Битола

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од devilbt, 23 април 2005.

 1. total

  total

  Член од:
  14 август 2010
  Мислења:
  509
  Допаѓања:
  578
  А можеш и да покушаш да не платиш за пијачка и тоа да го искористиш како причина за бокс тренинг со шанкерот, келнерот или вратарот
   
  На snatch му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DIJAMANTE

  DIJAMANTE

  Член од:
  13 април 2008
  Мислења:
  3.949
  Допаѓања:
  1.067
 3. Klin

  Klin Колце

  Член од:
  6 јануари 2014
  Мислења:
  2.802
  Допаѓања:
  2.533
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Klin

  Klin Колце

  Член од:
  6 јануари 2014
  Мислења:
  2.802
  Допаѓања:
  2.533
  Рак кај 18 бебиња во Битола во 2016

   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Goran Bt

  Goran Bt локал патриот

  Член од:
  28 јуни 2009
  Мислења:
  5.993
  Допаѓања:
  2.685
  На Klin, ckembarbtt и Krstev им се допаѓа ова.
 6. Klin

  Klin Колце

  Член од:
  6 јануари 2014
  Мислења:
  2.802
  Допаѓања:
  2.533


  Наздравје :icon_lol:
   
  На Huddle и Krstev им се допаѓа ова.
 7. snatch

  snatch

  Член од:
  21 јануари 2018
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  0
  Здраво. Да не знае некој која бензинска пумпа или плинара во Битола продава плин за домакинства и го носи до дома ? Фала
   
 8. Пеце

  Пеце Пелистер-Битола

  Член од:
  16 септември 2009
  Мислења:
  3.375
  Допаѓања:
  2.641
  @snatch Макпетрол ако не се лажам носи боци до дома, исто и кај Герзо имаш Пелагонија Петрол и тие имаат гледам возила за достава на плин.
   
  На snatch му/ѝ се допаѓа ова.
 9. snatch

  snatch

  Член од:
  21 јануари 2018
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  0
  @Пеце Бев зедов од торпедо од дулие, ама за нареден пат ќе знам. Фала.
   
 10. Klin

  Klin Колце

  Член од:
  6 јануари 2014
  Мислења:
  2.802
  Допаѓања:
  2.533

Сподели преку: