame tender sega....
Кано друже, далеку си ти…
Не беше овде изгледа кога мед и млеко течеше по улиците…
Нејсе, ова е муабет за во друга тема. Долга и широка…
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Логикава ти вришти.

Значи вака сега. Левица освен името што го носи и фолклорот, не носи ништо лево ниту во идеологијата што ја манифестираат на дело ниту ништо.

И ајде образложи каде Левица се срање на зборови.
Еве зошто Левица се срање:

За време на шарената револуција глумеа бањати, прогресивци, партијата беше надетничка, e majta.

А денес глумат немиени патриоти и националисти.

Еве анализа за Левица:


Ѕирни го и цело видео ако имаш време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom