Битола

Член од
5 март 2018
Мислења
10.343
Поени од реакции
9.827
Не се криви копитата што газат, криви се водачите нивни. Низ цела Битола и Прилеп врие од аздисани роми, кои прават ршум. Пред некој ден на банкоматот од НЛБ спроти Веро вадев пари, доаѓа дете 12 години проси и ме мери во новчаник како да го џепни, за негова среќа ја препозна легитимацијата па среќно си замина... Нема власт која ќе ги контролира, за пусти глас на избори...
Надлежните спијат кај нас, никакви институции не работат, тоа е веќе јасно.
Ама мене друг ми е муабетот :)
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.672
Поени од реакции
3.444
Не е решение тоа и да се тешиме ние дека „секаде низ светот има дивјаци" и сеа ние да си спијаме на уши, гајле ние бе, сегде прават така, па ова кај нас шо било....
Има, ама ова не е прв пат за Битола, значи мора да се најдат лешинарите, се кршеле корпите низ градскиот парк во Битола, се откорнувале дрвја со се стебла од корен пресно посадени, цвеќината во паркот исто така, автобуските постојки пепел се направени низ цел град, искршени, исчкрани со разни натписи, спрејови и бои, за новите фасади исто, општетени оградите на затворените играчишта, запалени контејнери, фрлено се што стигнало во реката Драгор и ред други работи да не набројувам, овде народски кажано и к*р железен да му дајш, ќе го свиткат....
Племе сме бе, племе, како народ сме гној, за тие штети шо се прават, страда цел град и арно е тоа ? А тие се сигурно група од 10тина луѓе, сигурно овие штети не ги прави еден човек, дури не се најди и на лице место да му се искрши раката дури ја прави штетата вака ќе биди и малце ние ова бе шо го прат, со такви размислувања арно не напрајле и полошо....
Криви се надлежните институции тука, постави камери сегде на такви локации, нека снимаат 24 часа, па да видиме како ќе биди, инвестирај во тоа, сигурно ќе има некој резултат или пак второ решение нека вршат патрола бе и ноќе џандарите, вработија во Битола џандари колку по глава на жител, секој џандар да обезбедва по тројца луѓе од цел град е толку ги има.....
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.343
Поени од реакции
9.827
Ејјј Талето стигна да ги дупи на фејсбук, Талето шо го испљачка цел град и го донесе до питачки стап.:boksix:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.975
Поени од реакции
3.812
Ејјј Талето стигна да ги дупи на фејсбук, Талето шо го испљачка цел град и го донесе до питачки стап.:boksix:
Mozi drug link ili po opsirno oti nema nisto vaka inaku vrv na celata rabota vo sovetot e ovaa sednica so prasanja do gradonacalnickata glupi prasanja uste po ne inventivni odgovori prefrlanje kako bilo so dvojce a tretite cela godina cekaa da ne postavat nitu edno prasanje
Pa od ulica da gi soberat luge poveke ke se borat i pravat nesto za gradot so sovetnici se ovie be strizena bricena stramota!
P. S. Na krajot od denot izleze deka predvidenite proekti se pod 50% od minatata godina i ostanale od 6 do 8 miljoni evra nepotroseni
P. P. S. Od celoto video moze da se slusni pocetokot i brojkite na mala realizacija prasanjata smesni i glupostite 2:24:00 minuta da gi slusate dve tri minuti i ke vi bidi se jasno zosto sme kade sto sme kako grad!


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
10.343
Поени од реакции
9.827
Mozi drug link ili po opsirno oti nema nisto vaka inaku vrv na celata rabota vo sovetot e ovaa sednica so prasanja do gradonacalnickata glupi prasanja uste po ne inventivni odgovori prefrlanje kako bilo so dvojce a tretite cela godina cekaa da ne postavat nitu edno prasanje
Pa od ulica da gi soberat luge poveke ke se borat i pravat nesto za gradot so sovetnici se ovie be strizena bricena stramota!
P. S. Na krajot od denot izleze deka predvidenite proekti se pod 50% od minatata godina i ostanale od 6 do 8 miljoni evra nepotroseni


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Screenshot_20210319-014927.png
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.621
Поени од реакции
4.689

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.975
Поени од реакции
3.812
Битола ништо ново дно дна, иако градот и државата е во слободен пад со години и слепо црево во вукојебина ва главна вест и сензација е најден глушец во паковање на замрзната храна пази и тоа на од два милиони луѓе се погоде на советник во општината плус од опозиција или "независен" каде бе вака до вчера бараа да скијаат а луѓето леб немат да јадат сега глувци шо е следно?! А за името, знамето референдум попис за со грците бугарите двојазичност шо знам ковид за буџетот и сите други мал милион работи ќе ќутат никогаш нема да не биде со вакви тн инстант политичари
Будалите од АХВ па уште го повлекле производот поради една изјава без претходна истрага ова е болна работа луд јебе збуњен па сега уште анима мунди да се јават за правда на глушецот ебати градот изумреа еден куп луѓе од корона уште дупло немаат леб да јадат крај со крај да врзат не отепаа извршители од крадење се се тера исто како порано со партиски платени вработувања најскапа струја, вода, телефон па и воздух или инфраструктура нула бекатон град можи да се крстиме за другите криминали(дрогата) да не пишам на формуот оти кадија те тужи кадија те суди, никаков збор за образование за здраство сите ќутат тие за глушец се фатија одете сите УПМ до избори ќе не избудалите со глупости
Другите две па демек си ги вадат очите за се а најмногу за РЕК а таму вршат со тендери во најголемата перална за пари во државата и цела битка е само за лични и партиски финасиски интереси курто мурто опција дури се бира по малото зло од нас ноту6 град ниту држава ќе не биде ниту пак не било во турско поарно живееле од сега ММЕ кој прв почна!Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.343
Поени од реакции
9.827
Глушецот го тргам настрана ама кога стигна Чулако да се бори за правда во градот тури му пепел.
Габриела не ја знам и не можам да коментирам, ама овој (n)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.621
Поени од реакции
4.689
Наесен се изборите и сите мораат да слушнат кој е чулакот...... Дека мора да биде поинаку - мора, само да не испадне тоа поинаку како досега
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.343
Поени од реакции
9.827
Наесен се изборите и сите мораат да слушнат кој е чулакот...... Дека мора да биде поинаку - мора, само да не испадне тоа поинаку како досега
А ќе испадне :)
Кој седнал во фотелјата Битола пиши пропало.
Ама наше е да се понадеваме.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.105
Поени од реакции
8.666
Еве сега ќе почнат да реновираат Рузвелтова...мора да има акција пред избори...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.343
Поени од реакции
9.827
Битолчани на пат кон колективен имунитет, секој втор се вошлоса а угостителите гневни оти ги затвориле.
Настегале маси по тие гулабарниците како Нова Година да е.
Келнерите пак ги бранат по социјални мрежи а не знаат дека газдите ги гледаат како потрошен материјал.
Загреота сме станати луѓе, бричојте стигнаа газди да ни бидат.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.621
Поени од реакции
4.689
Битолчани на пат кон колективен имунитет, секој втор се вошлоса а угостителите гневни оти ги затвориле.
Настегале маси по тие гулабарниците како Нова Година да е.
Келнерите пак ги бранат по социјални мрежи а не знаат дека газдите ги гледаат како потрошен материјал.
Загреота сме станати луѓе, бричојте стигнаа газди да ни бидат.
ама и сограѓаните како со стап да ги тераше некој в ќумез :facepalm:

му се дозволи на кафичите да работат по протокол,ама за нив метрото беше сантиметар,нека ги носат на своја душа сите прерано починати кои можеа да проживеат уште по некоја година

е сега и друга страна има,ако видиме која загаденост има на овие простори што од индустријата, што од застарениот возен парк , што од домаќинствата и дебатите останаа само на хартија изгледа подобро и не заслужуваме
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.343
Поени од реакции
9.827
ама и сограѓаните како со стап да ги тераше некој в ќумез :facepalm:

му се дозволи на кафичите да раљботат по протокол,ама за нив метрото беше сантиметар,нека ги носат на своја душа сите препрано починати кои можеа да проживеат уште по некоја година

е сега и друга страна има,ако видиме која загаденост има на овие простори што од индустријата, што од застарениот возен парк , што од домаќинствата и дебатите останаа само на хартија изгледа подобро и не заслужуваме
Не знам зошто дозволија толку време терасите затворени да бидат, абе отворај сето тоа, барем немавме некоја тешка зима па да мрзнат надвор, не дека тоа ќе ја спречеше заразата ама сепак.

Ми е грев за некои локали кои стварно работеа според протокол и го кркаа заради такви несовесни.

Викендот имаше некоја изложба за кучиња во паркот долу, таму џган било, пола град. Маски кој носи кој не носи, хаос.

Народот испадна многу несовесен, ама па и полицијата само за казни на отворено знаат да интервенираат.

Фино лепо го фатам да не почитува протокол влагам, пломбата му ја ставам еден месец и драконска казна, да не му текни уште еднаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom