Битола

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Бејрут 2 во најава

Ne se normalni ova e ziva vistina bas vcera bev tamu bombite se gledaat pokraj patoto do stadionot ima eden matiz i eden dzandar a tuka vrvat nad bombite koli i kamioni da se napravi mal odron ili da izleta vozilo od patot pokraj tribinata ke bidi katastrofa ovie ne se normalni 1,5 ton da cuvaat eksplotiv vo magacin ne obezbeden vo kasarnata cudno do sega gjupcite kako ne go nasle i krenale vo vozduh na toj zidot kaj sto se bombite na stadion imase grafit deka na bitola mu fali kometa ama sega i bez kometa mozi da ne nema od negriza na vlasta site ovie godini

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Како ги наредиле како прасиња....
Ништо не е чудно, се е остатоци од војната, сите знајме дека овој дел од градското шеталиште после спортската сала на кај стадион и до тумбе кафе нагоре дека е минско поле, со останати бомби, гранати и останати пиротехники.
Истото беше и ко се праеше шеталиштето и тогаш имаше голема количина на вакви неексплодирани остатоци.
Не е чудно шо е најдено, чудно е како небезбедно се чуваат во тие магацините во касарната, каде со нога да удри некој ќе ја пробие вратата, толкава негрижа има во градот и надлежните институции, еден полицаец моментално ги чува преку 600 пронајдени бомби и гранати, ова да се кажи во светот, сите апсана ќе одат за ова, толкав експлозив чуван од едно службено лице, за плачење е ова, значи не бил случаен графитот на тоа место....
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
Е колку полицајци треба да ги чуваат, јас кога бев војска на времето 1 стражар имаше пред магацин со 100тици противвоздушни самонаведувани ракети. Ете нека пуштат уште 1 полицаец или војник ако било побезбедно така.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.934
Поени од реакции
17.648
Битолчани, некој да знае некој човек, шо средува за потврда за студенстска работа за во Германија од Климент Охридски. Нека пише во ПП ако може да помогне, па ќе почастиме ако идеме натаму.
 
Последно уредено:

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Се греши сеа, здраВје шо да се прај....
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.048
Поени од реакции
6.655
беа неписмени ама местеа споменици,филџани,пијана.........кај се најдоа овие неписмени и глупи........
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.656
Се јави креативецот на ова уметничко дело:) реално се насмеавме ама па коментарите од наши сограѓани со навреди кон чоекот, дебил, неписмен, слепец и не знам шо се уште помизерни од делото негово. Бруки пд народ сме
Автоматски споено мислење:

беа неписмени ама местеа споменици,филџани,пијана.........кај се најдоа овие неписмени и глупи........
Филџанот е најглупото нешто шо го имам во градот видено, после него иди одма она тркалото кај вингс, џунџурка,ватевр
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Немаш време од расправање по др теми, нас не запостави.
:D
Ne be nema vrska, imam jas vreme za vodenje konstruktivni inaetenja po site temi veke koga sum se uklucil tuku ednostavno ne sum se zamaram za lokalni gluposti i desavki posto ne mi se inaeti so moi sogragjani i sogragjani :toe:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom