Блам држава

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
35.141
Само да ти потврдам дека не ни е супер, не знам како мислите дека ни е супер, највероватно мислите дека функсионира тоа најдобра одбрана тие е нападот.
Патем општина Куманово од 85к за спорт, само 1200 евра за албански спортисти, ништо ново на истог.

Барајте си ги тука.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.129
Само да ти потврдам дека не ни е супер, не знам како мислите дека ни е супер, највероватно мислите дека функсионира тоа најдобра одбрана тие е нападот.
Патем општина Куманово од 85к за спорт, само 1200 евра за албански спортисти, ништо ново на истог.
Ајде кажи ми кои спортисти од Куманово има? Само знам за фудбалски клубови и знам имаше кошаркарски клуб. Друга работа збору на државно ниво дека гу заземасте целу државу и молу те не ме прави будала, пошто не проваѓа куде мене тој.

П. С. Ако си некој спортист, ке идемо куде максу да ти обезбеди стипендију, пошто гледам угњетени сте и сте најсиротанска раса на целу планету.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.150
Поени од реакции
25.592
Така е и така ке биде кога 3/4 од македонското население се партиски овци, другиве си молчиме како пички. За браќата е супер се додека е ваква ситуацијата, ке си ќарат кур ги боли. А ние тука ке солиме памет или па ке си ги пакуваме куферита, ако ни се укаже можност.
За кои луѓе протестираше 3/4 од македонското население, најдобро му е уште 20 века да молчи.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.129
За кои луѓе протестираше 3/4 од македонското население, најдобро му е уште 20 века да молчи.
Се сложувам. И за еден што побегна во Будимпешта и за друг што не ебе во здрав мозок.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.299
Поени од реакции
4.680
Да не ги заборави грантовите од култура за Шкендија? Оние кои палат државно знаме?

Или за квази култура на некои „народни“ песни од Тетово?

Или можеби цело министерство за терористите кои ги кољаа македонските деца?

Или за педерчето што се тепаше на Кале па сега е број 1 фактор у државава?
Општина Куманово
Општина Куманово
Општина Куманово
Општина Куманово
Општина Куманово
Општина Куманово
Општина Куманово
Автоматски споено мислење:


Барајте си ги тука.
Ок тогаш, не сте вие виновни за ова, јасно е тоа.
Автоматски споено мислење:

Ајде кажи ми кои спортисти од Куманово има? Само знам за фудбалски клубови и знам имаше кошаркарски клуб. Друга работа збору на државно ниво дека гу заземасте целу државу и молу те не ме прави будала, пошто не проваѓа куде мене тој.

П. С. Ако си некој спортист, ке идемо куде максу да ти обезбеди стипендију, пошто гледам угњетени сте и сте најсиротанска раса на целу планету.
Паметни сте вие, таман работа после толку инвестирање.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.147
И кажи му на оркава што ме цитира под тебе дека ми е испод чест воопшто да му реплицирам.
Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Да го имаа македонците твојот став и однесување кон одредени племиња немаше да ја изгубиме државата, но за жал...

п.с. се гледа дека изгорен е да реплицира до недоглед и му смета тоа што не го рчкаш.
 
Член од
10 декември 2019
Мислења
77
Поени од реакции
221
Заев: „Шејшели мејшели ќе си ебат мајката!“... „Ти кажа Сашо кој го сопре Сејшели да не излегуваат?“
Наводно станувало збор за снимка од групен секс на Груевски со црни момци од Сејшелите :icon_lol:

Верушевски: „Фатени се во криминал, има манијаци, има педофили, Груевски е бисексуалец...“

Значи ова бисексуалците каква штета нанесуваат на геј правата, тоа чудо некое.
За пред камери се сликаат со млади сопруги и спонзоруши, гласаат закони на штета на геј заедници, иницираат промени на устави за дефинирање на брак како заедница на маж и жена,
а по хотелски соби на егзотични острови се чукаат у газ со црнци!

Грујо, читаш ли? Кај ќе ти иде душата скапана, гнасо? :love:

Туку шала на страна, ова веројатно е причината што Груевски така тивко се повлече и исчезна, бил уценет со видеото. А братучед му кога дознал, кренал раце од него и почнал да се спогодува со Заев.

Шпанска серија...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.878
Одамна имаше гласини за бисексуалноста на Груевски. Сметав дека има повеќе шанси да се лага.

Ако е вистина, тоа мене лично, ни јота нема да ми смени ништо за Груевски. Како што никогаш не ми било уопште битно како оди или дека не можел Р да каже.
 
Член од
10 декември 2019
Мислења
77
Поени од реакции
221
Неговото шатраво одење и француско „р“ на никого ништо не му менуваат,
ама хомофобијата која ја ширеше, ѝм менувало многу на цела една заедница Македонци.

Да бил автентичен патријархален конзервативен хетеросексуалец, разбирам, пеки.
А он? Се чукал со црнци на Сејшели. Тоа веќе е болест, неговата дволичност.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.001
Поени од реакции
55.209
Скорсезе какво филмиште може да сними од ова, транскриптот поглатко од сценарио се чита. Корлеоне гомна да јаде :vozbud: :vozbud:
Јона Хил - Александар Верушевски.
Енди Гарсија - Зоран Заев.
Бенедикт Камбербач - Сашо Мијалков.
Бенито Мартинез - Бранко Црвенковски.
Никол Кидман - Радмила Шекеринска.
Ричард Гир - Зоран Верушевски.
Роберт Де Ниро (со 50 техники за подмладување) - Никола Груевски.
Мерион Котијард - Гордана Јанкуловска.

бонус, Леонардо Ди Каприо во улогата на Латас.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.878
Џона Хил е баш погоден кастинг за Александар.
 
M

Macedon1um

Гостин
Да бе,мешаш поим за временски рамки

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
Што трескаш глупости бе, тие да можеа жив ќе го запалеа, не па да му прават пат. А таа хиената што ја спомна си преговараше сама за себе, ако не ти е јасно провери убаво пред да паѓаш на рекла казала муабет.
Се надевам го слушнавте вчера разговорот помеѓу Верушевски јуниор и Заев, каде што првиов во име на Мијалков пробува да ги помири двете страни.
На почетокот Заев има доста тврди ставови и не сака да се помирува, но по подолг разговор каде што Веруш го убедува во моќна на функционерите на Дпмне се чини дека истиот омекнува и се отвараат некој теми. Меѓу другото Заев вика дека има шанси за договор доколку овие одат во опозиција (покасно и отидоа) бонус вика барем Јанкуловска да ни ја дадете (ја осудија), значи дел од ова е веќе реализирано а може бонус режиран од овие луѓе беше упадот во собрание со што Дпмне беше жестоко унаказен долго години а за возврат Груевски и Мијалков си добија слобода додека Заев власт и пратеници за уставни промени.

Заев барем од видеово вика ако треба затвор затвор, ако чепнат дете дете ќе чепнам а двојкава цела држава шитнаа за нивна слобода

Неговото шатраво одење и француско „р“ на никого ништо не му менуваат,
ама хомофобијата која ја ширеше, ѝм менувало многу на цела една заедница Македонци.

Да бил автентичен патријархален конзервативен хетеросексуалец, разбирам, пеки.
А он? Се чукал со црнци на Сејшели. Тоа веќе е болест, неговата дволичност.
И овие од партијата на Орбан се ептен контра лгбт пред јавност ама пред некој месец пратеник нивни во ЕП фатија во геј оргија
Ништо чудно и тоа геј лоби во Фидез да му има го има обезбедено тој пасаван за бегство :pos:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom