Битола

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Битола има голема несреќа со катастрофални градоначалници. Со толку убав „почетен капитал“ од стари градби и убав народ, толку да се немало идеја и минимална иницијатива и желба да заживее градот тоа е страшно. Не одам толку често ама едноставно не гледам дека било што се прави (освен што има најскапи такси и давачки од сите градови во мк).
За жал идејата дека жена градоначалник ќе биде освежувачка промена се покажа како голема заблуда. Штета за толку убав град со таков потенцијал.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
354
Поени од реакции
626
Има бесплатен паркинг карши јавор меѓу зградите!
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
За некој ден секаде ке биде бесплатно, на концесионерот му истекува договорот во Јуни (не сум сигурен за точниот датум ама во Јуни е) општина Битола е во фаза на формирање јавно претпријатие за паркинзи пошто нема повеке да се издава - самата општина ке стопанисува па додека се средат тие формалности ке има некој вакуум простор кога никој нема право да наплатува.
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
199
До 26ти.

На база на шпекулација општината ќе започне дури од Септември.

До тогаш каков хаос ќе биди (не)можам да замислам.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
И белата ноќ не е тоа шо беше.
Б од Бела ноќ нема веќе, каде бе со оној репертоар ?
Прво започнаа нешто како во стил white sensation се носеа диџеи од секаде, широк сокак преполн, сите во бело, високи маси, горе долу беше ок, првата година со Кирил Џајковски беше супер, имаше од секаде гости, фул беше корзото, значи идејата да се направи нешто такво успеа и шо направија Битолчани наместо да си продолжат со таа традиција и да си фураат по тој план, да носат подобри диџеи тие секоја година се послабо и послабо, нормално за добра журка треба салам организација а за тоа треба и пари а општината нејќи да се замара па локалите се оставени сами на себе да си плаќаат од џеб.
Прво беше една вечер па од лани направија две вечери во стил како фестивал нешто, па сменаа и стил на музика се удри на српско-македонска, абре каков фестивал какви бакрачи, она повеќе на панаѓур личи со тезгите кај паркингот :ROFLMAO:
Брука сме значи, едно нешто направивме добро и тоа го испустивме.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Шо сакаш, види прво штандојте кои служеа како шанк од што беа, па ќе ти стани јасно како ден :)
Истите штандови, дрвените што продаваат мед на Магнолија, тие беа користени, незнајш дали сега ќе падни или покасно :D Дури нема некои промоции за мед, да се искористат како шанк за легендарната Бела ноќ.
Единствено нешто добро му беше што беа на паркингот пред Домот, барем беа понастрана од Широк Сокак, ако се на Широк Сокак нема врвење, тотален хаос, седиш во место и сите се туркаат, вака барем проодна е улицата...
За изведувачите секоја година се полошо и полошо, па уште и два дена :pos:
Едниот ден наша музика форсираат, другиот странско :pos: Ај Лозано е ок, во подем е дечкото, ама вгодина кој ? Немаме други, не ме чуди в година и Жаре Бербер да биди на Бела Ноќ, до таму дојде работата или пак Боки 13 ако излези од затвор :D
Изгуби сенс оваа организација, еве 2 години со ред е под нулата, во негатива се.
Џабе фрлени пари, тотално изгубени за ништо, барем да ги вложат во нешто, од што би ќарил градот....

Сакаат да организират нешто, ама едноставно НЕ ГИ БИВА !
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Каков Лозано бе него од дома не го слушаат :pos: некој друг ќе го слуша
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
Каков Лозано бе него од дома не го слушаат :pos: некој друг ќе го слуша
:tapp:

Едно е да не ја слушаш таа музика која ја пее он и да не сакаш да настапува зошто не ти е интересен на тебе,еве ни јас не сум ги слушнал повеќе од еднаш оние новите песни кои ги направи ама коментаров ич не ти е на место.

Извини ама типично македонско завидливо и љубоморно ти е мислењево.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
Што и фали на музиката на Лозано?
Спореде мене ништо не и фали но еве јас не ја слушам зошто никогаш не сум изразил желба и интерес да слушам таква музика ама да напишеш таков коментар како членов погоре е идиотски.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Спореде мене ништо не и фали но еве јас не ја слушам зошто никогаш не сум изразил желба и интерес да слушам таква музика ама да напишеш таков коментар како членов погоре е идиотски.
Не се губи, мајтап беше коментарот од погоре, на Лозано ќе му љубоморам :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom