Билијард

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Инаку клубот е лудило во Македонија ги нема тие билјарта и може да се игра на нив 100 денари саат, ама брука и срамота сме, тоа масите 100 метра ела бркај ја црната на крај :icon_lol:.
Сеа ми кажаа дека во Прилеп секоја година го има овој турнир, баш е јако и интересно, ви љубоморам да знаете! :D
Не знам дали и вие играта така но тука у Велес ние кога ќе стасаме на црната мора да ја внесеме во истата дупка каде што сме го внесле нашето последно биле, а правилата за 8ца, 9ка и 10ка се сосема различни, црната можеш да ја внесеш кај сакаш. Исто и за правење фаул со белата да си ја ставиш каде сакаш, ние тие правила ги немаме и затоа се игра една партија по пола саат. :icon_lol:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Сеа ми кажаа дека во Прилеп секоја година го има овој турнир, баш е јако и интересно, ви љубоморам да знаете! :D
Не знам дали и вие играта така но тука у Велес ние кога ќе стасаме на црната мора да ја внесеме во истата дупка каде што сме го внесле нашето последно биле, а правилата за 8ца, 9ка и 10ка се сосема различни, црната можеш да ја внесеш кај сакаш. Исто и за правење фаул со белата да си ја ставиш каде сакаш, ние тие правила ги немаме и затоа се игра една партија по пола саат. :icon_lol:
Прв пат годинава нов клубот е, а билјартата се професионални според една верзија едно е 2000, а според друга е 5000 евра :icon_lol:.

Играме ние по првата верзија.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
20
Mozda e offtopic, ili imalo druga tema, ama da prasam :) vo skopje da ne znaete nekoj da prodava 7ft biljard do 200 evra?? topki, coja, stapovi i ne se tolku bitni :) Pozz.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.278
Поени од реакции
4.686
Dobro be, izvini sto ti ja zagadiv temata za snuker :D


Немам видено тема за Билијард па тука малку ќе ве спамам :)
Денес почна 30то издание на Москони куп, каде вообичаено силите ќе си ги одмерат тим Европа против тим Америка

5те најдобро рангирано играчи од Европа против 5те најдобро рангирани Американци.
Мечевите се играат поединечно како и во двојки, мечевите се играат прв до 5 поени во дисциплина 9ка, а победник на турнирот е тимот што прв ќе освои 11 поени.
Турнирот започна денес и ќе се игра најдоцна до 9ти декември, во првиот ден се одиграа 4 мечеви при што моменталниот резултат е 4 - 0 за Европа.
Преносите се на спорт клуб 4 (barem kaj mene ama jas gledam na IPTV pojma nemam dali se srpski ili hrvatski)

_____________________________________________________________________________________

Вториот ден заврши со резултат 7-1 за Европа, да беа малку по присебни можеа да биде и 8-0.

ден исполнет со доста грешки од двете страни

инаку денес требаше да се играат 5 меча ама поради двата долги меча кои се играа последниот е префрлен за утре.

7-1 е огромна разлика знаејќи дека се игра до 11, за утре се закажани 5 меча што дава шанса овој двобој да не го дочека финалниот дел.

______________________________________________________________________________________

Dali denes ke bide posledniot den od ovoj turnir ostanuva da vidime.
Vecerva 19:30 sport klub :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.278
Поени од реакции
4.686
Повторно промена и наместо 5 денес се одиграа само 3 меча.
Резултатот по денешниот ден гласи 9-2 за тимот од Европа
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.278
Поени од реакции
4.686
Auuuu malku kasnam a se mislam deka pisav vo sabotata.

Imeno turniot zavrsi so pobeda na Timot od Evropa so rezultat od 11-3



Vo Stilot na Dexter26 sledniot profesionalen turnir ke bide pojma nemam koga zasto ne sekogas SportKlub vrsi prenos na bilijard mecevite. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom