Бесплатен Microsoft Office 2013 за сите студенти од Македонија

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Како што кажува насловот за сите студенти од Македонија кои што имаат Microsoft Exchange емаил адреса (УГД Штип итн.) имаат можност да го симнат целиот пакет бесплатно со сите алатки + 1ТБ One Drive. Постапката е едноставна одите на овој линк и ја внесувате адресата ако сте eligible ви дава еден exe фајл го симнувате инсталирате и готово. Јас сум студент на УГД Штип и работи без никаков проблем. Кај колега од ФИНКИ ми кажа дека не функционира така да ваљда работа на време. Како и да е обидете се кај мене е до 80% и се симнува и инсталира. Пишете како оди :)

http://www.pcworld.com/article/2888354/microsoft-rolls-out-free-office-for-students-worldwide.html
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Хахахах јако, дипломирав лани, ама уште ми стои студентскиот е-мејл, сега пробав, работи.
 
S

StormRage

Гостин
DreamSpark ги имаше, исто и лиценциран Windows и остала срања...
Али и замунда акаунти вршат работа :icon_mrgr:
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
DreamSpark ги имаше, исто и лиценциран Windows и остала срања...
Али и замунда акаунти вршат работа :icon_mrgr:
DreamSpark никогаш немаше лиценциран office да симнеш, имаше patch за office тоа да ама не и целата апликација.
А тоа дека има пристап до оперативен систем и развојни алатки е точно.
 
S

StormRage

Гостин
DreamSpark никогаш немаше лиценциран office да симнеш, имаше patch за office тоа да ама не и целата апликација.
А тоа дека има пристап до оперативен систем и развојни алатки е точно.
очигледно одамна не сум отворил... или не знам шо сум гледал.
Ипак, rutracker/zamunda :D или линукс
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
очигледно одамна не сум отворил... или не знам шо сум гледал.
Ипак, rutracker/zamunda :D или линукс
Од која репозиторија го добиваш на линукс бе, па уште и лиценциран викаш :confused:

Не беше темава сигурно отворена за да ги тролаш и да им кажеш за замунда и рутракер сите го знаеме тоа. Кучињата мои го знаат бе.
Работата беше да се сподели нешто корисно и да се избега од тоа класичното балканско одма на пиратерија да се иде, иако имаат можност да го користат истото потполно легално и бесплатно.
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Нешто нејќе... :)

EDIT: Ок сака, FYI наместо @students.ugd.edu.mk -> @student.ugd.edu.mk
 
Последно уредено:

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Од ФИНКИ нејке мејлов или ја сум глуп.
Али добро, ви пишувам од официјален Виндоус 8.1 од финки со дримспарк така да не е се толку црно.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Од ФИНКИ нејке мејлов или ја сум глуп.
Али добро, ви пишувам од официјален Виндоус 8.1 од финки со дримспарк така да не е се толку црно.
Како што знам на ФИНКИ е @students.finki.ukim.mk, затоа не сака. Треба да е со edu.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom