Битола

Член од
18 септември 2020
Мислења
1.029
Поени од реакции
5.676
Дај леба ти кажи колку ти е дневницата?
Ако е добра и јас ќе ги фалам по форуми.
Шо пофалив и кој пофалив????
Само напишав како е ситуацијата со пск и општината дека очите едни на други си ги вадат. А за патот за магарево сегде имаше најава дека ќе го прат. Бог да чува...чоек не можи да напиши нешто а едните или другите одма да го маркират дека за некој работи. Ај сеа јас да речам тебе вмро колки ти дава?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.107
Шо пофалив и кој пофалив????
Само напишав како е ситуацијата со пск и општината дека очите едни на други си ги вадат. А за патот за магарево сегде имаше најава дека ќе го прат. Бог да чува...чоек не можи да напиши нешто а едните или другите одма да го маркират дека за некој работи. Ај сеа јас да речам тебе вмро колки ти дава?
Така де.
Најава имало и за други работи па НИШТО од сето тоа.
Ајде се кладиме дека не можеш да ги опфатиш сите ветувања на власта во еден пост?
Малку рано започнавте со кампања за локалните, особено откако 50 крила ви се јавија во комитет.
Те Наташка сакала нов мандат, те Ковачевски, те некои локални директорчиња, апетитите растат.

Така да, океј е, позз ја Наташа и кажи и дека се' што вети - направи.
Луѓето се' уште се гордеат со проекти како Цревото од Ротино и асфалтирање на улица од 200метра во времетраење од година и пол, ало ГОДИНА ДЕНА.

Штета Габриела од Поинаку нема менте за пазарење и коалицирање инаку наместо да ве шупчи од говорница во општинско собрание ќе ви лаеше од позиција на градоначалник.

Вака трајте си, вмро уште 10 години нема да добие избори во Битола, а Наташа најверојатно нема да е следниот кандидат на СДСМ (така да бадијала славопојки тука од типот што ЌЕ направи за градот).
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.029
Поени од реакции
5.676
Ти генерале најубо некое апче за смирвање да земиш и ќе ти е полесно. Јас ни набројв ветувања ни ништо, само се надоврзав на коментарот за копанки. Ете ако ти е полесно се најмило да му е... м на сдс на нашата земја за детското шо излагаја...
Пак ќе речам од политички полтрони, неутралните не можат став да си кажат за било која тема, та за арно та за лошо.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.637
Ти генерале најубо некое апче за смирвање да земиш и ќе ти е полесно. Јас ни набројв ветувања ни ништо, само се надоврзав на коментарот за копанки. Ете ако ти е полесно се најмило да му е... м на сдс на нашата земја за детското шо излагаја...
Пак ќе речам од политички полтрони, неутралните не можат став да си кажат за било која тема, та за арно та за лошо.
Остави го со трауми од детството е
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.107
Ти генерале најубо некое апче за смирвање да земиш и ќе ти е полесно. Јас ни набројв ветувања ни ништо, само се надоврзав на коментарот за копанки. Ете ако ти е полесно се најмило да му е... м на сдс на нашата земја за детското шо излагаја...
Пак ќе речам од политички полтрони, неутралните не можат став да си кажат за било која тема, та за арно та за лошо.
Ќе имаш можност да им ... се најмило.
Имаш трет избор, Габриела, Левица... одбери сам.
Само да не излези на крај еј овие ни ветија улично осветлување па му дадовме уште еден мандат, многу убаво лажат.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Левица :pos:

Според мене, СДСМ во Битола можи да добие градоначалник само ако се кандидира евентуално Козаров, единствено тој нешто „вреди“ меѓу неутралните гласачи низ град.

ВМРО :pos:

А, Габи ќе напрај најмногу „беља“ на изборите, секако мислам во позитивна смисла. Само, рачунаме ако има останато барем малку разумни луѓе во ова наше поголемко село.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.107
Левица :pos:

Според мене, СДСМ во Битола можи да добие градоначалник само ако се кандидира евентуално Козаров, единствено тој нешто „вреди“ меѓу неутралните гласачи низ град.

ВМРО :pos:

А, Габи ќе напрај најмногу „беља“ на изборите, секако мислам во позитивна смисла. Само, рачунаме ако има останато барем малку разумни луѓе во ова наше поголемко село.
Лавчето и да сака не може да се пробие. Него го ебаа за листа на пратеници камо за градоначалник.
Ја знаеш онаа Бисера од нигде никаде што ја извадија пред него на листа? БУКВА нема гукнато во собрание. Е таа и такви како неа му го јадат лебот на тоа дете.
Никогаш способните луѓе не ги ставаат на чело во ниедна партија, им требаат полтрони, поттрчковци и полжави.
Лавчето се докопа до директор пошто повеќе од добро си ја брка работата на терен. Но откако го изебаа за пратеник според мене требаше да се повлечи и да ја остави колата која и онака оди низбрдо.

Доколку Габриела не се испазари со некој, останува градот во рацете на СДСМ но за жал не верувам дека Лавчето ќе го остават да биде градоначалник. Да знаеше што се' зборат за човекот низ Скопје, а муабети стигаат од „неговите блиски“ во Битола немаше ни да се надеваш.

Реално е да се очекува дека 5ИЕ повторно ја добива СДСМ, а и генерално останатите градоначалнички места во „државата“. Зошто е тоа така? Неписмен народ да си избере сам што е добро за него и мртва опозиција.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Za zal vo top forma se komunjarite( se si vrabotija) kako na vremeto vmereoto so znaci magare da klat za kandidat ke pobedat bez razlika so se spomenuvaat natka, lavceto i vasko a tie drugite kutrite nemaat nitu kandidat iako se spomenuva ivanco se mu e dzabe koj i da bidi gradot e na cile i stentonot ovie partiite samo se biro za vrabotuvanje i po nekoj tender da ukradat niato drugo a poinaku se mislam ke krenat uste eden sovetnik ama pak nisto nema da napravat ne gi lici da se vo vlast samo ke plukaat i tolku a dui pak ke zemi eden sovetnik i se ke bidi isto samo dvojce ke go nema go unistija gradot od nezavisnosta sega sme samo edno golemo selo!

P. S. Ova bese cesitot na nedelata


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Со одлука на Совет на Општина Битола, ќе се доделат 150,000 денари за Муртински Глобал, како помош де. А за Копанки, Општина Битола или нема средства или не е надлежна, ама затоа пак ептен е надлежна да го финансира приватниот објект Глобал муртински.


Работава е „Не гледај што правам, слушај што ти кажувам“.

П.С. Со Глобал во Нато и ЕУ, со Копанки нигде :icon_mrgr:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Со одлука на Совет на Општина Битола, ќе се доделат 150,000 денари за Муртински Глобал, како помош де. А за Копанки, Општина Битола или нема средства или не е надлежна, ама затоа пак ептен е надлежна да го финансира приватниот објект Глобал муртински.


Работава е „Не гледај што правам, слушај што ти кажувам“.

П.С. Со Глобал во Нато и ЕУ, со Копанки нигде :icon_mrgr:
Со 2500 евра ни општината ќе се осиромаши ниту пак Глобал ќе го напрат. 2 џама не можат да сменат со тие пари. Само шо се глупираат и се лижат во Скопје.

А за Копанки ќе ги видиме, со него се виде колку е пропаднат градот од партиите. Си ги вадат очите за политички поени, планинарите да го сакаа толку домот можеа да го отстапат на општината да го напрај досега. Исто и општината можеше да му донира нив средства за тие да го напрат. Ќе видиме од октомври шо ќе биди, малце дава надеж Лавчето, другото се е 0.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Со 2500 евра ни општината ќе се осиромаши ниту пак Глобал ќе го напрат. 2 џама не можат да сменат со тие пари. Само шо се глупираат и се лижат во Скопје.

А за Копанки ќе ги видиме, со него се виде колку е пропаднат градот од партиите. Си ги вадат очите за политички поени, планинарите да го сакаа толку домот можеа да го отстапат на општината да го напрај досега. Исто и општината можеше да му донира нив средства за тие да го напрат. Ќе видиме од октомври шо ќе биди, малце дава надеж Лавчето, другото се е 0.
Tocno, Bitola nema da se osiromasi so 2500 evra, NO, od koi pricini Opsitina Bitola da donira sredstva od gragjanite na Bitola za privaten objekt vo Strumica?
Demek vo Bitola se e sredeno, pa ajde drugite opstini ke gi pomagame?
Zosto tie 2500 evra ne se potroseni vo Bitola za gragjanite na Bitola?
Ako sakala gradonacalnickata i sovetnicite tolku da se pokazat, neka donirale nivni licni sredstva. A ne so parite na gragjanite na Bitola.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.637
Кој е бе тој Лавчето шо го спомнувате на секое, јас како од Марс падната вака ама стварно не знам кој е ликот :)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Со 2500 евра ни општината ќе се осиромаши ниту пак Глобал ќе го напрат. 2 џама не можат да сменат со тие пари. Само шо се глупираат и се лижат во Скопје.

А за Копанки ќе ги видиме, со него се виде колку е пропаднат градот од партиите. Си ги вадат очите за политички поени, планинарите да го сакаа толку домот можеа да го отстапат на општината да го напрај досега. Исто и општината можеше да му донира нив средства за тие да го напрат. Ќе видиме од октомври шо ќе биди, малце дава надеж Лавчето, другото се е 0.
нема надеж дури не се осознаеме како народ ни лавчето ни штркот ни ластојцата...........мора да биди поинаку ама како не знаЈме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom