Битола

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.680
Eitdyd3X0AA-XZg.jpg

...ај шо ве гледам, баш симаптично со „ЗДРАВјЕ“, што да речат овие на меѓународен пат „тулој клавет“ :facepalm:

patarina.jpg
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.799
Кој е најбољи ресторан у Битола?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Кој е најбољи ресторан у Битола?
I'll probably say Епинал? Мене ми е супер, атмосфера добра, вработените се сите на место, а од тоа што сум пробал од храна, се било многу вкусно.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.130
Поени од реакции
16.634
Шумски фенери моментално број еден во градот за услуга и квалитет.
Амбиентот е приказна за себе.
Епинал услугата шо знам, зависи од смената, храната е ок инаку.
Кус кус исто имаат добра храна, богато мени и услугата е таман, ама тоа е веќе како мезе бар, тоа ти е повеќе за да седниш со друштво на пиво или слично.
Белведере ти е исто добар.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.130
Поени од реакции
16.634
Со Копанки до кај е работата ???
Не е срамота една од најпосетените стази низ годините да нема услови за скијање ? Кога последен пат ја искосиле тревата горе ?? Раце и нозе ќе искрши некој од тие гранките на стазата.
Неделата бев горе измрзнаа луѓето, да нема кај да се стоплат дечињата, секоја чест за тие од хот бокс колку толку се трудат да се дешава нешто горе иначе ќе нема и чај кај да се напијат посетителите.
Кога ќе ми текни дека до Марково копито колона за на жичара се чекаше ми се плачи на какви тереџе е дојдено местото.
Каква Шапка бре какво Маврово,за викенд вриеше туристи од цела Македонија.
Какви седенки имало во домот, тоа ќе се памти, јас израснав горе и ми се плачи кога ќе ми текни дека ништо не остана од Копанки.

Последно шо разбрав е дека имало некој спор уште Талевски кога бил градоначалник, па сега му го укинаа решението за легализација.
Никој со прст не мрда, овај е крив, онај е крив, не се најде едно решение во толку години, да се засрамат сите до еден !
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.029
Поени од реакции
5.676
3 години изгубија со тужење со ПСК Пелистер и општината. ПСК напраја колку шо разбрав и некој превари со странски донации шо ги лажеа луѓето да уплаќаат пари за обнова на Копанки. А општината има обезбедено средства за обнова но бараа чисти документи за местото. ПСК не знам на кој начин го доби местото на владение и иако без средства не сакаше да се договори со општината. Но последно шо пишеше вчера дека општина Битола ги добила судските спорови па ќе и го вратат местото во владение и се очекува годинава да почнат или и целосно да го завршат домот. Оти реално не е и некој кој знај каков зафат. Жичара детска позади Молика веќе започна да се прај 130,140 метра негде ќе била, а и во плановите на ЕЛЕМ за годинава е обнова(колкава не знам) на Молика. Патот ете и до магарево од оздола од кај шо се дели за нижеполе и пелистер ќе се прај. Ајде да видиме...
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.107
3 години изгубија со тужење со ПСК Пелистер и општината. ПСК напраја колку шо разбрав и некој превари со странски донации шо ги лажеа луѓето да уплаќаат пари за обнова на Копанки. А општината има обезбедено средства за обнова но бараа чисти документи за местото. ПСК не знам на кој начин го доби местото на владение и иако без средства не сакаше да се договори со општината. Но последно шо пишеше вчера дека општина Битола ги добила судските спорови па ќе и го вратат местото во владение и се очекува годинава да почнат или и целосно да го завршат домот. Оти реално не е и некој кој знај каков зафат. Жичара детска позади Молика веќе започна да се прај 130,140 метра негде ќе била, а и во плановите на ЕЛЕМ за годинава е обнова(колкава не знам) на Молика. Патот ете и до магарево од оздола од кај шо се дели за нижеполе и пелистер ќе се прај. Ајде да видиме...
Дај леба ти кажи колку ти е дневницата?
Ако е добра и јас ќе ги фалам по форуми.
 

Adorabella

Fisherman's Friend
Член од
24 јануари 2021
Мислења
26
Поени од реакции
63
Батал, на влезот мислиш вбавча влегваш, абер нема да се среди градот.

Све сељачана, ваа Наташа незнам дали мисли да напрај нешто.
Автоматски споено мислење:

ај шо кладовме знаци нови, океј - ебавме малку и таму, аман бе Наташо - на гугл транслејт барем за францускио да видеше.

Автоматски споено мислење:

апдејт, ЌЕ ГО СЕЧИМЕ ФРАНЦУСКИО ШО ГО ЕБАМ.
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Батал, на влезот мислиш вбавча влегваш, абер нема да се среди градот.

Све сељачана, ваа Наташа незнам дали мисли да напрај нешто.
Автоматски споено мислење:

ај шо кладовме знаци нови, океј - ебавме малку и таму, аман бе Наташо - на гугл транслејт барем за францускио да видеше.

Автоматски споено мислење:

апдејт, ЌЕ ГО СЕЧИМЕ ФРАНЦУСКИО ШО ГО ЕБАМ.
Не заебавај бе :pos::pos:
Копито држава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom