Блам држава

Член од
4 октомври 2019
Мислења
504
Поени од реакции
939
Ti kolni si i do v godina ako si nemash rabota.
Toj kopiljot iskrade pari za 5 generacii, parite na Kipar i Kajmanski ostrovi, si kupi "Dvorec" vo Grcija, Familijata se isseli , toj e vejche na kuferi pakuvanje, novi moroni najverojatno pak che dojdat na vlast taka da takvoto go boli za tvoite i na pola makedonija kletvite.

Za mnogu Godini, navistina Voskrese !
@vouager covekot sto sto go fativ direktno na slika kako puka na panagir vo Salzburg a se pravi deka sedi vo Prilep pa soli pamet vo grupata za Politika....
Malku sala, otidov na panagir na Stiegl pivoto i staviv extra temni naocari posto se e na dekolte od domakinkite denes da se mrdnes, zenata vika sto najtemnite naocari si gi zel :)
 

Attachments

Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.039
@vouager covekot sto sto go fativ direktno na slika kako puka na panagir vo Salzburg a se pravi deka sedi vo Prilep pa soli pamet vo grupata za Politika....
Malku sala, otidov na panagir na Stiegl pivoto i staviv extra temni naocari posto se e na dekolte od domakinkite denes da se mrdnes, zenata vika sto najtemnite naocari si gi zel :)
Za malce si me promashil :pos: , bev zad tebe koga slikashe:shok2:

Inache za drugite, Maibaumfest. Na toj den Shwabite podignuvaat Drvo nakiteno so cvejkina , Pufki i sl.
Ima znacenje godinata da bidi berichetna i plodna. Se slavi vo Avstrija i Germanija.

Na toj den se podignuvaat Shatori , se jadi najmnogu grilani kokoshki, beli kolbasi, brezeln i sl. i pija vo Krigli od 1 Mass (1 Litar) proprateno so Tanz na grupi i nivna narodna Muzika.
Super dozhivuvanje vo sekoj sluchaj.
 
Последно уредено:

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
1715009659747.png

Првиот Албанец премиер на Македонија, Талат Џафери бакнувајќи знаме на УЧК, која се бореше против македонската армија го славеше Тахир Синани, борец за Обединета Албанија, односно обединување на сите албански територии, во кои ја сметаат и Македонија. Синани бил и командант на 116-тата бригада „Џемо Хаса- Гостивари“ во УЧК во воениот конфликт во 2001-ва година

Иако, премиер на Македонија, Џафери не отиде да се поклони пред гробот на најголемиот македонски револуцинер Гоце Делчев на четври мај, но само ден подоцна отиде во Тропоја, Албанија, каде беше организирана манифестација во чест на Тахир Синани. За овој настан поранешниот командант Форина се пофали на социјалните мрежи.

извор: https://alfa.mk/premierot-na-makedonija-bakna-zname-na-uchk-vo-albanija-go-slaveshe-chovekot-koj-se-boreshe-protiv-makedonskata-armija-vo-2001-va-godina/

---
Како ли стигнавме до вакво дереџе, глуп албанец и (поранешен?) терорист да ни е премиер на држава и да не правиме ништо по тоа е прашање за милион долари.
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
297
Поени од реакции
967

:facepalm:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.794
Поени од реакции
36.510
„Dum vita est, spes est! (Додека има живот, има надеж!)“ .
Студентите на Факултетот за медицински науки при Универзитетот „Гоце Делчев “-Штип денеска го организираат Третиот студентски конгрес на општа медицина - СКОМ 2024.


...наместо да ги удостои со своето присуство техничкиот Министер за здравство Илир Демири, тој го селектира своето присуство само таму каде има личен или партиски интерес наместо по функцијата а богами и по медицинската професија тој промовира мурал нацртан на фасада на клиничка болница каде пред да стане технички министер бил Директор,

441509833_855109573312593_4963985515914913441_n-1536x1152.jpg

...дали муралот ќе ги излечи пациентите кои чекаат за хирушка интервенција на санирање на хернија за која во истата болница немаат никаков вграден материјал од неасорптивни мрежи, па пациентите се праќаат сами да си ги купат или ги праќаат во скопските клиники за Министерот тоа не е важно ниту пак некој друг се засекирал во министерството, важен е муралот токму врз фасадата на хирушкиот блок кој е наменет лечење на пациенти и вршење хирушки интервенции, а не да заменува фасадата за уметничко платно со кој знае давање земање на парични средства преку тие невладини оргаанизации како донација со исплатување на народни пари како ддв за донациите од народниот буџет!

GNuKneQWIAA5e3N.jpg

... и сето тоа без трунка совест и срам поставено на страницата на Министерство за здравство, а самата клиниччка болница немаат основен хирушки потрошен материјал за извршување на хирушки интервенции, ниту хирушки конци, ниту мрежи за хернија, но жалосно нема кои да им направи контрола самите себе сигурно нема да се казнат, а и пациентите од страв ќутат, до таму е дојдено здравството кај нас, симболизирало почеток на нов живот, а што со тие кои веќе се родени и чекаат за хирушка интервенција за нив што ќе нацртате како симбол облаци со едносмерен пат до рајот или џенем поточно!?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.146
Поени од реакции
4.309
„Dum vita est, spes est! (Додека има живот, има надеж!)“ .
Студентите на Факултетот за медицински науки при Универзитетот „Гоце Делчев “-Штип денеска го организираат Третиот студентски конгрес на општа медицина - СКОМ 2024.


...наместо да ги удостои со своето присуство техничкиот Министер за здравство Илир Демири, тој го селектира своето присуство само таму каде има личен или партиски интерес наместо по функцијата а богами и по медицинската професија тој промовира мурал нацртан на фасада на клиничка болница каде пред да стане технички министер бил Директор,

Прегледај го приврзокот 417306

...дали муралот ќе ги излечи пациентите кои чекаат за хирушка интервенција на санирање на хернија за која во истата болница немаат никаков вграден материјал од неасорптивни мрежи, па пациентите се праќаат сами да си ги купат или ги праќаат во скопските клиники за Министерот тоа не е важно ниту пак некој друг се засекирал во министерството, важен е муралот токму врз фасадата на хирушкиот блок кој е наменет лечење на пациенти и вршење хирушки интервенции, а не да заменува фасадата за уметничко платно со кој знае давање земање на парични средства преку тие невладини оргаанизации како донација со исплатување на народни пари како ддв за донациите од народниот буџет!

Прегледај го приврзокот 417304

... и сето тоа без трунка совест и срам поставено на страницата на Министерство за здравство, а самата клиниччка болница немаат основен хирушки потрошен материјал за извршување на хирушки интервенции, ниту хирушки конци, ниту мрежи за хернија, но жалосно нема кои да им направи контрола самите себе сигурно нема да се казнат, а и пациентите од страв ќутат, до таму е дојдено здравството кај нас, симболизирало почеток на нов живот, а што со тие кои веќе се родени и чекаат за хирушка интервенција за нив што ќе нацртате како симбол облаци со едносмерен пат до рајот или џенем поточно!?
Ауууу...

Па то‘ шќиповите пра‘т цивилизациски скок...а „креативниот мурал„ има да лечи све, сам од себе, од лесна настинка до тешки форми од рак...мислим.

Добро бе, како не им текна троа порано?...:unsure:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.310
Поени од реакции
81.511
Ќе им ебат матер и на Албанците, Америве со нивната идеологија, чинам.

Кој кур црнкиња на муралот бе?

глупи ко кур сте


................................................
@puno
@Dardan-ia

објаснете ми го ова што ви значи
нешто ваљда у стил ко Арапите што сакате да бидете или кој курац ви е оваа црнкиња овде?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.794
Поени од реакции
36.510
..еве што пишува Бранко Тричковски
„...Откако Ацо јави дека купил стан во Санта Марта и дека планираат со Весна последните сто години од животот да ги поминат во оваа волшебно колумбиско место на брегот на Атлантскиот океан, престанав да мислам дали вмро ќе го собори Преспанскиот договор, дали ќе ја ослободи Македонија од албанското ропство, дали ќе формира влада и дали ќе воведе диктатура, односно дали мислат да ме стрелаат или да ми се фатат за курот, понеже стрелањето е еднократен чин, а во фаќањето на мојата машкост можат да уживаат, па да не претерам, најмалку уште десетина години.

Престанав да се интересирам што ќе сади Гордана во дворот на Водно, дали со гостинките и членовите на кабинетот плетат волнени чорапи за бранителите или ги везат „Коњите на поило“ и „Тајната вечера“.
Значи, Македонија сосема исчезна од моите мисли и интереси понеже по цел ден фатив да листам стари атласи, да го вртам светлечкиот глобус и да барам детали за Санта Марта на интернет....“

...инаку за неупатените другар му Ацо Лукароски е председател на СДСМ во дијаспората преку барата во Канада.


...е па убаво е да се купи куќа во Санта Марта, оти парите растат на дрво, па секоја година со лаење низ порталите на Македонија си го собираат данокот и ете си купуваат имовина да си уживаат уште 100 години, додека Македончето тука не може да продаде една зелка за 10 денари и лубеница, оризот без вода све ќе скапува на нивите, поради ваквите политики на овие душогрижници за Македонија, нели, многу ги боли за ова парче земја!

Аир да не видат сите предавници, кодоши и лопови на Македонија, па биле тука во Македонија биле надвор! Јзк без срам и перде, ми се гади и да ги читам, што народ беше ова поган, пуууу!


images.jpg
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.039
Se mi se chinio deka pochnuvaat nekoi novi vetrishta niz Skopjevo da duvaat!
Aj bekli nema da bidete tolku zagaden grad :D :D :D

A izgleda ce treba i nova Tema da se otvori " Povtorno vrajchane na Kolovozot" :shok2: :shook:


Уапсен е врховниот судија Наке Георгиев поради поткуп


 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.854
Поени од реакции
10.220
..еве што пишува Бранко Тричковски
„...Откако Ацо јави дека купил стан во Санта Марта и дека планираат со Весна последните сто години од животот да ги поминат во оваа волшебно колумбиско место на брегот на Атлантскиот океан, престанав да мислам дали вмро ќе го собори Преспанскиот договор, дали ќе ја ослободи Македонија од албанското ропство, дали ќе формира влада и дали ќе воведе диктатура, односно дали мислат да ме стрелаат или да ми се фатат за курот, понеже стрелањето е еднократен чин, а во фаќањето на мојата машкост можат да уживаат, па да не претерам, најмалку уште десетина години.

Престанав да се интересирам што ќе сади Гордана во дворот на Водно, дали со гостинките и членовите на кабинетот плетат волнени чорапи за бранителите или ги везат „Коњите на поило“ и „Тајната вечера“.
Значи, Македонија сосема исчезна од моите мисли и интереси понеже по цел ден фатив да листам стари атласи, да го вртам светлечкиот глобус и да барам детали за Санта Марта на интернет....“

...инаку за неупатените другар му Ацо Лукароски е председател на СДСМ во дијаспората преку барата во Канада.


...е па убаво е да се купи куќа во Санта Марта, оти парите растат на дрво, па секоја година со лаење низ порталите на Македонија си го собираат данокот и ете си купуваат имовина да си уживаат уште 100 години, додека Македончето тука не може да продаде една зелка за 10 денари и лубеница, оризот без вода све ќе скапува на нивите, поради ваквите политики на овие душогрижници за Македонија, нели, многу ги боли за ова парче земја!

Аир да не видат сите предавници, кодоши и лопови на Македонија, па биле тука во Македонија биле надвор! Јзк без срам и перде, ми се гади и да ги читам, што народ беше ова поган, пуууу!


Прегледај го приврзокот 417532
Браво, чесно и патриотски. Нека си го земат и Перхан со нив, тој и онака нели ќе се селеше?
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
647
Поени од реакции
2.028
Уапсен е врховниот судија Наке Георгиев поради поткуп
Затоа треба да почекаме да видиме што ќе се деси. Им дале овие министерства, оние, ваков дил, онаков дил. Тресла се гора, родио се миш. Нека направат влада, ќе имаат 4 години да ги судиме што и како, ќе мора да прават отстапки и некои работи да им се дадат ама ако читаме вакви работи секој ден, на арно ќе е работата, без разлика дали спикер е шиптaр или не.
Од негде мора да се почне.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.039
Затоа треба да почекаме да видиме што ќе се деси. Им дале овие министерства, оние, ваков дил, онаков дил. Тресла се гора, родио се миш. Нека направат влада, ќе имаат 4 години да ги судиме што и како, ќе мора да прават отстапки и некои работи да им се дадат ама ако читаме вакви работи секој ден, на арно ќе е работата, без разлика дали спикер е шиптaр или не.
Од негде мора да се почне.
Da tochno i toa mi e zborot! A kako shto procitav pred malku Micko im rekol na VLEM deka samo Chisti Lica doajgaat vo predvid da dobijat funkcija!
I bile nekolkumina Albanci vejche odbieni. A vo taa nasoka i izjavata od Taravari

Taka da kolku i da kvichat mnogumina na drugana tema sepak ima nekoj pozitiven veter vo politikava. I SE NADEVAM deka che trgni na podobro, sigurno nema da bidi od utre ama do krajot na nivniov mandat ili za godina dena ce ima evidentni rezultati.
 
Последно уредено:
Член од
1 октомври 2023
Мислења
647
Поени од реакции
2.028
Da tochno i toa mi e zborot! A kako shto procitav pred malku Micko im rekol na VLEM deka samo Chisti Lica doajgaat vo predvid da dobijat funkcija!
I bile nekolkumina Albanci vejche odbieni. A vo taa nasoka i izjavata od Taravari

Taka da kolku i da kvichat mnogumina na drugana tema sepak ima nekoj pozitiven veter vo politikava. I SE NADEVAM deka che trgni na podobro, sigurno nema da bidi od utre ama do krajto na nivniov mandat ili za godina dena ce ima evidentni rezultati.
И јас исто мислам, дури имам и едно можда глупо мислење ама прилично сум сигурен дека Мицко ќе има амин за многу работи од Кале и дека со нивна иницијатива ќе чисти многу крлежи од државава зошто сфатија дека го губат влијанието овде и што се дешава со Србија и кокетирањето со Кина и Русија може многу прелесно да се прелее. Затоа мислам дека ништо случајно не се случува што под лед идат и СДС и ДУИ во исто време, синоним за криминал во МК.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom