Бесплатни огласи (Пазар3, Реклама5...)

Член од
24 септември 2016
Мислења
502
Поени од реакции
693
Треба да може директно од картичка да си платиш, а не да се уклучувам онлајн на системот од банката. Во мојата банка тоа се плаќа месечно на пример и не сакам да плаќам :)
Ima i banki koi ti nudat i besplatnen e-banking :)
 
Член од
10 септември 2014
Мислења
144
Поени од реакции
91
Гледам на повеќето тука им пречи и најмногу приговараат на начинот на кој се врши плаќањето. Изгледа како да сум осамен ама мене пак најмногу ми пречи тоа што воопшто мора да платам за нешто за што не мора да се плати. Нема ли поголем интерес преку форуми, иницијативи, социјални мрежи да се изврши притисок врз овие лакомите алапачи да прекинат со наплата односно корисниците да се префрлат на некој од бесплатните огласувачи. Ама изгледа и тие новите, бесплатните се ептен аматери...ниту еден не направи малку од малку поасална страна за огласување...што ќе им конкурира на овие. Можеби випмаркет5 е така малку од малку солиден, овие другите се ептен утепани..[DOUBLEPOST=1483648512][/DOUBLEPOST]Погледајте колку се пренатрупани, неуредени и непрегледни некои од бесплатните:
http://www.duskalo.mk/category.php?type1=398
https://zona.mk/mk/advanced_search/main?q=
http://www.vipmarket5.mk/
http://slobodenpazar.mk/?s=&post_location=All&category_name=All
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
што сакаш да продаваш ти
пиши тука да ти го купиме да завршиме работа
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Треба да може директно од картичка да си платиш, а не да се уклучувам онлајн на системот од банката. Во мојата банка тоа се плаќа месечно на пример и не сакам да плаќам :)
Ne se uklucuvas on line vo sistemot na bankata i ne popolnuvas nalog tuku koga se registriras go pisuvas br.na kartickata i avtomatski ti ja povlekuva sumata za clanarina.
Koga se trosat po 150 denari za hamburger kolku argeta pasteta ne se mnogu pari ama 100-130 den godisna clanarina se mnogu,patem imas pravo 30 pati ednas dnevno cela godina da go obnovuvas oglasot[DOUBLEPOST=1483651905][/DOUBLEPOST]
Гледам на повеќето тука им пречи и најмногу приговараат на начинот на кој се врши плаќањето. Изгледа како да сум осамен ама мене пак најмногу ми пречи тоа што воопшто мора да платам за нешто за што не мора да се плати. Нема ли поголем интерес преку форуми, иницијативи, социјални мрежи да се изврши притисок врз овие лакомите алапачи да прекинат со наплата односно корисниците да се префрлат на некој од бесплатните огласувачи. Ама изгледа и тие новите, бесплатните се ептен аматери...ниту еден не направи малку од малку поасална страна за огласување...што ќе им конкурира на овие. Можеби випмаркет5 е така малку од малку солиден, овие другите се ептен утепани..[DOUBLEPOST=1483648512][/DOUBLEPOST]Погледајте колку се пренатрупани, неуредени и непрегледни некои од бесплатните:
http://www.duskalo.mk/category.php?type1=398
https://zona.mk/mk/advanced_search/main?q=
http://www.vipmarket5.mk/
http://slobodenpazar.mk/?s=&post_location=All&category_name=All
Ako ne ti se plaka da oglasuvas,imas druga opcija kako vo staro vreme od usta na usta i moze nekogas ke uspees da go prodades toa so go prodavas.

I svatete veke deka nema nisto besplatno

Vo slucaj da oglasis nesto koe za 1-2 dena ke go prodades togas ke bides zadovolen?
 
Член од
10 септември 2014
Мислења
144
Поени од реакции
91
Ме бендиса што се бунтуваш.Лајк
Мене другарче ме бендисува твоето бендисуење...ама читајќи ги постовите на другите колеги хмммм човек само да се крсти..се прашувам каде ли само отиде и се изгуби тој бунтовен дух. Човекот како битие по дефиниција треба да биде бунтовен, љубопитен, жеден за знаење и нови работи...ама гледам тука повеќето се во стилот: па така кажаа, па сега нема ништо бесплатно, па добро се плаќа ама тоа и не се многу пари, кажи ако продаваш нешто да ти го купиме само и само да не ја таласаме ситуацијата што велат хрватите. Е со таков дух јас не се согласувам, макар тоа било за 20, 30 денари за паркирање, 100 денари за огласување, 2 денари за кеси во супермаркетите или сл. Стотици ако не и илјадници семејства плаќаат измислен паушал за парно кое го немаат ама еве со месеци едвај ќе излезат да се побунат десетина лица кај портата...оти нели па така рекоа дека требало да се плаќа, а и не е многу 10 ден/м2 тоа е едвај 500-600 денари месечно нели.
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
сајтовите за огласување не се државни
приватен сајт бизнис нивни правила ако се согласувате ќе огласувате ако не барајте некаде подобро за џабе ако има

wwxxwwyy
ти си сигурно како миле од к-15 кога пред продавница чекаше поефтин леб да стигни а во меѓувреме 3-4 пива испи
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.177
Ne se uklucuvas on line vo sistemot na bankata i ne popolnuvas nalog tuku koga se registriras go pisuvas br.na kartickata i avtomatski ti ja povlekuva sumata za clanarina.
Koga se trosat po 150 denari za hamburger kolku argeta pasteta ne se mnogu pari ama 100-130 den godisna clanarina se mnogu,patem imas pravo 30 pati ednas dnevno cela godina da go obnovuvas oglasot[DOUBLEPOST=1483651905][/DOUBLEPOST]
ќе беше во ред ако е напишано дека е членарина ама вака верифицирање на профил секоја година не е во ред (јас си имам платено и неправам проблем за парите имам верифицирано профил со години сега ми истекува на 20.01.17 и најверојатно ќе го продолжам пак, но ме нервираат што едно е годишна членарина а друго да верифицирам профил секоја година по некое време може да се полакомат за пари па ќе биде секој месец, па секоја недела и на крај секој ден)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
ќе беше во ред ако е напишано дека е членарина ама вака верифицирање на профил секоја година не е во ред (јас си имам платено и неправам проблем за парите имам верифицирано профил со години сега ми истекува на 20.01.17 и најверојатно ќе го продолжам пак, но ме нервираат што едно е годишна членарина а друго да верифицирам профил секоја година по некое време може да се полакомат за пари па ќе биде секој месец, па секоја недела и на крај секој ден)
....ќе се полакомат секако, до толку им е фантазијата за правење пари...до лакомоста.. :) Од друга страна пазарот во Македонија не ни може да поддржи било што друго освен лакомост.. Нај систем би бил тој кој би ја сервисирал за процент плаќањето..во соработка со некоја банка и овие мобилниве провајдери секоја купопродажба . Ама секој сака се да е негово на најлесен можен начин и со минимални трошоци. Затоа ќе си дремеме во ќуше.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
moze na reklama5 so karticka da se plati
bar Visa Electron NLB moze. za drugite ne garantiram
 
Член од
10 септември 2014
Мислења
144
Поени од реакции
91
moze na reklama5 so karticka da se plati
bar Visa Electron NLB moze. za drugite ne garantiram
Вие сеуште се радувате што можете да платите...наместо да речете: ова не треба да се плаќа, од денес сите огласуваме на да речеме випмаркет5.мк или зона.мк ??!!?!?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Вие сеуште се радувате што можете да платите...наместо да речете: ова не треба да се плаќа, од денес сите огласуваме на да речеме випмаркет5.мк или зона.мк ??!!?!?
Се ли сакате да ви биде бесплатно? До сега се што сум огласил на реклама5 прилично брзо ми се продало, зошто да не платам едни 100 денари за ваков сервис? Сакаш брзо да продадеш, сакаш да огласиш на најдобриот огласник, ама несакаш да платиш за тоа? За пример види ги пазар3 колку дебело наплаќаат за оглас, па потоа и за секое обновување на истиот оглас, а не добиваш брза продажба и број на потенцијални муштерии како на реклама5.

Започнал како бесплатен, ветувал бесплатно засекогаш итн итн, што не работиш ти бесплатно?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Вие сеуште се радувате што можете да платите...наместо да речете: ова не треба да се плаќа, од денес сите огласуваме на да речеме випмаркет5.мк или зона.мк ??!!?!?
..а Вие како ми се гледа очекувате со отворен кљун свртен према небо, банани сами да упаѓаат у него.
Па и Господ Бог некому кој само кукал и му барал да добие премија, му се раздрал на крајот од небото: купи лоз будало!!
Наравоучение : ако сакаш некоја пара да направиш, мораш и да ризикуваш и да инвестираш..... :) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom