Блам држава

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.020
Поени од реакции
29.893
:coffee:
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
222
Поени од реакции
587
Ак не ви чинит, не идајте за Северџани.
Пред 2-3 години:
„Покачувањето на акцизата на дизелот нема да ги погоди сиромашните граѓани бидејќи 60% од сиромашните домаќинства во Македонија немаат автомобил“, нагласи Мира Стојчевска, СДСМ.
:toe::toe:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.477
Поени од реакции
8.148
Штипјани ја добија фактурата за тоа што си изгласаа градоначалник. Сепак, вистина е дека секој народ си добива власт каква што заслужува.....и така и треба. Кој како сади...така и ќе жнее...
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.411
Поени од реакции
12.896
Од кај знае па овој дали патарината е скапа или не. Со министерска плата, патни трошкој, ослободен од патарини, ваљда приватен бизнис има ко секој политичар, од кај знае како се живее со просечна плата. Не замерујте.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.543
Поени од реакции
7.049
Овој треба да се забрани на форумов и опомена за секој што ќе сподели негов линк.
Ниту во Чек дис аут ниту во оваа тема не заслужува внимание.
Па уште кога ќе ми текне дека има посебна тема за него. :facepalm:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.141
Поени од реакции
1.856
Овој треба да се забрани на форумов и опомена за секој што ќе сподели негов линк.
Ниту во Чек дис аут ниту во оваа тема не заслужува внимание.
Па уште кога ќе ми текне дека има посебна тема за него. :facepalm:
Кој е сиротиот? Рандом лик? Се надевам нема некоја државна функција овој.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
10.556

Плаче како народот бил поделен. Активно учествува во делба на народот на партии.

Дволичност од ПР "експертот" на владата и на офчарот од Муртино. Тежок блам од човек, тешко гомно.

Васиље, знаеме дека читаш на форумов скриен, говнар еден, све да ти ебам.ЕДИТ: Све да ти ебам патуљак еден гнасен.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.141
Поени од реакции
189.932
Па ако Васиљ игра против ѕидот, секако дека од петни жили за ѕидот ќе навивам.
Автоматски споено мислење:

Васиље, знаеме дека читаш на форумов скриен, говнар еден, све да ти ебам.
Нека чита бе, ќе му се најде темана бугарски пасоши кога ќе се смени власта.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
10.556
Па ако Васиљ игра против ѕидот, секако дека од петни жили за ѕидот ќе навивам.
Автоматски споено мислење:


Нека чита бе, ќе му се најде темана бугарски пасоши кога ќе се смени власта.
Чита скриен со некој акаунт и ништо не пишува или само како гостин. Го имаше објавено Џонтра на Твитер со некој негов пост после утакмицата Македонија-Грузија.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.543
Поени од реакции
7.049
Кој е сиротиот? Рандом лик? Се надевам нема некоја државна функција овој.
Не го знам.
Прв пат го видов кога отворија тема за него.
Мислам дека е некој иселеник од Кавадарци.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.679
Поени од реакции
2.190
Чита скриен со некој акаунт и ништо не пишува или само како гостин. Го имаше објавено Џонтра на Твитер со некој негов пост после утакмицата Македонија-Грузија.
Добро е ако само чита...
 
На врв Bottom