Битола

B

BigMac

Гостин
Битолчани здраво на сите,предложете добра кафана/ресторан во петок доаѓам па сакам да се осекам како дома.Досега во ваш град во кафана немам отидено,кое јадење е традиционално што да се нарача??Дајте предлог кажете .
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Битолчани здраво на сите,предложете добра кафана/ресторан во петок доаѓам па сакам да се осекам како дома.Досега во ваш град во кафана немам отидено,кое јадење е традиционално што да се нарача??Дајте предлог кажете .
Зависи шо сакаш :) Ако сакаш да седниш во ресторан, добар инвентар и да порачаш храна за сликање за на инста Аурум или моментално овој период Шумски Фенери. Ама ако сакаш да седниш во кафана меана шо викаме ние Битолчани, има едно кафанче во стара чаршија "Бочваро" прашај низ пазар и ќе те насочат одма.
Превкусна храна и ќе се осеќаш баш како дома, газдата ќе ве пречека, ќе ве нагости и пак ќе сакате да се вратите :)
 
B

BigMac

Гостин
Зависи шо сакаш :) Ако сакаш да седниш во ресторан, добар инвентар и да порачаш храна за сликање за на инста Аурум или моментално овој период Шумски Фенери. Ама ако сакаш да седниш во кафана меана шо викаме ние Битолчани, има едно кафанче во стара чаршија "Бочваро" прашај низ пазар и ќе те насочат одма.
Превкусна храна и ќе се осеќаш баш како дома, газдата ќе ве пречека, ќе ве нагости и пак ќе сакате да се вратите :)
Ви благодарам за одговорот
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
@BigMac Чкембе чорба, да имаш чкембарски шмек пред дербито ;)
Ќе ти предложиме кафанче без гајле :ајнапиво:
 
Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
Битолчани здраво на сите,предложете добра кафана/ресторан во петок доаѓам па сакам да се осекам како дома.Досега во ваш град во кафана немам отидено,кое јадење е традиционално што да се нарача??Дајте предлог кажете .
Кај си седнат бато? :icon_lol:
 
Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
Бато заврши агендата касно палиш ептен,дај предложи за сабајле каде има добра чорба,па може и да те почастам иако сум ти гостин.:P
Рано истера агендата, ко на афтер да беше. :icon_mrgr:
Мене Белведере ми е океј, други велат Гламур и Лозар била добра ама тие ти се настрана од градот. Генерално екстра вкусна храна нема да најдиш во Битола.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Битола во изминатите денови :popce: IMG_20230329_231147.jpg

IMG_20230329_231001.jpg

IMG_20230328_222155.jpg

Дај нека не испрска некој стварно со крстена вода оти не е на арно со градот.

Заради овие работи се исели пола Битола а не заради финансиска нестабилност.
Цела држава е во пропаст ама ние моментално бајракот го носиме.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
Душе мало, да признаам ништо не ме има извадено од колосек како раскажувањето на родителите како пред очи гледале чедото како им умира.
Тоа и дознавањето од ФБ, откако му го отворив профилот на еден соученик од детството, дека починал едноставно ме прават гневен на суровоста на животот.

Малку е да се зборува и сугурно не е за тука и ќе биде офтопик но вакви протести, не само во Битола, треба да се секојдневие. Еден куп народ има заминато курбан по болнициве, семејства и семејства се затворени во црнина заради „белите“ мантили. Туѓ срам ме изеде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom