Биткоин (Bitcoin) фарма и електрична потрошувачка

Член од
15 мај 2016
Мислења
71
Поени од реакции
42
https://www.pazar3.mk/Оглас/Се-продава/Скопjе/Скопје/БИЗНИС-И-РАБОТА/Машини-и-Инвентар/Друго/Majning-rigovi/2772505

"RX 470 8 gb sapphire mining edition 6 meseci garancija 350 eu"

samo veke ima 480 (i najverojatno 490 e na pat)


http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=3598&gid2=3575&compare=AMD Radeon RX 470 4GB-vs-AMD Radeon RX 480 8GB

Neveruvam deka dobro majna poslednite meseci. Ako dobro mozam da vidam za 470ka release date e 04-Aug-2016

Ama predpostavuvam si gi ima do sega parite izvadeno :D, bravo za deckoto
 
Член од
12 јуни 2010
Мислења
200
Поени од реакции
61
Ако некој е заинтересиран продавам еден мајнинг риг
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
За колку време можеш да си ја вратиш инвестицијата ?
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
71
Поени од реакции
42
За колку време можеш да си ја вратиш инвестицијата ?
Mnogu zavisi od cenata na BTC, momentalno e 6000 $, ako prodolzi vaka ke gi vratis za mnogu brzo.
No ne e ova nesto vo koe ednas investiras i tolku. Ako sakas da si optimalen na 6 meseci do godina treba da gi zamenis 'kopacite' so ponova verzija (pobrzi).

Jas pravev analiza so 3000 $, i togas so togasnata kofiguracija ispagase deka za 4 meseci go vadam vlozenoto slednite 2 mi se cist profit. Plus tie graficki nemora da gi frlam v gubre tuku mozam i niv da gi prodadam na luge sto sakaat da igraat igri i taka natamu.

Vo prevod prilicno profitabilno. Toa se dolzi na faktot sto kaj nas plakame prilicno eftina struja. Nas ni e skapa no sporedeno so drugi drzavi e dosta eftina.

Pokraj toa sto e isplatlivo isto taka e prilicno rizicno. Ima golemi fluktuacii kako sto brzo otide gore isto taka mozi da se spusti i dolu.
 
Член од
25 ноември 2012
Мислења
31
Поени од реакции
6
Поефтино и доста интересно спрема правење риг е cloud мајнинг. Исто така не плајчаш струја па ако сака некој може да проба. Јас го користам Genesis Mining веќе подолг период и редовно добивам исплата секој ден. Ако некој се регистрира и купи hashpower може да го искористи мојот код за 3% попуст "VmLt2P"
Genesis Mining
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Поефтино и доста интересно спрема правење риг е cloud мајнинг. Исто така не плајчаш струја па ако сака некој може да проба. Јас го користам Genesis Mining веќе подолг период и редовно добивам исплата секој ден. Ако некој се регистрира и купи hashpower може да го искористи мојот код за 3% попуст "VmLt2P"
Genesis Mining
Можеш да ми објасниш повеќе сакам да почнувам со биткоинт ама скоро ништо незнам многу малку знаење имам
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Пазете се многу од вируси и хакери ( посебно ако копате преку Виндоус ), последниве денови доста ригови се заразија и им отидоа на луѓето ископаните парички. Пред месец дена што правев риг на еден пријател и почна да копа етериум вчера ми се јави да ми каже дека добил известување за закачен вирус на ригот. После видов дека се што ископал за изминатиов месец му е украдено. Така да пазете се. И секогаш чувајте го тоа што го копате на локален паричник, никогаш на онлајн дирекно.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
33
Нека ми пише инбокс некој шо знае како оди процедурата со клауд или општо мајнингот
 
Член од
11 ноември 2017
Мислења
3
Поени од реакции
1
Сега вака да дефинира некој или кај може да прочитам дали е законски дозволено со наша дебитна картичка да купам биткоин или друга валута кај нас пошто сакам да инвестирам и да ги чувам во wallet долгорочно но од банката ќе можат да видат кај сум направил трансакција и ако е законски забрането ништо од планот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom