Билборди за туристичка промоција на Македонија низ Балканот

Член од
18 јануари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
4
Бугарија

Бугарија

Албанија

Албанија

Србија

Србија

Словенија

Словенија
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Паметно...

Проблем е многу ни е слабо организиран туризмот...

Еве денес една Германка ме праша како од Nürnberg да патува за Скопје...а тоа да не е Автобус...и плус да не биде у илјади евра изразено..
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Зошто рекламите во Бугариjа се на англискии и на латинично писмо? Не си jа знаеме кирилицата или?!


И во Србија исто...

Ова реклама е наменета за сите не само за Бугарите од Бугарија туку и за евентуалните странци...
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
Ubavo,ama taa promocia e malko zakasnela.. Tova se pravi april mesec koga horata planirat kade da letuvat i koga promocionnite ceni sa po-evtini.. Vo Juni koga zapochva veke aktivnia turistichki sezon e malko kasno..
Horata veke ili sa si kupili vakanzionni paketi ili sa planirali kade da odat.
 
А

Адриано

Гостин
Ubavo,ama taa promocia e malko zakasnela.. Tova se pravi april mesec koga horata planirat kade da letuvat i koga promocionnite ceni sa po-evtini.. Vo Juni koga zapochva veke aktivnia turistichki sezon e malko kasno..
Horata veke ili sa si kupili vakanzionni paketi ili sa planirali kade da odat.
хора хора овоа не е од сабајле ставено па вечерва да го гледаш на кајгана којзнае одкога е поставено овоа!
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
хора хора овоа не е од сабајле ставено па вечерва да го гледаш на кајгана којзнае одкога е поставено овоа!
Ot edna nedela e ..
Pone vo Bulgaria..
Taka sto treba podobar marketing i strategia ..
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Ubavo,ama taa promocia e malko zakasnela.. Tova se pravi april mesec koga horata planirat kade da letuvat i koga promocionnite ceni sa po-evtini.. Vo Juni koga zapochva veke aktivnia turistichki sezon e malko kasno..
Horata veke ili sa si kupili vakanzionni paketi ili sa planirali kade da odat.
Сорено Македонија воопшто нема искуство во оваа област и добро што на некој воопшо му текна да направи ваква иницијатива иако како што велиш одморите се планират многу порано и рекламите се задоцнети...
Ама ајде може ќе има ефект за зимскиот туризам кој има најмалку исто толку потенцијал како летниот...

хора хора овоа не е од сабајле ставено па вечерва да го гледаш на кајгана којзнае одкога е поставено овоа!

Точно поставно е порано но покасно од што нормално треба...
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Подобро некогаш, отколку никогаш.
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
Iniciativata e pohvalna,se gleda sto nekoi e razbral deka na stara slava ne moje da se jivee,treba sekidnevno da pravish agresivna reklama -kako Turcia naprimer,chii spotove odat cela godina po nemskite TV canel.
Dokolko znam bulgarite i bez reklama odat chesto do Ohrid ,no ne organizirano na odmor ,a individualno na ekskurzia za den-dva ili vikenda
Makedonija treba da ubedi drugite sto predlaga kachestven turistichki produkt ,koito osven prirodni ubavini treba da e i konkurenten kako kako ceni i kachestvo na uslugi..
 
Член од
18 март 2009
Мислења
375
Поени од реакции
7
Iniciativata e pohvalna,se gleda sto nekoi e razbral deka na stara slava ne moje da se jivee,treba sekidnevno da pravish agresivna reklama -kako Turcia naprimer,chii spotove odat cela godina po nemskite TV canel.
Dokolko znam bulgarite i bez reklama odat chesto do Ohrid ,no ne organizirano na odmor ,a individualno na ekskurzia za den-dva ili vikenda
Makedonija treba da ubedi drugite sto predlaga kachestven turistichki produkt ,koito osven prirodni ubavini treba da e i konkurenten kako kako ceni i kachestvo na uslugi..
Турциjа ептен убава кампаниjа водат - од март месец се е почналo - веке и каj нас секоjа втора реклама коjа се прави изобшто за некаков туризам се прави на Турциja - кеф ти рекламни спотове по телевизиjа, кеф ти големи саjтове, кеф ти билбордове. И тоа е насекаде. И резултатот се види - 30 милиони туристи миналата година. А ич да не кажувам дека не са ептен по-добри во таа сфера од нас - еве jас имам одено на Kusadasi преди неколко години, верно убав е курортот, ама морето е одврат, нормално ли да е оидеш на море и да ти кажат по-добре се капете во басеинот, зашто морето не е убаво. Е не можах да се оставим да не се топнем у морето и косата ми побеле од сол. Това со кое печелат туристи е ептен добриот однос кон туристите и таа убава маркетингова страгиjа коjа jа имат. Требе сичките да се учиме од них :)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.913
Ова со билбордиве во соседните ни земји е добра работа, секоја чест на тој што му текнало.

Треба вакви работи...
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Ова со билбордиве во соседните ни земји е добра работа, секоја чест на тој што му текнало.

Треба вакви работи...
Треба многу повеќе од билборди, ама добро е барем почнавме...
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
Balkanot znae za Makedonija i nema sto da se reklamira.I taka Ohrid i ovaa godina ke bide poln so Srbi Bugari Grci kako i minatite godini.A vo vreme na kriza Makedonija ne moze da se luksuzira mnogu.
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Turizmot e filozofija sama za sebe.. da se otpocne tema zapoznajte ja makedonija.. i da se redat rabotite sto gi ima makedonija za gordost ke uvidis deka nitu ti nitu jas neznaeme za makedonija pa kamo li balkanot.. a za ohrid.. toa e samo pocetok naprikaznata tek doagjaat rabotite so koi mozeme da se falime so ohrid i da upatime pokana do site da go posetat ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom