Београдски Синдикат

Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.383
Поени од реакции
10.843
ne znam, ete, mi ostava vpechatok kako grupa koja ja slushaat polu-shabani.
Тоа со полу-шабани и јас би се сложил за некои песни ко Балада дисидента, Систем те лаже, ама најдобрите песни од БС никој полу-шабан не ги вари ниту чул за нив. Реално не може однапред да знаат на кое парче ќе се накоти и ќоро и сакато да го слуша, нешто ко Бонус Трака и Фрекфенции кај нас, истите што слушаат Маја Беровиќ ги знаат овие две од А до Ш.

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.305
Поени од реакции
12.818
ne znam, ete, mi ostava vpechatok kako grupa koja ja slushaat polu-shabani.
Многу погрешно мислење, БС се вистинското нешто во овие матби времиња. Само треба повеќе да им обрнеш внимание и да ги слушаш. Е тоа шо ги слушаат шабани, јбг, таквите песни као шо ти ги спомнаа се за широките маси ама се реални песни и по мене се топ направени зошто и шабани ги слушнале, тоа што не ги разбрале веќе не е до БС туку до капацитетот, не може никој рапер да одреди и да знае кој и како ќе му ја слуша траката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom