Битола

Член од
9 мај 2019
Мислења
164
Поени од реакции
762
Имаат објавено распоред некаде од Водовод со точно време и локација каде кружи цистерната?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.208
Имаат објавено распоред некаде од Водовод со точно време и локација каде кружи цистерната?
Screenshot_2023-12-01-22-36-01-145-edit_com.facebook.katana.jpg
Автоматски споено мислење:

Цел ден без вода, а како шо тргна најверојатно ќе ја пуштале реонски за да не се направи пак притисок и да испукаат наново цевки.
Небаре во Конго живееме, како шо се неспособни три дена му треба еден дефект да го санираат.
На Стив Наумов редовни пукаат цевки, и редовно не можат да го лоцираат местото па визбите на луѓето му се поплавуваат дури да се санира дефектот

А сега гледам и денешниот проблем си го префрлаат едни на други, де Стентон градба биле криви, де Водовод биле, ќе го заташкаат случајот и никој нема одговорност да сноси.

Ејјј 21 век цел ден без вода да ги остајш луѓето, за материјалната штета да не прајме муабет
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
дефектот е на место каде уствари нон стоп има дефект, но не се најде маж да го среди досега, сите за фотељи се тепаат резил невиден сме
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Од ноќните клубови кај е шемата моментално ?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.208
Од ноќните клубови кај е шемата моментално ?
Поарно заштеди си ги парите, најдобронамерен совет :)
Инаку само Расчекор работи и Фелиција.
Јас би ти ја препорачала Фелиција, подобро таму отколку да се туркаш во Расчекор и да му ги мирисаш мишките смрдени
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.208
Да,ја заборавив и Јагода. Давидоф е веќе мизерија над мизериите, тогаш можи и Император да се спомни.
Ех моја Битола, да нема чоек кај да излези
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
Поарно заштеди си ги парите, најдобронамерен совет :)
Инаку само Расчекор работи и Фелиција.
Јас би ти ја препорачала Фелиција, подобро таму отколку да се туркаш во Расчекор и да му ги мирисаш мишките смрдени
Јас не знам за ниедна дискотека не во Битола, не во Макеоднија, во цел свет каде што не мирисаш смрдени мишки.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.208
Јас не знам за ниедна дискотека не во Битола, не во Макеоднија, во цел свет каде што не мирисаш смрдени мишки.
Не ова кај нас е некст левел, и на лепешки од добиток мириса не само на мишки
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
За жал, веќе во Битола подолг период нема ноќен живот и места за излегвање, ако имаш екипа, најдобра опција ти е домашен амбиент, собир, јадење, пиење, пет пати подобро ќе поминиш за разлика од горенаведените места....
Иначе ќе налеташ на Расчекор собрани сите од околијата и внатре пример викендов Либеро бенд и неморашшш да будеш лепппп, да би за мене био правииии и од спротива имаш сисај звездооо, сељачизам до макс, или класика вечните Куку Леле со кучка неверна и враќање назад во 90тите.
Император слободно можиш и по пижами да одиш, мува нема да го полази никој за тебе....
Давидоф ти е последна опција за чивија и испаѓа како најдобро, да седниш, да се напиеш а да е после 01h дека е Фелиција.

Штета шо се дозволи град како Битола, да падни на ова дереџе....
 
Член од
16 ноември 2017
Мислења
20
Поени од реакции
5
Дали знае некој кога има активен воз од Битола до Скопје и обратно?
Знам имаше еден што тргнува од 12:50 од Битола за Скопје, и еден што тргнува во 14:30 од Скопје за Битола. Дали сеуште овие линии се активни? Бидејќи слушнав имало промени пред некој ден
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.150
Поени од реакции
1.375
Во 3.13 после полноќ од Бт за Ск а од Ск за Бт 14.30 после пладне.
 
Член од
11 март 2023
Мислења
1.442
Поени од реакции
1.826
Некој да има бројче од човек што изнајмува соба/викендица накај Нижеполе? Не ми треба луксуз, онака 2-3 дена да одмориме со пријатели после Новата, нормално единствен услов да е топло и чисто. Пратете по приватна порака за да не се злоупотреби. Фала!
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
Браво Бети,плус згодна и атрактивна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom