Бесплатни жени и свадба за 200 ергени

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Шанса за старите ергени од Поречијата да си одберат невеста,
се нуди бесплатен пат во Русија и Украина и бесплатна свадба.
Ама нема заинтересирани,се пријавиле само четворица ергени.
Од што се плашат старите ергени да влезат во брак - одговорот е....
--------Извор -Вести Канал5
 
Член од
26 јули 2013
Мислења
287
Поени од реакции
180
И кај нас во општина Новаци имаше иста ваква понуда но за невести од Албнија а се планираше и од Русија преку друштвото за Руско-Македонско пријателство.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
In Soviet Makedonski'y Brod :pos:


Е од тоа ги е страв луѓето, сакат туѓо...Е своето бато, не чепки по туѓото!
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
A sto nema zeni vo Makedonija pa Albanija,Rusija...?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
За мајтап, хумор и сатира отворив друга тема со иста содржина.
----------------
Знам и јас некои колеги од работа што отодоа и земаа жени од Пустец,
и тоа се македонки, а за некои и слушам се плаќало или давало поклони,
но овде се работи за жени од немакедонска националност.
 
Член од
26 јули 2013
Мислења
287
Поени од реакции
180
За мајтап, хумор и сатира отворив друга тема со иста содржина.
----------------
Знам и јас некои колеги од работа што отодоа и земаа жени од Пустец,
и тоа се македонки, а за некои и слушам се плаќало или давало поклони,
но овде се работи за жени од немакедонска националност.
По 1000 евра мислам беше тарифата
 
S

Sagan

Гостин
Ова се традиционалните вредности кои ВМРО-Врховистичка, преку гробоначалникот Милосим Војнески ги пласира во црна Македонија. Да се купеле жени од странство, како странска стока, башка царина не плаќаш, каргото платено, свадбата платена, а ако ја бива за расплод и роди 3+ деца, државата и субвенции ќе ти даде. Како кога крава чуваш.

Наредно, да очекуваме ова да се пренесе на државно ниво.

Овие ретардираниве на власт изгледа обожаваат да не дупат у мозок. Никако да разберат дека ако се има солидна плата и колку-толку среден живот, не треба вакви срамни иницијативи за да го направиш тоа што нормално би посакал: да се жениш и имаш деца.
Ама не, они упорно ни кажуваат како невработеноста ја намалувале, дури и среќни биле што таа не растела, а се утепуваат со бришење од списоците на невработени за да држат некоја си просечна бројка од 300.000 невработени.
Па сега и ќе се чудат што имало четворица пријавени. Може ќе ги убедат ергениве дека после свадбата невестите и децата ќе ги прехрануваат со сено.
 
П

Пепси_

Гостин
A sto nema zeni vo Makedonija pa Albanija,Rusija...?
Жени (селанки) имаЛО ама поради тоа шо господ ги надарил со орган повеќе и умешност за манипулација,се мажат (драпат) по поголемите села/градеви пример во скопје. А ергените со стоката по цел ден,и така......


Он: ако е некакво субвенционирање од владата,тоа значи дека со наши пари му плаќаме на сурковците на готово жени да си имат. срамота
 
Член од
26 јули 2013
Мислења
287
Поени од реакции
180
Ама и има многу малверзации односно понекогаш им ги земаат парите со ветување за невеста а од невестата ништо.
--- надополнето: 21 август 2013 во 23:51 ---
Ова ме потсети на еден виц:Разговарат таткото и синот.
Синот:Тато да ја продајме мама?
Таткото:Оти?
Синот:Ами ти не ја ебиш,мене не ме дои оти да ја раниме комшијата да се мрси.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.999
Поени од реакции
3.735
Саботери! Предавници кои сакаат да го срушат проектот за зголемување на наталитетот. Е сега дури мислам дека не им бега оној ергенскиот данок. До сега имаа толеранција под изговор дека ете немало жени. Сега еве им жени и пак не сакаат! Си го покажаа вистинското лице, дека не е до тоа дека немало жени ами смислено и тенденциозно со цел предавство на народот и рушење на владата не сакаат да се женат. Данок, данок и камшик за таквите па да ги видам после, има да се женат и да прават деца нон стоп...
 
Член од
26 јули 2013
Мислења
287
Поени од реакции
180
Саботери! Предавници кои сакаат да го срушат проектот за зголемување на наталитетот. Е сега дури мислам дека не им бега оној ергенскиот данок. До сега имаа толеранција под изговор дека ете немало жени. Сега еве им жени и пак не сакаат! Си го покажаа вистинското лице, дека не е до тоа дека немало жени ами смислено и тенденциозно со цел предавство на народот и рушење на владата не сакаат да се женат. Данок, данок и камшик за таквите па да ги видам после, има да се женат и да прават деца нон стоп...
Сакаат да избегаат од одговорност а не разбираат дека еден ден ќе нема кој чаша вода да им даде.
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
A sto nema zeni vo Makedonija pa Albanija,Rusija...?
Овде жениве на перфектен човек мана ќе му најдат не па на поречанец ;) Шала на страна стварно овде жениве многу пребираат и полни се со предрасуди. Мана на секого ќе му најдат, а овие ко што се од село и немаат разговарано со женско 5 години нема шанси тука да најдат жена :confused:

За албанки ај некако ќе разберам да нејќат, ама сеа зошто нејќеле од Русија и Украјна (наши народи) не знам, може не биле информирани или може педери се :unsure:
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
Овде жениве на перфектен човек мана ќе му најдат не па на поречанец ;) Шала на страна стварно овде жениве многу пребираат и полни се со предрасуди. Мана на секого ќе му најдат, а овие ко што се од село и немаат разговарано со женско 5 години нема шанси тука да најдат жена :confused:

За албанки ај некако ќе разберам да нејќат, ама сеа зошто нејќеле од Русија и Украјна (наши народи) не знам, може не биле информирани или може педери се :unsure:

Тоа е ! Штом нејќат да се женат педери се ! ГАРАНТ !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom