Битола

Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.227
^ Можи има, ама многу малку и се немоќни, плус кај нас е проблемот кога некој ќе добие малку моќ, тогаш се се менва.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.995
Поени од реакции
10.708
Овие од Поинаку ми делуваат ок, ги бранат правата на граѓаните, се борат за подобра Битола, прашањето е дали ако некогаш седнат на фотелја истите ставови ќе ги имаат ?
И Ковачевски одеше во прва борбена линија на протестите за чист воздух,па го ставија директор во Рек за сега да вика дека не се надлежни за справување со загаденоста.
 
Член од
22 февруари 2019
Мислења
237
Поени од реакции
244
Сложен. Поинаку се добри гласноговорници на битолчани. Но 2 работи висат во воздух засега.
1. Дали ќе продолжат да бидат такви доколку распоредот на силите во Советот е во нивна полза - двете големи коалиции да имаат приближен број на советници и фактични нивниот макар и 1 советник би бил клучен. Шансите за ова се огромни оти видовме на последниве избори дека актуелниве изгубија некои 5-6.000 гласа и фактички се приближија сериозно едни со други, а Поинаку реално е да се очекува од 2 да добијат 3 или 4 советници.
2. Дали ако дојдат во претходнава позиција на моќ и добијат клучно директорско место од типот на Комуналец или Нискоградба или Водовод пример успежно ќе го изменаџираат.

Но, не може да се збора напамет. Единствен начин за да се видат претходните работи е да им се даде можност за да се покажат. Ако добијат шанса и ја прокоцкаат толку од нив.
Автоматски споено мислење:

Колку треба да си ментално манат за со малолетници да си фаќаш работа. Ќе скапат по затвори.
 
Последно уредено:

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.378
Поени од реакции
7.789

Автоматски споено мислење:

 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.067
Се ближат локални избори и расте нервозата и кај едни и други а најмногу кај терети на ништо ова не личи еден совет земајте пасош виза па и азиланти пишете се и бегајте од оваа проклетија ме вратија назад еден век од втор град станавме едно големо село сите се продадоја кој за плата кој за друго нема леб за нас тука!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom