Билјард

Член од
2 април 2006
Мислења
2.843
Поени од реакции
27
Sega pocnav pred nekoe vreme so eden drugar da igram biljard i se zaraziv.

Epten e interesno. :icon_bigg
 

dav

Администратор по заслуга
Член од
24 јуни 2006
Мислења
577
Поени од реакции
1
јас сум дрво во биљард
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
4.298
Поени од реакции
9.816
Гижо напиша:
ја сум бил на две три места и све се крш масите
Не си го постеил правото место во Скопје за билјард
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.080
Поени од реакции
140
па кажи, да напрајме промет

до сега кај што бев де топките се испочукани, у лисиче немаше ни бројки на нив, на друга маса не се одбиваат добро од зидовите, трета не е рамна, се по нешто се наоѓа
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
4.298
Поени од реакции
9.816
Гижо напиша:
па кажи, да напрајме промет
КМ (ка ем) младоста ја оставив таму. Прво се наоѓаше во подрумот во зградата на Млад Борец. Сега се наоѓа позади Веро во Тафталиџе на малце зафркната локација додуша ама дефинитивно е најдоброто место за билјард во Скопје. Се наоѓа до Enjoy Cafe или во непосредна близина на мобиларница Никофон. Малце е соленко (210 ден од саат) ама вреди секој денар.
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
2
viktorgg напиша:
Скопје нема квалитетна сала за билијард. А тие ситници од шупи што ги има се изгор скапи... Би сакал да е поинаку... Има некој да ме поправи, каде одите на билијард?
samo maxi e kvalitetno, a ne e neso skapo poso e 180 den saat mislam:toe:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
167
Sussaro напиша:
КМ (ка ем) младоста ја оставив таму. Прво се наоѓаше во подрумот во зградата на Млад Борец. Сега се наоѓа позади Веро во Тафталиџе на малце зафркната локација додуша ама дефинитивно е најдоброто место за билјард во Скопје. Се наоѓа до Enjoy Cafe или во непосредна близина на мобиларница Никофон. Малце е соленко (210 ден од саат) ама вреди секој денар.
Јас разбравдека има снукер маса во КМ а мераклија сум еднаш да се испробам да не знаеш колку е цената за снукерот, инаку еднаш бев во КМ онака на брзинка ама бевме само на една обична билијард маса.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
4.298
Поени од реакции
9.816
Bacillus gagous напиша:
Јас разбравдека има снукер маса во КМ а мераклија сум еднаш да се испробам да не знаеш колку е цената за снукерот, инаку еднаш бев во КМ онака на брзинка ама бевме само на една обична билијард маса.
Снукер не играм обично ама мислам дека е 230-250 саат на маса големина 12ка (најголема маса за билјард) и тоа е приватната соба буквално влегуваш тргаш завеса и никој не те замара имаш тотална концентрација
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Igram ama mnogu retko a ne sum los imam potencijal samo treba da igram pocesto i bi bil dosta dobar ali nema nikade kaj mene vo blizina a i skapo e ma poveketo mesta.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.306
sussaro напиша:
КМ (ка ем) младоста ја оставив таму. Прво се наоѓаше во подрумот во зградата на Млад Борец. Сега се наоѓа позади Веро во Тафталиџе на малце зафркната локација додуша ама дефинитивно е најдоброто место за билјард во Скопје. Се наоѓа до Enjoy Cafe или во непосредна близина на мобиларница Никофон. Малце е соленко (210 ден од саат) ама вреди секој денар.
КМ е добар, признавам ама пак, колку маси има и ова болдираново????

BAMARGERA напиша:
samo maxi e kvalitetno, a ne e neso skapo poso e 180 den saat mislam
Макс е добар исто ама има три маси, и многу ретко може да се фати маса без закажување.

Сакам голем салон, и да не морам да чекам некој дебил да мава за да можам да ја заобиколам масата. Нема квалитет за мене. Превисоки стандарди јеби*а. :costumed4
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.181
Поени од реакции
3.070
Играм долго време кој е за една партија нека ме бара .:)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.306
Каде, кога? Не дефинитвно, само прелиминарно
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.306
:) Не, од Скопје сум... жал ми е... ууууупс... :eek:ftopic:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom