Бензиски пумпи за пофалба и критикување

Член од
13 февруари 2007
Мислења
181
Поени од реакции
6
Znachi odite na benzinska da natochite benzin ili plin,personalot nikade go nema,neljubezni,kradat...Ili sosema obratno od toa.Zadovolni ste od uslugata i vrabotenite,autoto dobro odi na plin...:smir:Jas vo posledno vreme imam svetol primer"Marija-trade",(poraneshna OHIS)vo Skopje.Personalot e ljubezen ,a plinot im e extra.-mozebi najdobar vo Sk. i okolina.Znachi temata ne e nekoj da se reklamira tuku davidime nie potroshuvachite kade gi davame parite i shto dobivame.p.s.Poraka do gazdata na Marija -trade.Pokachi im gi platite na vrabotenite.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Сите вакви препуцавања...се склони на немилосрдноста на „Бриши ги мислењата”...

Бак ту топик...

Никаде во Македонија не сум бил задоволен од однос, спретност на вработените...треба многу работи да се променат...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Со оглед на тоа што при "___________________" знак DIESEL пациентот стави безоловен што друго може да кажам, среќа имаше сервис у близина и го испразнивме резервоарот, немаше да приметам да не видев толку голема сметка :pos:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ех... Сака пазење многу! Мене два пати ми имаат ставено безоловен во туба а јас им барам дизел! ( затоа само на МакОил девојки има :)) А јас си ставам гориво исклучиво еко дизел (е малце поскапо ама барем е поарно, не чади ич, а од обичното знае да направи облаче кога е до даска) од Макпетрол.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Треба од август да се забрани Д1 и Д2 а здравје боже од наредна година само Д4 така да од следна година може нема да чади ни од макпетрол
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
250
Поени од реакции
1
Ја веќе полнам само на Лукоил, првично мислев дека се исти ко сите (во квалитет на бензин) ама еднас ептен ми беше ус пат и од тогаш сум редовен. „Пумпашите“ се културни, дури знаат и стакла да ти избришат додека плаќаш.
Инаку јас полнам безоловен и стварно има повеќе сила, а за дизелот знам дека им е Д4.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Многу се нервирам кога при вадење на „пиштолот” после пунење бензин, ќе им претече бензин на колата!!
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
На бензинската во Влае на Макпетрол не памтам колку пати им се слушило да ми истурат бензин на кацига, јакна па дури еднаш и на ауспух ми посипа!!!! Исто така се случувало во 2 сабајле да отидам и да ги будам пумпашите или да чекам по 10 минути зашто пиел кафе или незнам што правел, услугата им екатастрофа, до сега сум немал некое добро искуство со пумпаш и мислам дека се премногу арогантни
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
TpH_Bo_OkO напиша:
Многу се нервирам кога при вадење на „пиштолот” после пунење бензин, ќе им претече бензин на колата!!
Тоа и мене ме ваѓа од такт!:nenene:
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Речиму тогаш нека го "истресе" малце пред да го извади :))
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Услугата на македонските бензиски е супер , тука се правиш сама , селф сервице и после мора да влезиш во бензиската да плаќаш , мк кешираш и возиш, со измиени стакла , ичестина хауба и маска од муви .Посебна пофалба до Мк петрол во Довледзик ,Битола хихихи.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
TpH_Bo_OkO напиша:
Многу се нервирам кога при вадење на „пиштолот” после пунење бензин, ќе им претече бензин на колата!!
Јас поради ова сам си го вадам цревото од моторот.... Инаку кога ке испотече по резервар се лом прави. А редовно го рават истото се додека не им речам чек дај јас.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
ragazza напиша:
Услугата на македонските бензиски е супер , тука се правиш сама , селф сервице и после мора да влезиш во бензиската да плаќаш , мк кешираш и возиш, со измиени стакла , ичестина хауба и маска од муви .Посебна пофалба до Мк петрол во Довледзик ,Битола хихихи.
Да не си некој SLIDER ти...па одиш во парарелен универузм каде Македонија е сосем спротивното?:) хехе
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Volkswagen напиша:
Да не си некој SLIDER ти...па одиш во парарелен универузм каде Македонија е сосем спротивното?:) хехе
Mozi , a mozi i pak da e usluga po zasluga !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom