Билјард

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Палата ако знаеш кај се наоѓа... ако отидеш околу 11 било кој ден можеш да ги начекаш Шкабо, Лудо, Васко.... стандард тепаат биљард а богами и добри се верувај... кога ке ми текне колку пари имам оставено на тој биљард ехеее.. али забава е и интересно е...
асален биљард у скопјево речиси и нема.. океј хазард шо е кај нова железничка е еден од поасалните да речеме. другиве некако не ги бива.. кој нема штеки асални кој чојата му е закината трети им влечат, четврти имаат пукнати топки и слично....
"Асален" биљард во Скопје има и тоа одличен се плаќа на саат и се наоѓа во тафталиџе кај Педагошки факултет. Воедно таму е и најдобрата снукер маса и единствена во МК.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
"Асален" биљард во Скопје има и тоа одличен се плаќа на саат и се наоѓа во тафталиџе кај Педагошки факултет. Воедно таму е и најдобрата снукер маса и единствена во МК.
Мојт.. не викам не... до сеа не сум знаел али од сега ке знам
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
"Асален" биљард во Скопје има и тоа одличен се плаќа на саат и се наоѓа во тафталиџе кај Педагошки факултет. Воедно таму е и најдобрата снукер маса и единствена во МК.
Каде е ова поточно бе? Педагошки ми е на две минути, а никогаш не сум ни слушнал дека имало тука билјард клуб, никој не знаеше од населбава шо прашав.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Каде е ова поточно бе? Педагошки ми е на две минути, а никогаш не сум ни слушнал дека имало тука билјард клуб, никој не знаеше од населбава шо прашав.
КМ се вика и се наоѓа во белите згради карши Педагошки! Слободно прошетај у околинава прашај некој ќе ти покаже играчницата е феноменална и според тоа што досега сум видел/играл нема подобра а можам да кажам дека играм редовно.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
На моето деби против Junkie бев катастрофално поразен со 5-0 во партии. Дур да ми станит КМ домашен терен, вака, после ќе видиме. :)

П.С. Ја гледавме Манчестер - Портсмут тогаш, зато 5-0 изгубив. :kesa:
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
На моето деби против Junkie бев катастрофално поразен со 5-0 во партии. Дур да ми станит КМ домашен терен, вака, после ќе видиме. :)

П.С. Ја гледавме Манчестер - Портсмут тогаш, зато 5-0 изгубив. :kesa:
Наздравје шишање...
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.393
Поени од реакции
2.430
Игра некој на gamezer.com ???
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Некој расположен за билјард преку неделава што следува? Може и во парови ако има луѓе.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Од коа ги затворија 3 дукани со Биљард у маалото престанав да играм.
Не сум играл веке 3 години, сега ако фанам штека у рака ке се засрамам, а порано софри ќареше на кегли!
 
Член од
8 март 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Играв скоро 2 години редовно, а сеа само на комјутер и со другари ко ќе излезам ама ретко...:toe:
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Море имало и тука КМ-џии :) Здравје да ми помине оваа колоквиумската па може да се одигра еден асален билијард, оти од PoolSharks, Play89 и Grand Billiards ми е преку ваквото :smir:

ПС. Знае некој како оди членарината во КМ? Колку се плаќа за членска и колку за саат?
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.393
Поени од реакции
2.430
Ajде кој сака сега на gamezer
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Овие 2-3 месеци сум разочарен поради нагло ослабената форма што ја имам :( Не знам во што е работата, едноставно не сум тоа како што бев порано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom