Биотехнички факултет - Битола

Дискусија во форумот 'Образование' започната од HulK`, 8 јули 2010.

 1. HulK`

  HulK`

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  1
  Ako mozhe nekoj nakratko da mi objasne vo vrska so toj fakultet.. Dali e dobar fakultet koi baranja gi imaat za primanje.. fala odnapred
   
 2. ziko bt

  ziko bt

  Член од:
  25 ноември 2008
  Мислења:
  4.389
  Допаѓања:
  2.018
  mi se cini za da te primat nema da imas problem najslabite so oceni obicno se zapisvat tamu i valjda ako imas malku akal vo glata ke go zavrsis
   
 3. Makedonec_7

  Makedonec_7

  Член од:
  13 август 2009
  Мислења:
  9.025
  Допаѓања:
  5.240
  Најслабите ????? Хахахахахахахах.....Комедии.....Јас учам на тој факултет.....Ако положиш Биохемија, ти, јас те носам во кафана, на вечера....Ако тие со малку „акал“ положат, јас би се убил.....


  Не збори ако не знајш  Поздрав
   
 4. Apokalipto

  Apokalipto (М)

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  15.579
  Допаѓања:
  2.566
  :) и од вакви ко тебе губи реноме, а после тоа цела војска недоветени се запишува таму и рикнуваат на Хемија или Биологија, обично остануваат со положен Англиски и Основи на Комуникации.

  Инаку кога јас се запишував таму со 85 поени од средно бев на 3 места пред линијата за влез во државна квота, цело медицинско беше пред мене и тоа сите со по 100 поени.

  Тутевска :drk:

  p.s да не одиме подалеку... нека проба да положи Поледелство, да не спомнувам Анатомија...
   
 5. HulK`

  HulK`

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  1
  A nema li vrska koe sredno go ucesh sega pa posle na toj fakultet da se zapishes ili..?
   
 6. Apokalipto

  Apokalipto (М)

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  15.579
  Допаѓања:
  2.566
  :) не бе ич нема, баш весело се снаоѓаат со природните науки дечките од техничко, економско...

  Што средно си?
   
 7. HulK`

  HulK`

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  1
  Trgovija i marketing sega ke bidam 2ra godina ama pominav so prosek 4,00 Mn.DObar

  --- надополнето ---

  Si velam vgodina odli4en ke pominam :D
   
 8. Apokalipto

  Apokalipto (М)

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  15.579
  Допаѓања:
  2.566
  А зошто не запишеш јавна администрација или економски? А ако веќе си напнал на Биотехнички, тогаш можеш на менаџмент на фармерско производство... ама па пак, главен збор имаат природните науки, па, ако стоиш со биологија, хемија, зоологија и нешто од ботаника и генетика терај.
   
 9. HulK`

  HulK`

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  1
  ma vo mojov smer nema ni biologija ni hemija :S a sakam da se zapisham biotehnicki :S poradi toa shto ekonomskiot vo pp (tamy ziveam) e mnogu tezok a vikaat biotehnicki e polesen i mi se 4ini dobar fakultet e
   
 10. Apokalipto

  Apokalipto (М)

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  15.579
  Допаѓања:
  2.566
  Ок лесен е :) оди.

  Е ај вака, да не те депримирам ама ако ти кажам дека од 120 души во прва дипломиравме само 5 (пет) души?
   
 11. HulK`

  HulK`

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  1
  HeH ne se plasham , ke ucham na nego kef mi e ako treba i 10 godini da go ucham sakam takov fakultet i takva rabota .. Inache ti tamy ucheshe?
   
 12. Apokalipto

  Apokalipto (М)

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  15.579
  Допаѓања:
  2.566
  Не бе :) онака си пишувам хехе, секако дека учев.

  Инаку ако некој се вработил со факултетов нека ми пише ПП :pos: (чисто да знам дали да се надевам на нешто)
   
 13. HulK`

  HulK`

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  1
  Abe , dobro sega vo ova vreme " vremeto na cicko GRUJO" so fakultet nema rabota , pa bez fakultet? Sho da pravam eve barem toj ke go ucham taka mi se zacrta aj ke go ucham toa e :) Sega pa sho ke bide neka bide ... Btw.. sakav da te prasham toa poenite kako se presmetuvaat? Sho velite 85 poeni barale kako moze da se presmeta?.. Fala Odnapred :P
   
 14. zakiangela

  zakiangela

  Член од:
  30 мај 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  а колку поени треба за биотехнички? максимум
   

Сподели преку: