Битола

Член од
15 февруари 2022
Мислења
693
Поени од реакции
1.431
Битолчани здраво на сите,предложете добра кафана/ресторан во петок доаѓам па сакам да се осекам како дома.Досега во ваш град во кафана немам отидено,кое јадење е традиционално што да се нарача??Дајте предлог кажете .
 
Член од
5 март 2018
Мислења
12.208
Поени од реакции
12.438
Битолчани здраво на сите,предложете добра кафана/ресторан во петок доаѓам па сакам да се осекам како дома.Досега во ваш град во кафана немам отидено,кое јадење е традиционално што да се нарача??Дајте предлог кажете .
Зависи шо сакаш :) Ако сакаш да седниш во ресторан, добар инвентар и да порачаш храна за сликање за на инста Аурум или моментално овој период Шумски Фенери. Ама ако сакаш да седниш во кафана меана шо викаме ние Битолчани, има едно кафанче во стара чаршија "Бочваро" прашај низ пазар и ќе те насочат одма.
Превкусна храна и ќе се осеќаш баш како дома, газдата ќе ве пречека, ќе ве нагости и пак ќе сакате да се вратите :)
 
Член од
15 февруари 2022
Мислења
693
Поени од реакции
1.431
Зависи шо сакаш :) Ако сакаш да седниш во ресторан, добар инвентар и да порачаш храна за сликање за на инста Аурум или моментално овој период Шумски Фенери. Ама ако сакаш да седниш во кафана меана шо викаме ние Битолчани, има едно кафанче во стара чаршија "Бочваро" прашај низ пазар и ќе те насочат одма.
Превкусна храна и ќе се осеќаш баш како дома, газдата ќе ве пречека, ќе ве нагости и пак ќе сакате да се вратите :)
Ви благодарам за одговорот
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.999
Поени од реакции
4.405
@BigMac Чкембе чорба, да имаш чкембарски шмек пред дербито ;)
Ќе ти предложиме кафанче без гајле :ајнапиво:
 
Член од
26 март 2022
Мислења
76
Поени од реакции
224
Битолчани здраво на сите,предложете добра кафана/ресторан во петок доаѓам па сакам да се осекам како дома.Досега во ваш град во кафана немам отидено,кое јадење е традиционално што да се нарача??Дајте предлог кажете .
Кај си седнат бато? :icon_lol:
 
Член од
26 март 2022
Мислења
76
Поени од реакции
224
Бато заврши агендата касно палиш ептен,дај предложи за сабајле каде има добра чорба,па може и да те почастам иако сум ти гостин.:P
Рано истера агендата, ко на афтер да беше. :icon_mrgr:
Мене Белведере ми е океј, други велат Гламур и Лозар била добра ама тие ти се настрана од градот. Генерално екстра вкусна храна нема да најдиш во Битола.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom