Бидете хумани сега, кајганџии!

Статус
Затворена за нови мислења.

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Сигурно повеќето сте погледнале на вести или сте слушнале од вашите пријатели за самоубиството кое се случи пред 15тина дена во градот Скопје, населба Центар.Човекот кој изврши самоубиство фрлајќи се од балкон од осмиот кат на станот во кој што живеел, оставајќи зад себе болна жена од рак и три прекрасни деца.
10тина дена после смртта на Скопјанецот Љубиша Милошевски, почина и неговата жена, Сузана Милошевска која беше болна од рак, но и болна од страдањата кои ја следеа после загубата на својот сопруг.
Овие три деца, живеат во мојата зграда.Едниот од нив, ми е многу добар другар.Тој е втора година во ДИФ, додека неговиот постар брат е веќе втора година на факултет, а најмалото и најмилото сушество - Мила нивната сестра, учи заедно со сестра ми во клас и е 5то одделение.
Со овој пост и оваа вест, би сакала да ја поттикнам солидарноста во вас форумџиите повторно да дејствувате со вашата хуманост.
Имено, во сабота во дискотеката РПМ(карши Католичка црква) со почеток од 21 часот, ќе се одржи хуманитарна забава за овие три деца, со цел да се соберат доволно средства за почетокот на нивно издржување, додека да се снајдат понатака.Цената на билетот е 200 денари.
Жртвувајте пиво или кафе со пријателите и наместо тоа помогнете им на овие три деца, кои мене ми се особено драги комшичиња.

Бидете хумани кајганџии, помогнете повторно!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Обавезно донирам и им посакувам на децата да се здрави и живи и да го пребродат овој болен настан... :cry:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Каде може да купам карта а да не одам? Затоа што имам обврски за сабота вечер, неодложни. Сакам само да донирам.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Каде може да купам карта а да не одам? Затоа што имам обврски за сабота вечер, неодложни. Сакам само да донирам.
Фросе, прашај во школо утре.Спасе од 4та нас ни читаше соопштение и спомна нешто за купување карти во школо.Ако неможеш да најдеш некој со такви информации, јас ќе се обидам да го пронајдам.
 
V

Viktoranius

Гостин
А телефонски броеви нешто за тие што не се од Скопје, а сакаат да донират?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Некако порано да се знаеше за ова... Ке се средеа и реклами и број и се потребно. Да се знаеше порано сигурно РПМ ке бидеше мало за тие што ке сакаат да идат. Сеа кој знае нека прошири и да им помогнеме на пријателите...
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Ја имаат мојата поддршка... Се гледаме во РПМ во сабота.=)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Темава ја залепив горе за да биде видена од повеќе кајганџии и се надевам дека барем половина од нив ќе бидат хумани. Не сум во можност да донирам на овој начин во сабота, но ќе се најде друг секако.
Навистина прежална ситуација, немам што да искоментирам повеќе...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Едно благодарам до тие што се понудија.Но сепак, денес во училиште бев известена од несигурни извори дека забавата за утре е откажана.Причините соопштени на мојот другар, со кој заедно планиравме да идеме и да донираме, сеуште не се познати.Барем така му рекле по телефон.
Како и да е, ако не се организира никаква акција во скоро време, сакам и се надевам дека ќе можам барем да организирам телефонски линии и жиро сметка каде што ќе можат донациите да се пренасочат.

Со нови информации до следното постирање тука.
Ви благодарам од се' срце, бебуш.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ја ко што чув барале 500-600 евра од РПМ за место само ..... (не ме фаќајте за збор ... може сум грешка ...)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
На чест нека им служи ако е така.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Премногу тажно. Се надевам дека ќе се отвори линија за донации што е можно поскоро.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Едно благодарам до тие што се понудија.Но сепак, денес во училиште бев известена од несигурни извори дека забавата за утре е откажана.Причините соопштени на мојот другар, со кој заедно планиравме да идеме и да донираме, сеуште не се познати.Барем така му рекле по телефон.
Како и да е, ако не се организира никаква акција во скоро време, сакам и се надевам дека ќе можам барем да организирам телефонски линии и жиро сметка каде што ќе можат донациите да се пренасочат.

Со нови информации до следното постирање тука.
Ви благодарам од се' срце, бебуш.
А собраните пари ќе им ги дадат или...?
Вчера донирав, сигурно донирале и други. Мора да има барем минимални средства собрано.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Собраните пари би требало до сега да се дадени.Ќе се потрудам да дознаам.
А ако не се дадени, е тогаш ќе направам скандал јас самата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom