Берза за книги! (купувам-продавам)

Член од
22 јули 2013
Мислења
32
Поени од реакции
101
Продавам книги:

1.Без збогување - Линвуд Баркли - 300 ден.
2. Ловци на глави - Ју Несбе - 300 ден.
3. Никаде без ќерка ми - Бети Махмуди - 250 ден.
4. Заробени сништа - Марина Немат - 250 де.
5. Наследството на темпларот - Стив Бери - 250 ден.
6. Десеттата симфонија - Јосеф Јелинек - 250 ден.
7.Тајните на успехот и среќата - Ог Мандино - 100 ден.
8. Момчето во пижами на риги - Џон Бојн - 200 ден.
9. Ќерката на Клеопатра - Мишел Моран - 250 ден.
10. Мадам Тисо - Мишел Моран - 300 ден.
11.Ловец на змејови - Халед Хосеини - 300 де.
12. Ден после ноќта - Анита Дајаманат - 300 ден.
13. 1Q84 - I и II дел комплет - 600 ден.
14. Невеста во Борџии - Џин Калогридис - 250 ден.
15. Јас, Мона Лиза - Џин Калогридис - 200 ден.
16. Ангели и демони - Ден Браун - 300 ден.
17. Јулија - Ен Фортие - 350 ден.

Повеќето од книгите се скрос нови, другите добро сочувани. Ако има некој заинтересиран пишете во инбокс.
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Дали некој од Вас колеги форумџии ја има било која Kriminalistika од едицијата на Владимир Водинелич?
 
Член од
28 ноември 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Некој да не ја има збирката задачи по електротехника србската ??
Zbirka zadatka iz osnova elektrotehnike - Dragutin Mitic
ZBIRKA ZADACI.jpg
 

d r a g a n

Чаве
Член од
13 мај 2009
Мислења
352
Поени од реакции
82
Ја барам(купувам/изнајмувам/што-одговара) Dune од Franck Herbert. Книга, не електронска копија.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.530
Поени од реакции
5.296
Prodavam 4 knigi od Frederick Forsyth na angliski jazik.

Kupeni pred nepoln mesec od matica, znaci skroz novi.

Cena 200 denari/kniga, upola od toa sto se momentalno vo matica.

 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.086
Поени од реакции
4.057
Продавам: Necronomicon: Best Weird Tales - H.P. Lovecraft - HardcoverНајкомплетната збирка на раскази од познатиот писател на хорор приказни, H.P. Lovecraft.
За вљубениците на хоророт, права посластица. Dagon, Call Of Cthulu, Shadow over Insmouth и уште триесетина други стории кој ќе го тероризираат вашиот ум во овие ладни зимски ноќи.

Квалитетна изработка со тврди кожни корици. Книгата е Нова, неотворена.

Bookdepository - 30€
Икона / Купикнига - 1899ден.

Моја цена 1199ден.

Идеален предновогодишен подарок.
Побрзајте додека не отишла.

Ia! Ia! Cthulhu fhtagn

 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.844
Поени од реакции
3.833
Продавам

Agata Christie

1. Tuzni cempres
2. Ubojstvo u Mesopotamiji
3. Tko je ubio Rogera Ackroyda
4. Dzep pun zita
5. Treca devojka

Тврда корица се од пред 35-40 години, 250 од книга, ако некој ги сака сите за 1000.

Kазанѕакис

1. Алексис Зорбас
2. Христос повторно распнат
3. Божјиот сиромав
4. Братојадци
5. Капетан Михал
350 од книга, сите за 1500. Тврда корица, Македонска мисла од 1982, недопрени, слики инбокс.

Лајош Зилахи

1. Разбеснели анѓео
2. Ararat втор дел, не можам да го најдам првиот
3. Пурпурни век
4. Бегунац
5. Освета оружја
6. Кад душа замире
7. Самртно пролеќе
8. Град избеглица
9. Заробљеници
200 од книга

Anne и Serge Golon
Серијалот Анжелика од прва до осма книга на српско-хрватски, исто тврда корица. Фали само четвртата книга, а на првата малку е поткината корицата. Ги продавам 300 од книга, слики во инбокс.
https://en.wikipedia.org/wiki/Angelique_(French_series)#Book_series

_____________________________________

А Game of Thrones првата книга- 300

Господарот на мувите - Вилијам Голдинг, тврда корица издание на Наша Книга 1983 (цена 350)

Љубовникот на Леди Четерли- Дави Лоренс, исто издание од Наша книг, цена 350

За љубовта- Стендал, исто издание,350

Адам и Ева - Јан Козак 300

Оркански височини- 250

Сајлас Марнер - Џорџ Елиот 300

Џејн Ер - Шарлот Бронте 350

Дамата со камелии - 200

Кармен и Коломба - Проспер Мериме 350

Портретот на една леди - двата тома 600

______________________________
Овие 3 подолу се мека корица

Пеколен портокал - Бурџис 200

Алхемичарот - 100

Последната војвотка - 100
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.822
Поени од реакции
17.012
Здраво да не ги има некој за продавање "Точка на измама" и "Дигитална тврдина" од Ден Браун или барем да знае од каде може да ги набавам?
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.844
Поени од реакции
3.833
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.158
Поени од реакции
375
The Wheel of Time некој да не ги продава случајно?
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.844
Поени од реакции
3.833
Продавам


Kазанѕакис

1. Алексис Зорбас
2. Христос повторно распнат
3. Божјиот сиромав
4. Братојадци
5. Капетан Михал
350 од книга, сите за 1500. Тврда корица, Македонска мисла од 1982, недопрени, слики инбокс.

Лајош Зилахи

1
2. Ararat втор дел, не можам да го најдам првиот
3. Пурпурни век
4. Бегунац
5. Освета оружја
6. Кад душа замире
7. Самртно пролеќе
8.
9. Заробљеници
200 од книга

Anne и Serge Golon
Серијалот Анжелика од прва до осма книга на српско-хрватски, исто тврда корица. Фали само четвртата книга, а на првата малку е поткината корицата. Ги продавам 300 од книга, слики во инбокс.
https://en.wikipedia.org/wiki/Angelique_(French_series)#Book_series

_____________________________________


За љубовта- Стендал, исто издание,350

Адам и Ева - Јан Козак 300Сајлас Марнер - Џорџ Елиот 300

Џејн Ер - Шарлот Бронте 350

Дамата со камелии - 200

Кармен и Коломба - Проспер Мериме 350

Портретот на една леди - двата тома 600

______________________________
Овие 3 подолу се мека корица

Пеколен портокал - Бурџис 200

Алхемичарот - 100

Последната војвотка - 100
update
 

Kajgana Shop

На врв Bottom