Битола

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Битола мора Поинаку, оти со овие газолижачи се виде до кај стигнавме
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840
E aj dobro utro.
Da taka ispagja. Ne deka se sekjavam sto tocno napravil posto pominaja edno dobro 20 godini od togas ama ete .
Carsijata znam plocki ja naredija, korzoto isto. Da me otepas ako pamtam sto tocno se pravese vo gradskiot park i setalisteto? Pak nesto plocki ili taka nesto? Isto i za bulevarot i partizanska. Kako niz magla mi e i ne se sekjavam dali cela ja raskopaja , smenija sve pod nea ili mu turija samo asfalt. Da ne gresam dusa, mozi da e vo vreme na Cile, mozi i potoa.
Vo koe vreme se rekonstruirase 4 Noemvri ( valjda taka se vika taa sto e kaj sali mostot), onaa bezveznata sto pocnuva od kaj Agnesa pa zavrsva kaj Aurum, priodot kon gradot od Prilep, Dovledjik.
Vaka mozime do utre no ne e toa poentata. Ednostavno glupi mi se muabetite koga istorijata na gradot se deli pred i posle Dvojce. Kao pred nego bese u picku mater, cvetase gradot a posle nego smak sveta, crnila i neznam sto. Ne deka Dvojce bese svetec, daleku od toa ama pak da slusas prikazni kako toa pred nego tuka med i mleko tecese e vo najmala raka smesno. Kako bejrut bevme, se se raspagjase.
Тоа е се од Циле, и него кога видоа дека не можат да го војваат како сакаат и дека добива на рејтинг без партија, покажува непослушност го решија.

Најмалку шо требаше до сега да има е дирекцијата на ЕЛЕМ, и да биде центар на земјоделието и со тоа Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство да биде во Битола. Какви пиздарии и акробации имаат направено, па ги протуркаа затоа шо им беше од интерес, ова е пичкин дим.

Инаку никогаш не сум рекол дека перфект било пред двојче, Вршковски остана запаметен по муабетот дека градоначалничката плата не му стигала за одела, така да сем Циле и Делов делумно, се друго е за во топ. Сем двојче, тој ќе оди на превоспитување.

Искрено да не се Поинаку би го поддржал советникот на албанските партии, мислам дека има 100 пати поголеми шанси било шо да издејствува преку партиите на албанците од централната власт, него сите други советници во Совет на О. Битола на куп од ДПМНЕ и СДСМ. Таа е реалноста, да покаже дека еден битолчанец инаку албанец, повеќе се грижи за Битола него сите битолчани македонци во советот.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Ќе иди некој чауш денес од Скопје или шо е работата со полицијата во Битола ?
Сите џандари на улица излегле, само вака можиш да видиш колку се вработени :D Илјадници ги има...
На секој ќош, на секоја можна раскрсница, главна улица, влез-излез на градот, од кај стадионот према Грција, за низ центар да не зборам, ќе ги изгази некој...
Претпоставувам некој функционер ако иди, ама немаа најавено ништо.....
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Ќе иди некој чауш денес од Скопје или шо е работата со полицијата во Битола ?
Сите џандари на улица излегле, само вака можиш да видиш колку се вработени :D Илјадници ги има...
На секој ќош, на секоја можна раскрсница, главна улица, влез-излез на градот, од кај стадионот према Грција, за низ центар да не зборам, ќе ги изгази некој...
Претпоставувам некој функционер ако иди, ама немаа најавено ништо.....
очекувано Пендаре со Вилипче биле, цела делегација од полиција за двајца имбецили....
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.119
Поени од реакции
16.586
Кои се шерифите кои тепаа ѓупци ? :)
Не за нешто друго знајме дека полицијата е насилна во Битола и не се само ромите засегнати, зошто дпсега не се крена толкава фама ? М ?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.860
Поени од реакции
7.240
Кои се шерифите кои тепаа ѓупци ? :)
Не за нешто друго знајме дека полицијата е насилна во Битола и не се само ромите засегнати, зошто дпсега не се крена толкава фама ? М ?
More malce mu bese, pijani sobrakajka sila prodavaat gjupcite neka jadat kotek
A fama krevaat tie nvo organizaciite da zemaat evropski pari od vlakno ortoma pravat
Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.119
Поени од реакции
16.586
More malce mu bese, pijani sobrakajka sila prodavaat gjupcite neka jadat kotek
A fama krevaat tie nvo organizaciite da zemaat evropski pari od vlakno ortoma pravat
Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Не ми е муабетот за ѓупците, не го знам настанот туку ме интересира кои се полицијците, оти не е прв пат насилно да се понашаат.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.860
Поени од реакции
7.240
Не ми е муабетот за ѓупците, не го знам настанот туку ме интересира кои се полицијците, оти не е прв пат насилно да се понашаат.

Ete Sreda ke imalo protest za poddrska na policaecot pa ke go vidis koj e iako pocnaa po nekoj portali da stavaat slika

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.891
Поени од реакции
17.503

Ete Sreda ke imalo protest za poddrska na policaecot pa ke go vidis koj e iako pocnaa po nekoj portali da stavaat slika

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Кој го организира?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.119
Поени од реакции
16.586
Добро со кој ум споделват видео као демек видете полицаецот како беше нападнат во градите од ѓуптинот хаха
Значи од видеото можи да се види дека ѓупакот е пијан ќор и залаумфа кога проба да го удри, и со она видео мислат дека некој ќе се сожали ???
Се доотепаја сами.
На видеото се слуша и кај шо кара полицаецот, седи долу бе ќе ти ебам матер му вика :pos:
Гарант е некој од новајлиите, толку се способни, да не можат еден пијан ѓуптин да му стават лисици и да го пикнат в комбе, не знам шо да речам, брука, резил. Ама тоа е кога испопикаа в полиција и шуто и рогато, кој стигна полицаец стана, поќето се метро и желба за растење, скакулци.

Полицаецот би го суспендирала само заради фактот шо не успеа да го реши со еден потег ѓуптинот и да му ги клај лисиците, туку се свлечка со се него на земја :D
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.519
Поени од реакции
34.648
Добро со кој ум споделват видео као демек видете полицаецот како беше нападнат во градите од ѓуптинот хаха
Значи од видеото можи да се види дека ѓупакот е пијан ќор и залаумфа кога проба да го удри, и со она видео мислат дека некој ќе се сожали ???
Се доотепаја сами.
На видеото се слуша и кај шо кара полицаецот, седи долу бе ќе ти ебам матер му вика :pos:
Гарант е некој од новајлиите, толку се способни, да не можат еден пијан ѓуптин да му стават лисици и да го пикнат в комбе, не знам шо да речам, брука, резил. Ама тоа е кога испопикаа в полиција и шуто и рогато, кој стигна полицаец стана, поќето се метро и желба за растење, скакулци.

Полицаецот би го суспендирала само заради фактот шо не успеа да го реши со еден потег ѓуптинот и да му ги клај лисиците, туку се свлечка со се него на земја :D
...ти изгледа не си имала блиска средба со човек над 100 кг, па одозгора и „пијан ќор“ кај него гравитацијата на телото е дупла посилна, совладај го ако можеш!

pretepani-romi.jpg

и кој тоа тврди дека повредите од ова „момче“ нападнат од полицајците не се од тоа што ќор пијани се возеле и удриле во сообраќајниот знак? се знаат кои се повреди од шамари и бокс, а кој од удар на возило во движење од шофершајбна!
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Добро со кој ум споделват видео као демек видете полицаецот како беше нападнат во градите од ѓуптинот хаха
Значи од видеото можи да се види дека ѓупакот е пијан ќор и залаумфа кога проба да го удри, и со она видео мислат дека некој ќе се сожали ???
Се доотепаја сами.
На видеото се слуша и кај шо кара полицаецот, седи долу бе ќе ти ебам матер му вика :pos:
Гарант е некој од новајлиите, толку се способни, да не можат еден пијан ѓуптин да му стават лисици и да го пикнат в комбе, не знам шо да речам, брука, резил. Ама тоа е кога испопикаа в полиција и шуто и рогато, кој стигна полицаец стана, поќето се метро и желба за растење, скакулци.

Полицаецот би го суспендирала само заради фактот шо не успеа да го реши со еден потег ѓуптинот и да му ги клај лисиците, туку се свлечка со се него на земја :D
Е па за тоа шо проба да го удри си го доби заслуженото (три клоци у гз), а на крај и лисиците па во станица како шо е редот :)
Батали тие муабети секој се пикна ова она, во ситуацијава не пали.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom