Бесплатен возен билет за средношколци?

Дискусија во форумот 'Македонија' започната од Тоде Гранката, 2 октомври 2014.

 1. Тоде Гранката

  Тоде Гранката

  Член од:
  6 април 2013
  Мислења:
  342
  Допаѓања:
  263
  Дали е вистина дека со ученичка книшка од средно училиште имало бесплатен воз, дали некој знае нешто повеќе околу ова?
   
 2. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.900
  Допаѓања:
  36.439
  Јас колку што имам разбрано, на средношколците, студентите (четврток) и на пензионерите им е бесплатен превозот:)
   
 3. PsychoalieN

  PsychoalieN Омлет мастеР

  Член од:
  12 јули 2009
  Мислења:
  1.686
  Допаѓања:
  1.392
  Правото на бесплатно патување еден викенд во месецот, во една насока или за повратни патувања на пругите во земјава , младите до 27 години можат да го остварат со приложување на документ за идентификација (лична карта, пасош, или друг документ на кој има дата на раѓање) кај извршниот персонал на благајните, и во возот. Млади лица до 26 годишна возраст имаат 30% повластено патување,врз основ на легитимацијата К-13б која се издава на патничките благајни на територијата на МЖ Транспорт АД – Скопје, легитимацијата ИСАЦ, легитимацијата ЕУРО26.

  Од прилика толку.
   
 4. Falcao

  Falcao rossonero per sempre

  Член од:
  28 мај 2008
  Мислења:
  1.973
  Допаѓања:
  547
  третиот викенд од месецот е бесплатен за млади до 26 или 27 години. На шалтер даваш лична карта и ти даваат бесплатен билет.
   
 5. *ANE*

  *ANE*

  Член од:
  6 јуни 2006
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  4

Сподели преку: