Билјана Беличанец

Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Весна Бејби може е гладна за внимание, ама Весна Бејби не е мршојадец. Овој е.

Sasho Tasevski

Вчера во 09:56 ·
Билјана Беличанец влезе во канцеларијата. Два месеци откако ме назначија за директор. Седна како на жар карши мене, зад клуб-масата. Да и пратам порака дека е добредојдена и влегува дома, станав од директорската фотеља и седнав кај клуб масата. Ја понудив кафе, одби. Дојдов само нешто да ти кажам., рече. Те разбирам ако ме држиш на страна, ако не добивам улоги, зашто бев функционер кај оние, само дозволи ми да бидам овде, да го дишам театарскиот воздух. Стави ме и во шивална, ќе шијам, само да сум тука. Беше сериозна, а јас се насмеав. Реков: Билјана ти си една од најдобрите глумици во Македонија на сите времиња. Треба да играш и сакам да играш, ама не со игла и конци, туку на сцена. Таму би била од најголема помош. Имаш сојузник во мене. Сепак не заигра, иако требаше да игра главна ролја во една претстава, тоа се изјалови од други причини. Нејсе, затоа со ќеф прифати да биде дел од уметничкиот совет, кога ја поканив, откако ме предупреди дека може да си имам проблеми што е она во него. Баш ме заболе и реков. Се сеќаваш што ти кажав во канцеларија ко дојде? Се насмеа. Е па уште го мислам тоа и реков. И секогаш ќе го мислам. Го мислам еве и сега. Најдобра.

Перверзно е, бетер од оние шо донираат за болно дете, па сликаат колку донирале и објавуваат сегде кај шо имаат профили. У приказнава, ај шо е глупа, веројатно нема врска со реалноста оти единствениот сведок шо може да ја потврди е мртов и смрди на четиво од натпревар за најдобар расказ на основци, има толку нарцисоидност и самобендисаност... Ненормалниов со расказчево уствари освојува врв, набива знаменце врз лешот на женава, вика ја и моите вредности сме транседентални бе, надпартиски и многу блескави. Видете сите, видете ме мене колку сум факинг блескав, фалете ме и лупајте ми лајкови. Споделувајте насекаде, сите да знаат за тоа како ја у некоја соба негде, у мракот таму, наводно сум и кажал на Билјана дека сум и сојузник, не ебам жива сила и сум спремен се да изгубам за неа, она се насмеала и ми рекла немој молимте а ја сум рекол не, шогиебам, ќегисечам и еве сеа кога умре без една улога шо и ја ветив да одигра, ама од други причини, сите да знаете дека сум и ветил, она се насмеала и ја уствари сум ја спасил, иако ете се обеси, ама од други причини. Smash that like button!!!
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
sto e so sinot na eks stipskiot Gr.
sto stana ova so narodov.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Греота...

После неколку случаеви им текна на некои да пишат дека депресијата треба да се третира како сериозна болест, а до вчера ја потценуваа и пишуваа дека таквите лица се само големи мрзи. До толку е сериозна што може да те натера да се откажеш и од децата. Најголем убиец.

За вториот случај не знам дали има патено од депресија и дали тоа е причината или некаков долг. Го знам од мал, сега го немам видено, само знам дека сам живее таму и си го тера бизнисот во Делчево. Нема траги на насилство, ама пак ќе се истажува кој ја повикал брзата помош.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
Владимир Талевски каде е ? Во затвор ? Не видов од него да пише за Беличанец.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
Грев или Шприцер со Биљана Беличанец
 

Kajgana Shop

На врв Bottom