Битка на ликовите (Daenerys Targaryen Vs. Cersei Lannister)

Daenerys Targaryen vs Cersei Lannister


  • Вкупно гласачи
    50

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Дуелов можеше да биде полесен само ако беше Чендлер vs Рејчел. Значи, дефинитивно мојот глас оди кај Чендлер, кој ми е омилен лик од сите шестмина. Не знам како може да ви биде посмешно она "плу плу плу" на Џои кога го учеше францускиот, наспроти на Чендлер. Вкусови.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.491
Поени од реакции
4.334
The Chan Chan Man.... Убедливо Најубедливо...
Убаво рече Иосоно... Сите ние длабоко во нас сме Чендлер.
Сите сме се нашле 90 посто во ситуациите што он се наоѓа во серијата.. Сите си имаме наша Џенис која што кога тогаш ќе мора да ја откачиме.. Сите ние ги знаеме нашите слабости и стравови но не сме храбри како Џендлер да ги кажеме јасно и гласно пред сите и истите да ги пребродиме...
Сите сме го рекле најмалку еднаш "I'm gonna die Alone" во себе...
Чендлер да не беше дел од Френдс мислам дека серијата со квалитет ќе беше на исто ниво со HIMYM.Човекот беше најзаслужен за целиот тој успех на серијата.
За хуморот и сарказмот негов... наспроти детското и симпатично понашање на Џои вкусови се во прашање ама ако веќе морам да бирам тогаш го одбирам Сарказмот и самата Улога на Џендлер.



Иначе на Џои не поминува ден да не си го свртам у глава тоа неговото "You're not the Same":pos:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
The Chan Chan Man.... Убедливо Најубедливо...
Убаво рече Иосоно... Сите ние длабоко во нас сме Чендлер.
Сите сме се нашле 90 посто во ситуациите што он се наоѓа во серијата.. Сите си имаме наша Џенис која што кога тогаш ќе мора да ја откачиме.. Сите ние ги знаеме нашите слабости и стравови но не сме храбри како Џендлер да ги кажеме јасно и гласно пред сите и истите да ги пребродиме...
Сите сме го рекле најмалку еднаш "I'm gonna die Alone" во себе...
Чендлер да не беше дел од Френдс мислам дека серијата со квалитет ќе беше на исто ниво со HIMYM.Човекот беше најзаслужен за целиот тој успех на серијата.
За хуморот и сарказмот негов... наспроти детското и симпатично понашање на Џои вкусови се во прашање ама ако веќе морам да бирам тогаш го одбирам Сарказмот и самата Улога на Џендлер.



Иначе на Џои не поминува ден да не си го свртам у глава тоа неговото "You're not the Same":pos:
лолне
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.283
И двајцата ме нервираат на свој начин.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.136
Поени од реакции
4.961
Чендлер нормално, Џои го има оној детски хумор некако што знае да биде смешен али кога Чендлер ќе се ибаци со нешто крај :icon_lol:

И двајцата ме нервираат на свој начин.

Хипстер, No fun allowed etc... :icon_lol:
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Браќата од вампирските дневници со браќата од супернатурал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom