Бизнис академија Смилевски - БАС

БАС

Професионален менаџмент
Член од
19 мај 2011
Мислења
34
Поени од реакции
15
Некоја информација за додипломските студии ако си запиушан вонредно околу цената, начинот на полагање на испитите, "тежината" на материјалот и дали покрај тоа што си вонредно запишан ќе треба да се посетува практична настава? :D
Цената на додипломските студии е иста за редовните и вонредните студенти. Изнесува 1900ЕУР/година (тригодишни студии) во денарска противвредност и ги покрива сите трошоци на студирањето во Академијата, без исклучоци.

Испитите се полагаат во електронска форма.

Материјалот е прилагоден на деловната реалност и се фокусира на менаџерските вештини, наместо на теоријата на менаџментот.

Вонредните студенти немаат обврска да се вклучат во програмата за треренска студентска практика на редовните студии. Тие својата пракса ја имаат на работното место, за што рефлектираат при изработката на проектните задачи по предметите.
 

БАС

Професионален менаџмент
Член од
19 мај 2011
Мислења
34
Поени од реакции
15


Повеќе информации за натпреварот тука.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Некоја информација за додипломските студии ако си запиушан вонредно околу цената, начинот на полагање на испитите, "тежината" на материјалот и дали покрај тоа што си вонредно запишан ќе треба да се посетува практична настава? :D
Ако се' уште не си се одлучил, имаш препорака од мене за БАС.
 

БАС

Професионален менаџмент
Член од
19 мај 2011
Мислења
34
Поени од реакции
15
Уште 10 дена до натпреварот во Скопје и Битола:



Фатете си место.
 

БАС

Професионален менаџмент
Член од
19 мај 2011
Мислења
34
Поени од реакции
15
Денес е натпреварот.
Бидете во БАС во 9:30ч.
 

БАС

Професионален менаџмент
Член од
19 мај 2011
Мислења
34
Поени од реакции
15
Од денес започнува вториот уписен рок на БАС.

 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
До кога трае вториот уписен рок? И дали ќе има и трет (мислам дека негде прочитав такво нешто)?
 

БАС

Професионален менаџмент
Член од
19 мај 2011
Мислења
34
Поени од реакции
15
До кога трае вториот уписен рок? И дали ќе има и трет (мислам дека негде прочитав такво нешто)?

Вториот уписен рок за двете студиски програми на БАС е до 13 септември 2013г.

Третиот уписен рок за додипломские студии по Оперативен менаџмент завршува на 20 септември, а оној за постдипломските студии по Стратегиски менаџмент завршува на 25 октомври.
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Јас сум студент на Економски Факултет - Прилеп, но планирам од оваа година да се префрлам на БАС во Струмица. Сега на 11ти септемрви треба да полагам испит кој ако го положам ќе ми биде признаен на вашиот факултет, така да најверојатно ќе треба да чекам до третиот уписен рок.
 

БАС

Професионален менаџмент
Член од
19 мај 2011
Мислења
34
Поени од реакции
15
Јас сум студент на Економски Факултет - Прилеп, но планирам од оваа година да се префрлам на БАС во Струмица. Сега на 11ти септемрви треба да полагам испит кој ако го положам ќе ми биде признаен на вашиот факултет, така да најверојатно ќе треба да чекам до третиот уписен рок.
Секако. Гледај да доземеш уште што можеш за да ти останат помалку кај нас. Оние испити со кои ќе дојдеш ќе ти бидат признаени и одбиени од вкупната школарина.

Сепак, имај на ум дека државните знаат да бидат малку покомотни со времето за издавање уверенија за положени испити, а особено комотни при враќање на документите од досието (свидетелства, дипломи и сл.) во време на уписи.
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Ок, фала. Ќе го имам ова у предвид.
 

БАС

Професионален менаџмент
Член од
19 мај 2011
Мислења
34
Поени од реакции
15
Да се пофалиме и тука:

Диплома на БАС нострифицирана (признаена) во Австралија.

 

БАС

Професионален менаџмент
Член од
19 мај 2011
Мислења
34
Поени од реакции
15
За оние на кои им е важна Шведска, еве една нострифицирана диплома на БАС баш таму:

 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
Ако се запишам како вонреден студент на БАС, дали би имало некаква разлика во дипломите со тие што се редовни студенти?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom