Бистра Вода

Член од
9 декември 2010
Мислења
486
Поени од реакции
204
Poshto baras Torrent ( kradena rabota) ne si vo makedonija.
I zato se peasuvam dali 3€ se mnogu pari za tebe za da gledas cel mesec cesno i posteno

I so toa da im se oddolzhis na lujgevo od serijava.
I ako ne drugo da poddrzhis makedonci.
Pozdrav
Fala za odgovorot.
Zavisi do vkusovite jas gledam samo od torenti ne gledam na televizija.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.504
Поени од реакции
5.350
Fala za odgovorot.
Zavisi do vkusovite jas gledam samo od torenti ne gledam na televizija.
Ti barash od Serijava Torrenti,
I taa ja ima za 300 denari Mesecno vo Top Kvalitet. A ja gledash isto kako i torrentite na PC.
I zgora na se so tie nekolku evra go poddrzhuvash avtorot i ne kradish.
 
Ф

Флеш

Гостин
Аматеризам од глумење .... Тотално ниско ниво на сериозен квалитет на глумење . Имаш актери во серијава кои се реноме во нивната индустрија/област а се понашаат како ретардирана публика да им е за приказ .... Тотално отупеле од синхронизација на турски серии .... Уште ми е енигма движењето на рацете како диригент на актерот мада не знам веќе дали е ,тоес Рубенс Муратовски со пиштолот .... Колку глупо ми !


Приказната е толку шлајм.

Да отидеа една недела у кладилница,че напишеа роман за дешафки на играчите ... Кој на кого дужел,кој му кажал,не го сакала среча,први пријателства и последни како паднале,кој кого частел,кој направил грабеж ....


Цела серија е срање .... Мада не ме чуди шо син му на Јанко е таму ... Чисти глупости р серијава ... Пропаднати пари. Не ми е гајле дали е македонски продукт .... Мора да биде репрезент за квалитет .
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.504
Поени од реакции
5.350
Аматеризам од глумење .... Тотално ниско ниво на сериозен квалитет на глумење . Имаш актери во серијава кои се реноме во нивната индустрија/област а се понашаат како ретардирана публика да им е за приказ .... Тотално отупеле од синхронизација на турски серии .... Уште ми е енигма движењето на рацете како диригент на актерот мада не знам веќе дали е ,тоес Рубенс Муратовски со пиштолот .... Колку глупо ми !


Приказната е толку шлајм.

Да отидеа една недела у кладилница,че напишеа роман за дешафки на играчите ... Кој на кого дужел,кој му кажал,не го сакала среча,први пријателства и последни како паднале,кој кого частел,кој направил грабеж ....


Цела серија е срање .... Мада не ме чуди шо син му на Јанко е таму ... Чисти глупости р серијава ... Пропаднати пари. Не ми е гајле дали е македонски продукт .... Мора да биде репрезент за квалитет .
Ima na daljinskoto brojki i edno crveno kopce?
Автоматски споено мислење:

Sorry, ama nema potreba od kiselenje.
Serijata e napravena za tie sto sakaat da ja gledaat.

Isto ti e i so muzikata.
Ne slusa sekoj Operi ili Narodni pesni
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Аматеризам од глумење .... Тотално ниско ниво на сериозен квалитет на глумење . Имаш актери во серијава кои се реноме во нивната индустрија/област а се понашаат како ретардирана публика да им е за приказ .... Тотално отупеле од синхронизација на турски серии .... Уште ми е енигма движењето на рацете како диригент на актерот мада не знам веќе дали е ,тоес Рубенс Муратовски со пиштолот .... Колку глупо ми !


Приказната е толку шлајм.

Да отидеа една недела у кладилница,че напишеа роман за дешафки на играчите ... Кој на кого дужел,кој му кажал,не го сакала среча,први пријателства и последни како паднале,кој кого частел,кој направил грабеж ....


Цела серија е срање .... Мада не ме чуди шо син му на Јанко е таму ... Чисти глупости р серијава ... Пропаднати пари. Не ми е гајле дали е македонски продукт .... Мора да биде репрезент за квалитет .
Барем јас мислам и сум го пишувал тука актерите се на ниво театарска глума и кога доаѓа нешто сериозна тема на содржина се познава доста. Пример ако сте го гледале Горан Стојановски во Преспав и во Бистра вода се сосема различна глумата. Настрана што едното е комедија а другото друг жанр сепак во Преспав делува повеќе природно во глума. Друго се зависи и до режисерот бидејќи тој е главниот за тоа каков ќе биде проектот поточно серија или филм и како актерите ќе изглумт.

Исто така треба да се напомене дека серијата најверојатно е со помал буџет бидејќи немале подршка од државава, владеачкава партија. Тинекс го имаат како посериозен спонзор а за други не знам.
И уште нешто Јани Бојаџи не е некој кој знае каков режисер во државава. Единствено можеби доби повеќе популарност со Ругање на Христос.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Што се деси, го најдоа гробот на Александар Македонски до сега? И се местам да ја изгледам, но не сакам да се разочарам ако заврши на клифхенгер и да чекам втора сезона за гробот да го најдат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Во серијава ми е некако како да е премногу наметнат патриотизамот Затоа и една од причината што баталив да ја гледам.
 
Ф

Флеш

Гостин
Во серијава ми е некако како да е премногу наметнат патриотизамот Затоа и една од причината што баталив да ја гледам.
Мене ми е супер шо наметнаа тематика со Александар но проблем е цела површност и многу аматеризам на глума,недоработена приказна,лоша изработка воопшто како серија ,па факинг салон Хармони,Едно лето,Булките крај патот,Солунски Патрдии имаа далеку посиромашен буџет и технологија на изработка на серија,па пак држат ниво на стандарт . Бистра Вода е чисто гомно . Реално
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Мене ми е супер шо наметнаа тематика со Александар но проблем е цела површност и многу аматеризам на глума,недоработена приказна,лоша изработка воопшто како серија ,па факинг салон Хармони,Едно лето,Булките крај патот,Солунски Патрдии имаа далеку посиромашен буџет и технологија на изработка на серија,па пак држат ниво на стандарт . Бистра Вода е чисто гомно . Реално
Абе нас ни треба серии од денешно време. Преку глава ми е од докажувања од кај сме што се, истории и такви работи.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Луѓе вчера не успеав да ја гледам последната епизода дали знае некој каде може повторно да се најдат не гледаните епизоди? Некој стриминг или нешто слично...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Луѓе вчера не успеав да ја гледам последната епизода дали знае некој каде може повторно да се најдат не гледаните епизоди? Некој стриминг или нешто слично...
На нивната платфпрма Kinemoe.mk

Имаше и на Trackermk.com да се симнат торент ама не ги има сите епизоди.
 

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
110
Нека даде некој по ПП, код за покана за тракер.мк
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Нека даде некој по ПП, код за покана за тракер.мк
Само 5 епизоди се ставени на тракер мк а колку што читам на IMDB прва сезона има 10 епизоди, втора 6 епизоди.

Oд втора сезона на телевизија се емитувани 4 епизоди но ги сметаат како една сезона и така се смета како 14 емитувана епизода на телевизија.

Ако веќе симнуваш на тракер мк подобро причекај доколку на некој му текне да ја стави цела серија па да изгледаш наеднаш цела.
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.357
Дали на оној Зафирчев му е шубе кога седи дома и гледа што сработел тука ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom