Београдски Синдикат

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
ne znam, ete, mi ostava vpechatok kako grupa koja ja slushaat polu-shabani.
Тоа со полу-шабани и јас би се сложил за некои песни ко Балада дисидента, Систем те лаже, ама најдобрите песни од БС никој полу-шабан не ги вари ниту чул за нив. Реално не може однапред да знаат на кое парче ќе се накоти и ќоро и сакато да го слуша, нешто ко Бонус Трака и Фрекфенции кај нас, истите што слушаат Маја Беровиќ ги знаат овие две од А до Ш.

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.159
ne znam, ete, mi ostava vpechatok kako grupa koja ja slushaat polu-shabani.
Многу погрешно мислење, БС се вистинското нешто во овие матби времиња. Само треба повеќе да им обрнеш внимание и да ги слушаш. Е тоа шо ги слушаат шабани, јбг, таквите песни као шо ти ги спомнаа се за широките маси ама се реални песни и по мене се топ направени зошто и шабани ги слушнале, тоа што не ги разбрале веќе не е до БС туку до капацитетот, не може никој рапер да одреди и да знае кој и како ќе му ја слуша траката.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.951
Поени од реакции
6.746
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.159

Ништо да не остане незабелажно, да не кажеме подоцна не знаевме и не слушнале за песната. Завршена работа треба да се кај македонските фанови кои ги имале досега, меѓу кои како што се гледа на темата сум бил и самиот како и многу други.

Вардар Егеј Пирин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom