Битлси

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Чудно ми е како е толку непопуларна темава за Битлси, но тоа е....

„Наредникот Пиперков“ ми е мене омилен албум. Револуционерен концептуален албум кој започнал нова ера во музиката.

 
P

parvati

Гостин
E ск сам проверија на интернет, нема да погрешу како за Џим Морисон
На дн'шањ дн е убиен Џон Ленон,како викаф правослафци
Слава му! Еееее коју славу е имаја дечко,а и његови хитови никад нема да умреф.Едни су биле Битлси!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
Чудно ми е како е толку непопуларна темава за Битлси, но тоа е....

„Наредникот Пиперков“ ми е мене омилен албум. Револуционерен концептуален албум кој започнал нова ера во музиката.

Мислиш на "Бендот на Десетарот Биберов, од клубот на осамените срца"?
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Мислиш на "Бендот на Десетарот Биберов, од клубот на осамените срца"?

Не сум целосно сигурен за чинот, но мислам дека се работи за „Вокално инструменталниот состав на Клубот на осамени срца на наредникот Пиперков“.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
Не сум целосно сигурен за чинот, но мислам дека се работи за „Вокално инструменталниот состав на Клубот на осамени срца на наредникот Пиперков“.
Па у нашана армија еквивалент за наредник е десетар.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Па у нашана армија еквивалент за наредник е десетар.

Не е десетар еквивалент на corporal? Не знам точно, јас не сум бил војска, но сегде сум го среќавал како наредник.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
Не е десетар еквивалент на corporal? Не знам точно, јас не сум бил војска, но сегде сум го среќавал како наредник.
Да, видиш мајката, ја и за двете мислев дека се у ствари десетар.
 
Член од
18 ноември 2013
Мислења
1
Поени од реакции
1
најдобриот бенд на сите времиња неможи да се речи не сум во право најуспешни се....нема ко битлс неможат некој да го повторат то шо го напраја битлс....најдобри без конкуренција...а денешната музика е многу лоша ..
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
„Битлси беа група во која Пол Мекартни беше срцето, Џон Ленон беше душата, Џорџ Харисон беше мозокот, а Ринго Стар беше тапанарот.“

Може ли да му текне некому кој го имаше кажано ова? Стопати ми има минато низ глава и никогаш не сум успеал да се сетам каде сум го чул.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.892
Некој гитарист по име Лери Мартин веднаш по смртта на Ленон кога биле насобрани во Централ Парк да му оддадат почит.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom