Билјард клубови

Член од
30 декември 2014
Мислења
184
Поени од реакции
241
Знаете ли дали има во Скопје билјард клуб што работи?
Нешто налик на Хазард.
Знам за Гран клуб позади државна болница, али мислам на некое полабаво местенце.
 

v_tranced

Angry Fox
Член од
27 ноември 2021
Мислења
41
Поени од реакции
89
Знаете ли дали има во Скопје билјард клуб што работи?
Нешто налик на Хазард.
Знам за Гран клуб позади државна болница, али мислам на некое полабаво местенце.
Многу ти е стегнато во гран клуб?
 

v_tranced

Angry Fox
Член од
27 ноември 2021
Мислења
41
Поени од реакции
89
Не замарај со ступидни прашања
Шо сакаш да праиш во билијард клубот за да ти биде поопуштена атмосферата, бидејќи во гран клуб не ти била опуштена...
Шо сакаш да праиш дур играш билијард?
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Не работи Хазард?

Иначе нема други тие се, Хазард Железничка, Дебар Мало, Порта Влае и Гран клуб. Имаше уште едно место Осмица кај крстот во Аеродром ама мислам не работи веќе, исто и во Сити Мол и Капитол не работат веќе
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
184
Поени од реакции
241
Pa pred nekoe vreme zatvoreni bea tie na zeleznicka i u debar maalo.
 
Член од
6 септември 2018
Мислења
31
Поени од реакции
9
Pa pred nekoe vreme zatvoreni bea tie na zeleznicka i u debar maalo.
Затворија уште на почеток на пандемијава, од тогаш ги немам видено да се отворени. Иначе се сложувам со тебе, многу полабава беше атмосферата во Хазард.
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
184
Поени од реакции
241
Во еден Велес што е град со 2 ипол улици има 2 билјард клубови, во Скопје демек метропола нема ниту еден.....
 

v_tranced

Angry Fox
Член од
27 ноември 2021
Мислења
41
Поени од реакции
89
Во еден Велес што е град со 2 ипол улици има 2 билјард клубови, во Скопје демек метропола нема ниту еден.....
Па не е метропола Скопје, село е. Поголемо село, така... со повеќе народ.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Во еден Велес што е град со 2 ипол улици има 2 билјард клубови, во Скопје демек метропола нема ниту еден.....
Реално, кој игра билјард од поновиве генерации? Да плаќаш толкави трошоци за кирија, вработени, оперативни трошоци за што? Да ти се прошуњаат 5-6 копиљаци на маса и да ја задржат саат време за 100 денари, едвај пиејќи 2 пива? Не ме јеби, секој со здрава бизнис логика би си ставил клуч уште пред 10 години. Вакво нешто може да опстојува само во градови како Велес, кај што е кирија 50 евра месечно или кај што некој може да си отвори клубче во подрумот кај што до вчера чувал коковчиња и зајци.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.247
Поени од реакции
27.603
Реално, кој игра билјард од поновиве генерации? Да плаќаш толкави трошоци за кирија, вработени, оперативни трошоци за што? Да ти се прошуњаат 5-6 копиљаци на маса и да ја задржат саат време за 100 денари, едвај пиејќи 2 пива? Не ме јеби, секој со здрава бизнис логика би си ставил клуч уште пред 10 години. Вакво нешто може да опстојува само во градови како Велес, кај што е кирија 50 евра месечно или кај што некој може да си отвори клубче во подрумот кај што до вчера чувал коковчиња и зајци.
Da, moze da opstojuva vo gradovi kaj sho zabavata e poveke od burger od 300 denari i kafe od 150.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom