Бизнис план

Дискусија во форумот 'Економија, бизнис, вработување' започната од \m/arko, 20 ноември 2008.

 1. \m/arko

  \m/arko A place where the beer flows like wine...

  Член од:
  15 јануари 2008
  Мислења:
  6.352
  Допаѓања:
  785
  Темава би била да ми дадете некои идеи за бизнис план. Ми треба за во училиште. Не барам целосен план туку онака идеа за нешто, нема врска дали е за фабрика, продавница и слично, било каков бизнис може да е, само да е легален:smir:

  Благодарам однапред.
   
  На Nanee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Word$haker

  Word$haker

  Член од:
  21 ноември 2005
  Мислења:
  4.585
  Допаѓања:
  218
 3. Pelister 2008

  Pelister 2008 Ветеран

  Член од:
  28 ноември 2010
  Мислења:
  1.027
  Допаѓања:
  499
  некој да ми поможи и мене со друг бизнис план ! :)
   
  На Nanee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. НеоН

  НеоН

  Член од:
  12 август 2010
  Мислења:
  2.892
  Допаѓања:
  901
  продавање семки пред школо(бизнис на бело),продаање џоинт на копињаци(на црно)..два пример..не бе шала настрана..Кај мене тие у школо правеа бизнис план на компанија за производство на бољери..па профит колку има,па ако извозуваат ваму колку трошок,шо им остануе и то..
   
  На Snoopy- му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Accipiter82

  Accipiter82 Гостин

  Ако се уште немаш инспирација види на овој портал за бизнис план
   
  На Nanee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Martin Popov

  Martin Popov

  Член од:
  27 декември 2011
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Eve eden biznis plan,se nadevam ke pomogne
  Nie go rabotevme,analiziravme i dobar e gi ima potrebnite elementi
   

  Прикачени податотеки:

  На Nanee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Accipiter82

  Accipiter82 Гостин

 8. acetetovo

  acetetovo Македонец!

  Член од:
  1 мај 2007
  Мислења:
  3.963
  Допаѓања:
  2.317
  Кој аплицирал за самовработување и субвенцијата од влада (3000 евра) нема потреба да купува бизнис план, ќе идете на предавања кои се бесплатни и каде ќе ве научат како да си направите сопствен бизнис план. А не да плаќате некому!
   

Сподели преку: