Блам држава

Член од
12 март 2009
Мислења
18.380
Поени од реакции
13.625
Вооружени лица во Арачиново избркале полицајци оти сопреле лице кое управувало возило без документи
Вооружената група предводена од Шенки М. потоа со оружјето влегле во ПО Арачиново каде упатиле закани кон сите полициски службеници, а телефонски му се заканиле на полицискиот службеник кој го сопрел лицето, внукот на Шенки М., дека ќе го убијат.

Поради страв за сопствениот живот полициските службеници се уште не го пријавуваат кривично-правниот настан“

Утре во медиумите прОливер се тоа ќе Демантира...
а и ако убијат некој полицаец тоа ќе се забошоти како самоубиство...
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
3.523
Поени од реакции
5.593
Криминалците ај што ги раниме со наши пари, па и квалитетна храна:
Најголема поединечна ставка е трошокот за јогурт за затворениците која изнесува 80.000 евра за цела година. Меѓу највредните поединечни ставки се останатите млечни производи меѓу кои се српското сирење за 67.000 евра исто како и словенечката павлака.
Значајна ставка е и таа наменета за набавка на јајца. За нив затворот ќе издвои 41.000 евра. Сумата е наменета за набавка на 260.000 јајца од А класа.

На месното мени во затворот „Идризово“ и неговото отворено одделение во Велес ќе бидат најзастапени говедското, јунешкото и пилешкото месо.
Додека па за децата, јаболка :confused::
На 1 декември во училиштето ООУ „Јохан Хајнрих Песталоци“ беа дистрибуирани првите пакети јаболка за учениците, од страна на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, активност што се спроведува во рамки на Програмата за поттикнување на потрошувачката на свежо овошје. За секој ученик се предвидени по четири килограми јаболка од реколтата 2022 година, домашно производство.
Инаку, за реалзиација на Програмата се проектирани 20 милиони денари,(околу 323.000 евра) средства кои се веќе обезбедени со ребалансот на Буџетот.
За ваков народ и ова ни е премногу.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.820
Поени од реакции
2.212
Вооружени лица во Арачиново избркале полицајци оти сопреле лице кое управувало возило без документи
Вооружената група предводена од Шенки М. потоа со оружјето влегле во ПО Арачиново каде упатиле закани кон сите полициски службеници, а телефонски му се заканиле на полицискиот службеник кој го сопрел лицето, внукот на Шенки М., дека ќе го убијат.

Поради страв за сопствениот живот полициските службеници се уште не го пријавуваат кривично-правниот настан“

Утре во медиумите прОливер се тоа ќе Демантира...
а и ако убијат некој полицаец тоа ќе се забошоти како самоубиство...
Шенкислав Младенов културно ги замолил службениците да го пуштат, за да не се креваат тензии. По муабетот, се упатиле во најблиската пошта да платат струја на ЕВН. Со кусурот, платиле и данок.

@puno Или ова е изолиран случај на Македонци против Македонци? Кај се видело љопка пиштол или пушка да носи.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
15.283
Поени од реакции
26.909
... Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ ќе остане без електрична енергија такоџе и Македонски железници транспорт, кои добиле предупредување од ЕВН дека за две недели би можело да им се исклучи струјата доколку не ги подмират долговите, ама АРАЧИНОВО каде е тука, морееее ЕВН, морееее Влада, аааааа? :vozbud:

mkd-562379.jpg image_750x_630e54ff33e82.jpg
...кои ќе ги плати искинатите кабли и скршени струјомери? а?
grsdfdsc.jpg.png
... против ниту еден жител на Арачиново во моментов немало кривична пријава, не се водела предистрага, ниту истрага, а уште помалку па да било поднесено обвинение за кражба на електрична енергија, долг од 6 милиони евра загуба на струја, главно украдена енергија, што претставува 80% од испорачаната струја,

... но проблемот е тој што никој не дал пријава за конкретен жител(и) со име и презиме од Арачиново, Основното јавно обвинителство не можело да постапува по рекала казала муабет, бидејќи се потребни информации за конкретен сторител, а такво нешто од ЕВН немало! :lolzz:
ама затоа Клинички и Железници ги пријавиле сигурно со име и презиме, :vrtioci:

...инаку Министерот за економија Крешник Бектеши информирал дека во координација со градоначалникот на општината Арачиново и раководството на ЕВН, било најдено привремено решение за прашањето за снабдување со електрична енергија на жителите на оваа „обесправена“ општина, инаку самиот напишал „ ова решение е привремено, но, со надеж дека ќе биде долгорочно доколку сите страни го почитуваат договорот и законите во државата. Да вложиме максимални напори да заштедиме струја, да го заштитиме семејниот буџет и да не ја влошиме состојбата со енергетската криза...“ :icon_lol:

следи заклучок:

imagesлпо.jpg
 
Последно уредено:
Член од
28 септември 2014
Мислења
559
Поени од реакции
664
Убаво вика Сусаро, ние го имаме најлошите шиптaри од сите шиптaри на Балканов.

Вака на Косово и во Албанија не прават.
може исти се и тамо само не им допуштаат, не се меки како нас, а и управата(влада, институции) не е толку лоша
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.100
Поени од реакции
36.768
може исти се и тамо само не им допуштаат, не се меки како нас, а и управата(влада, институции) не е толку лоша
Таму се само они и не можат до таа мера да паразитираат сами врз себе без последици. Овде е лесно, системот креиран од стратешките партнери го потхранува индијанското во нив зошто знаат дека во секој момент можат да го згаснат постоењето на оваа држава.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.380
Поени од реакции
13.625
може исти се и тамо само не им допуштаат, не се меки како нас, а и управата(влада, институции) не е толку лоша
таму беше добро додека имаа маја од Енвер Оџа, атеизам, сега им се зголеми исламизмот... требаше пред 15-16 години да се напраи федерација Отворен Балкан... сега доцна е а и не дава Вујче
Автоматски споено мислење:

https://denesen.mk/video-sinovi-i-snajki-na-dui-so-flesheri-komandantite-ne-se-vekje-vo-prv-red-sega-na-scenata-se-nivnite-sinovi-i-snajkite/

проливо ќе стануел председател :facepalm:
баш ме занима дали стварно Калето толку ги штити или се работи за Обострано Коалициско штитење на Криминал:mad:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.380
Поени од реакции
13.625
МВР: Приведовме малолетник кој пријавува бомби во училиштата - ќе одговара за „тероризам“

сега кога сабајле Телма ги прикажа аудито и мерцедесот со ФЛЕШЕРИ, 2 возила а со ИСТ БРОЈ :mad: , и сликата од аудито на пајак од кој е симнато без казна, ајде
сега СПИНУВАЊЕ на рајата во ЗДРАВ МОЗОК..
Малолетник не ОДГОВАРА, ова ќе се забошоти за неколку дена, само МАГЛА да се крева
 

Kajgana Shop

На врв Bottom