Би се отселиле ли од државава доколку?

9Би се отселиле за стално од државава (кажете си реално, ова е само мислење)

  • Не доколку средната плата беше 1000 евра, наместо сегашниве 300

  • Да за средна западноевропска плата од 1800 евра и некојси таму поквалитетен живот


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
5 март 2018
Мислења
9.833
Поени од реакции
8.985
Kluc na temava
za da ne odi vo nepovrat
se gleda kolku ja sakate drzavava
a 80% od vas sto komentiraat seuste tuka ziveat
Aj pozdrav na site
I ako moze kluc na temava, obratete se na nekoj od moderatorite
Po moznost da bide izbrisana
ти темата ја отвори за да видиш колку ја сакаме државата или ?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.294
Поени од реакции
3.471
Ја да сум шваба у Минхен, не ни би пуштал пештерски луѓе од овој дел на Европа у мој стан под кирија. Исто важи и за Кунта-Кинте и АлКаеда.
Nema potreba da ne gi pustas, mozes da zabeleziz, deka i da sakas da gi pustis, ne mozat da dojdat, ke moze samo kirija i smetki da platat, za leb i voda ke nemaat.
 
Последно уредено:
Член од
27 јануари 2018
Мислења
287
Поени од реакции
1.231
Уште се замарате со ликови што мислат дека денот можат да го поминат со 120 денари? :facepalm:
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
3.708
Поени од реакции
6.986
Уште се замарате со ликови што мислат дека денот можат да го поминат со 120 денари? :facepalm:
Има луѓе што го поминуваат и со многу помалку.
30 дена х 120 денари = 3600 денари.
360 денари х 4 члена = 14400 денари.
А плата 10000 денари.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.884
Ја да сум шваба у Минхен, не ни би пуштал пештерски луѓе од овој дел на Европа у мој стан под кирија. Исто важи и за Кунта-Кинте и АлКаеда.
Go zabole stapot hans koj ke ziveal vo stanot. Si doaga na prvi, si gi sobira parite i cao. ima pametni svabi avstrici slovenci itn so po 10+ stanovi, mislele na vremeto ne kako poveketo slepci so se utepuvaat od rabota.
Sum videl u golema stara kuka u viena razdelena na povece sobi kako kasarna so po 4-5 kreveti vo soba od onie na sprat za 10 dusi bas kako u vojska, edno 100tina kreveti za 100 dusi u kukata i se izdavase 250e od covek i se ceka na red da se dobie. Toa se 25000 mesecno, eve 10.000e mesecno pari da odat za smetki i danoci a sigurno e pomalky ostanuvaat 15000e cisti. Ebate zlatnata kokoska.
 
Последно уредено:
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.125
Поени од реакции
14.210
Има луѓе што го поминуваат и со многу помалку.
30 дена х 120 денари = 3600 денари.
360 денари х 4 члена = 14400 денари.
А плата 10000 денари.
Да се здрави и живи пензионерите, сивата економија и по некоја илјадарка ако фрлат роднините од надвор, та со 14400 или 10000 фамилија во 2019та не преживуваат на глава да застанат, само сметките со пола нема да ги покријат, а храна да пржат питулици повеќе ќе поарчат.
 
Член од
18 јануари 2018
Мислења
331
Поени од реакции
225
Ee what a degenerate fanatics you are that you still comment on this bullshit thread. I said it good that this thread should be locked, or deleted. My bad that I opened it.
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
3.708
Поени од реакции
6.986
Ee what a degenerate fanatics you are that you still comment on this bullshit thread. I said it good that this thread should be locked, or deleted. My bad that I opened it.
Темата постои и ние ќе коментираме. Можеби не требало да ја отвориш, сега не можеш да ја затвориш. Единствено ако имаш за пријател некој од модераторите...
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.196
Поени од реакции
2.238
Булшит тема вика, а он ја отворил ...
Бтв како одминува време 9 од 10 души да прашаш у државава до кај 50 години што се, ќе ти речат дека сакаат да се отселат, како мода стана. А по пописов шо ни го спремаат од амбасада поише ќе испаднеме од минатиот пат :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.833
Поени од реакции
8.985
Па пиши се гледа колку ја сакате државата :pos:Е ај дека ја сакаме државата да умираме за јадење тука и да се раниме со гевреци и паштети, нели со 120 денари можиш да се прераниш :)
Е од вакви "патриоти" државата е она што е денес, ти го плукаш тој мисли дека врни.
Затоа сто години едни исти се на власт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom